6 סימני התייבשות במהלך ההריון

סימני ההתייבשות בהריון דורשים התייחסות מיוחדת על מנת למנוע קשיים בהתפתחות התינוק
סימני ההתייבשות בהריון דורשים התייחסות מיוחדת על מנת למנוע קשיים בהתפתחות התינוק.
חשוב לנשים לשתות הרבה מים בהריון. היום, נדבר על 6 הסימנים העיקריים של התייבשות במהלך ההריון, כמו גם על ההשלכות.

סימני ההתייבשות בהריון דורשים התייחסות מיוחדת על מנת למנוע קשיים בהתפתחות התינוק. בעוד שמצב זה מזיק בכל שלב בחייו של אדם, הוא הופך להיות הרבה יותר מסוכן במהלך ההיריון. לא רק שאתה צריך מספיק מים לצרכי הגוף שלך, אלא שאתה חייב גם לספק לתינוק שלך מספיק מים גם כן.

"חומאמים חייבים לקבל אספקה סדירה של מים. צריכה מוגבלת של מים ועלייה באיבוד מים מביאים להתייבשות. מחסור של 2 או 3% בלבד במי הגוף מגביר באופן משמעותי את צפיפות פלזמת הדם. מצב זה קשור תמותה במהלך ההיריון".

- המכון הלאומי לרפואת ילדים -

אם אתה חווה תסמינים כמו בחילות, הקאות וסחרחורת, אז אתה צריך להגביר את צריכת המים שלך. כך תמנעי מאובדן של חומרים מזינים ומצבים לא נוחים, כמו התחושה שנשים הרות רבות חשות כשהן עומדות.

אחרון חביב, חשוב ביותר לתינוקך לוודא שאתה מקבל את המים שאתה צריך. הידרציה נכונה מסייעת במניעת בעיות בהתפתחות תינוקך עקב מחסור בנוזלים.

סימני התייבשות במהלך ההריון

סימני התייבשות במהלך ההריון
סימני התייבשות במהלך ההריון.

כאשר גופה של אישה חסר הידרציה מתאימה, הוא מתחיל להראות סימנים שעליך ללמוד לזהות. הראשון שבהם הוא תחושת טמפרטורת גוף גבוהה מדי.

אם לגוף שלך אין מספיק מים, קשה לווסת את חום הגוף שלך. זה מתבטא באמצעות סימנים ותסמינים פיזיים, כולל הזעה ואדמומיות של הפנים והצוואר.

תסמינים נוספים הם:

 1. אם אתה שם לב שצבע השתן שלך כהה, זהו דגל אדום גדול. להיפך, פיפי שצבעו בהיר הוא סימן לכך שגופך מלחלח היטב. יתרה מכך, התדירות שבה אתה צריך להשתין היא אינדיקטור נוסף לרמת הנוזלים בגופך.
 2. תחושת יובש בגרון, בפה ובשפתיים. התייבשות משנה גם את מראה העור שלך. הוא מאבד מעט מהאלסטיות שלו והופך פחות שופע ומבריק מהרגיל.
 1. ברמת העיכול, ישנם מספר בעיות המהווים סימנים להתייבשות במהלך ההריון. מצבים כמו עצירות והופעת טחורים הם שניהם סימנים שכדאי להיזהר מהם. הדבר נכון אם אתה חווה כאב בעת יציאות והתקשות הצואה. כל אלה הם סימנים נפוצים לכך שהגוף שלך זקוק ליותר מים.
 2. היעדר הזעה, גם כאשר אתה חשוף לטמפרטורות גבוהות.
 3. בעיות כמו סחרחורת, חולשה ותחושת עייפות פיזית ללא מאמץ פיזי ניכר. זה נובע מהעובדה שיש ירידה פתאומית בלחץ העורקי והגוף לא מאוזן.
 4. חלק מהנשים חוות התכווצויות ברקסטון היקס כתסמין להתייבשות. מתח והתקשות של אזור הבטן הם המאפיינים את התגובה השרירית הזו. בדרך כלל, התכווצויות אלו נמשכות פחות מ-30 שניות. הם צריכים להיות ללא כאב ועשויים להיות תכופים יותר ככל שההריון מתקדם.

הסיבות להתייבשות במהלך ההריון

 • כמובן, הגורם הראשון להתייבשות אצל נשים בהריון הוא לא נטילת מספיק נוזלים. עם זאת, אין כמות מדויקת של מים שאמהות מצפות צריכות לשתות. במקום זאת, לכל גוף יש את הדרישות המיוחדות שלו, וחשוב לשים לב אליהן.
 • קושי בספיגת נוזלים עקב בעיות כמו שלשולים והקאות .
 • אי ספיקת כליות.
 • בעיות באזור מטבולי הקשורות להטמעה של חומרים מזינים.

ההשלכות של התייבשות

המים שגוף האישה אוגר בבטן מסייעים ביצירת השליה אשר מעבירה חומרים מזינים מגופה אל גופו של תינוקה. לכן, כאשר נוזלים נעדרים או לא מספיקים, זה יכול לפנות מקום לסיבוכים הבאים:

 • ליקויים בהתפתחות הצינור העצבי של התינוק.
 • כמות מופחתת של מי שפיר (oligohydramnios).
 • התחלה מוקדמת של צירים.
 • חוסרים בייצור חלב אם במהלך ההנקה.
 • התוצאה החמורה ביותר של התייבשות חמורה היא הלם או חוסר יכולת של איברים מסוימים בגוף לבצע את תפקידיהם הבסיסיים .

זכור כי טיפול בסימפטומים של התייבשות במהלך ההריון הוא חיוני. הגוף שלנו משתמש בכמות גדולה יותר של נוזלים במהלך תקופת ההיריון, וזה חיוני שנשלם על הנוזל שאנו מאבדים.

חשוב גם לזכור שאכילה מופרזת יכולה להיות בעיה גם בכל הנוגע לשמירה על רמת מים יציבה בגופנו. שמור על הרגלי האכילה שלך תחת שליטה ובצע אורח חיים בריא. כך, אתה והתינוק שלך תיהנו מבריאות טובה.

פופולריים