כללי בטיחות מזון בסיסיים כדי למנוע הרעלת מזון במהלך ההריון

נספר לכם את כללי בטיחות המזון הבסיסיים כדי להימנע מהרעלת מזון במהלך ההריון
היום, נספר לכם את כללי בטיחות המזון הבסיסיים כדי להימנע מהרעלת מזון במהלך ההריון, מכיוון שהסיכון גבוה יותר.
כל הרעלת מזון ניתנת למניעה באמצעות כללי בטיחות מזון בסיסיים. היום, נספר לכם את כללי בטיחות המזון הבסיסיים כדי להימנע מהרעלת מזון במהלך ההריון, מכיוון שהסיכון גבוה יותר.

הריון הוא שלב בחייה של אישה כאשר קיים סיכון גדול יותר לזיהום מאכילת מזונות מסוימים. בנוסף, התסמינים משפיעים לא רק עליה, אלא גם על הילד המתפתח שלה. מסיבה זו, מומלץ להימנע ממזונות מסוימים וכן לעקוב אחר כמה כללים בסיסיים של בטיחות מזון בעת טיפול במזון. אז בואו נסתכל מקרוב על איך להימנע מהרעלת מזון במהלך ההריון.

מהי הרעלת מזון?

הרעלת מזון היא קבוצה של סימפטומים המתרחשים כתוצאה ממניפולציה ובליעה של מזון המכיל מיקרואורגניזמים בעלי יכולת לייצר רעלים.

התסמינים הם בדרך כלל עיכול, אם כי הם יכולים להיות גם נוירולוגיים, כליות, או עיניים - אפילו הפלה. מסיבה זו, מניעה היא בסיסית וכוללת כמה כללי בטיחות מזון בסיסיים שנשתף אתכם בהמשך.

כללי בטיחות מזון בסיסיים כדי למנוע הרעלת מזון במהלך ההריון

לשטוף ולחטא

חשוב לשטוף ידיים במים וסבון ממש לפני הכנת האוכל. כמו כן, לאחר שהלכתי לשירותים וטיפול ב-raw food.

בנוסף, כלים ומשטחים חייבים להיות נקיים בכל פעם שאתה הולך להשתמש בהם. זה נכון במיוחד כאשר עוברים לסירוגין בין מזון גולמי למזון מבושל. במידת האפשר, יש כלי כסף וקרש חיתוך שונים או להכין מזונות אלו באזורים שונים. אם אתה הולך לאכול פירות, ירקות וסלטים חיים, חיטא אותם עם אקונומיקה כדי להסיר לכלוך ומיקרואורגניזמים שעלולים להיות נוכחים.

הפרד מזונות גולמיים ומבושלים, אחד מתקני בטיחות המזון הבסיסיים ביותר

הסיבה העיקרית לכך שלעולם לא כדאי לערבב מזון גולמי ומבושל היא מכיוון שאוכל גולמי הוא מקור נהדר לזיהום. אלה מועדים יותר להתפתחות ורבייה של מיקרואורגניזמים בשל תכולת המים הגבוהה שלהם. לכן, האשמים העיקריים הם ירקות, בשר, דגים וביצים. ולבסוף, מוצרי חלב העשויים עם חלב גולמי.

זה לא רק משפיע על זמן ההכנה, אלא גם על האופן שבו אתה מאחסן מזון. הקפידו להשתמש בכלים סגורים הרמטית המונחים על מדפים שונים ובקירור.

בישול אוכל בטמפרטורה הנכונה

על ידי חימום מזון, מיקרואורגניזמים מפסיקים להתרבות וליצור רעלים. עם זאת, הטמפרטורה צריכה להיות גבוהה מ-160-170 מעלות צלזיוס (320-171 מעלות צלזיוס) כדי להבטיח הרס מוחלט שלהם.

מצננים במהירות אם הצריכה אינה מיידית

שום אוכל או מאכל מוכן לא יכולים להישאר יותר משעתיים בטמפרטורת החדר. בטמפרטורה זו, מיקרואורגניזמים יכולים לצמוח בחזרה. גם אם אין לכם צ'ילר בבית (מכשיר שמוריד את הטמפרטורה תוך דקות), אפשר לקרר אוכל באמצעות אמבט מים של מים קרים עם קרח.

בנוסף, כך שומרים על צבע הירקות ללא פגע. לאחר שהאוכל קר, שמור אותו במקרר או במקפיא. כמו כן, כסו אותו היטב כדי למנוע צריבה במקפיא ולשמור על טמפרטורות נמוכות כדי לשנות את מרקם המזון ואת ערכו התזונתי.

לבסוף, זכרו לעקוב אחר הכללים הבסיסיים הללו במטבח כדי למנוע הרעלת מזון במהלך ההריון ולהבטיח את בריאותכם ושל ילדכם העתידי.

פופולריים