מניעת דליפות שתן במהלך ההריון

המלצות אלו כיצד להימנע מדליפת שתן במהלך ההריון יסייעו לכל אם לעתיד להישאר ללא דאגות ומאושרת לאורך כל ההיריון
המלצות אלו כיצד להימנע מדליפת שתן במהלך ההריון יסייעו לכל אם לעתיד להישאר ללא דאגות ומאושרת לאורך כל ההיריון.
המלצות אלו כיצד להימנע מדליפת שתן במהלך ההריון יסייעו לכל אם לעתיד להישאר ללא דאגות ומאושרת לאורך כל ההיריון. הם אמצעים פשוטים שתוכל ליישם עם תוצאות טובות מאוד.

באופן כללי, זה בדרך כלל בחודש החמישי להריון שאישה עלולה להתחיל לדלוף כמויות קטנות של שתן בגלל היותה בהריון. זה קשור ללחץ שגם התינוק וגם הרחם מפעילים על שלפוחית השתן. ולמרות שזה יכול להיות לא נוח, זה לא בעיה בריאותית. מאמר זה ייתן לך כמה עצות מועילות למניעת דליפות שתן במהלך ההריון.

ככל שהעובר גדל, הוא תופס יותר ויותר מקום בתוך חלל הבטן שלך ויש לכך השלכות על האיברים האחרים באזור האגן שלך. כשאת בהריון הגוף משחרר סדרה של הורמונים כמו רלקסין. זה גורם לכך שהרחם הופך גמיש יותר ויש לו את היכולת להתרחב.

כאשר מופעל מספיק לחץ על שלפוחית השתן, כל תנועה כמו שיעול, צחוק או התכופפות עלולה לגרום לאובדן שתן. זה גורם לאמהות המצפות למצוקה מסוימת.

שתן או מי שפיר?

הדבר החשוב הוא שתוודא שהנוזל הוא באמת שתן. אם אין לו את הריח האופייני זה יכול להיות מי שפיר. אם אתה חושד שאולי מדובר במי שפיר ולא בשתן, עליך לפנות לעזרה מיידית מהרופא שלך.

מי שפיר הוא החומר המקיף ומגן על העובר כשהוא ברחם או ברחם. זה מאפשר לעובר לנוע ולהתפתח ללא בעיות ברחם. זה גם מגן על חבל הטבור המחבר את העובר עם האם.

אם מי השפיר אובדים זה עלול לגרום באופן טרגי למות העובר אז היו ערניים אם אתם חושדים שיש בעיה. התינוק שלך זקוק למי השפיר כדי שהריאות שלו ימשיכו להתפתח כרגיל. חלבונים, פחמימות, שומנים וחומרים מזינים אחרים מסופקים גם הם על ידי מי השפיר לאורך כל התפתחות התינוק.

מניעת דליפות שתן במהלך ההריון: עצות מועילות
מניעת דליפות שתן במהלך ההריון: עצות מועילות.

בתנאים רגילים, שק השפיר נשאר שלם עד השבוע האחרון להריון. ואז פתאום בשבוע האחרון שלך, הרבה נשים חוות את מה שמכונה " שבירת המים שלך". זה סימן שאתה קרוב ללידה, אם לא כבר בלידה!

מניעת דליפות שתן במהלך ההריון: עצות מועילות

יש שורה של טיפים שיכולים לעזור לך להימנע מדליפת שתן, במיוחד בשבועות האחרונים של ההיריון.

  • הקפידו על תזונה מאוזנת.
  • שמרו על משקל תקין (עודף משקל מגביר את הלחץ על שלפוחית השתן ומגביר את הסבירות לדליפות שתן).
  • הימנעי מקפה, מוצרי הדרים, משקאות מוגזים, שוקולד, מזונות חריפים או אלכוהול מכיוון שהם מגרים את שלפוחית השתן ולכן יש להימנע מהם במהלך ההריון. אלכוהול הוא התווית נגד במהלך ההריון מסיבות זה ואחרות.
  • הקפידו על היגיינה אישית, במיוחד באזורים האינטימיים שלכם.
  • זה גם שימושי להשתמש ברפידות מיוחדות המיועדות לסובלים מבריחת שתן. עליך להחליף אותם לעתים קרובות כדי למנוע הצטברות של חיידקים שעלולים לגרום לזיהומים.
  • היצמד למשטר אימונים המאפשר לך לחזק את שרירי דופן האגן.
  • אל תתנגד לדחף להשתין. באופן כללי, מומלץ ללכת לשירותים כל שעתיים.

בנוסף, חשוב להימנע מעצירות. כאשר היציאות שלך קשות אתה צריך להתאמץ יותר וזה יכול גם להוביל לדליפות שתן נוספות. מומלץ לאכול מזונות עשירים בסיבים שעוזרים לשמור על צואה רכה. כדאי גם לשתות הרבה מים כדי לשמור על לחות טובה.

תרגילי קיגל לחיזוק דופן האגן

דופן האגן היא מה שמקיים את האיברים כמו הנרתיק, הרחם, שלפוחית השתן, השופכה והרקטום. זהו קבוצה של שרירים ורצועות שעוטפים את חלל הבטן ומחזיקים את כל האיברים שלך במקומם. כדי לחזק אותם, יש סדרת תרגילים שכדאי לעשות במהלך ואחרי ההריון. אחד הכלים הטובים ביותר לחיזוק דופן האגן הם תרגילי קיגל.

במקום נוח וכאשר שלפוחית השתן ריקה לחלוטין, שכבו על הגב והתכווצו והעלו את הירכיים והאגן לאוויר. חשוב להרגיש את שרירי האגן זזים ולא את העכוז, הירכיים או הבטן.

הרעיון הוא לכווץ את שרירי רצפת האגן למשך כ-8 שניות, ואז לשחרר את הכיווץ בעדינות ולנוח כ-10 שניות. עליך לחזור על תרגיל זה 10 פעמים בבוקר, 10 פעמים בצהריים ועוד 10 פעמים בלילה. הקפד להבטיח שאתה נושם כרגיל. שאפו ונשפו במהלך התכווצות השריר.

בעוד כחודש אתה אמור להבחין בשיפור עם שליטה רבה יותר באזור האגן שלך והצלחה טובה יותר במניעת דליפות שתן במהלך ההריון. אם לאחר הלידה נמשכים הדחף להטיל שתן והדליפות, כדאי לפנות לרופא.