איזו תזונה אני צריכה להריון מרובה עוברים?

התזונה שדורשת הריון מרובה עוברים אינה שונה בהרבה מהריון בודד
התזונה שדורשת הריון מרובה עוברים אינה שונה בהרבה מהריון בודד.
האם אתה יודע איזה סוג של דיאטה הריון מרובה עוברים דורש? התשובה טמונה ברכיבי תזונה שיש לספק כדי שהעוברים יתפתחו כראוי. במאמר זה נספר לכם יותר על כך.

במהלך ההיריון, אישה זקוקה לאספקה מעולה של ויטמינים ומינרלים כדי לספק את תינוקה, מבלי לסבול ממחסור בעצמה. כאשר מצפים לתאומים, שלישיות או אפילו יותר צרורות של שמחה, הצרכים הללו מתגברים. גלה את התזונה הדרושה להריון מרובה עוברים.

שמעת פעם שנשים בהריון צריכות לאכול עבור שניים? למרות שזה מייצג רעיון שקרי לחלוטין במונחים של מנות, זה הגיוני במידה מסוימת.

דיאטה במהלך הריון מרובה עוברים

התזונה שדורשת הריון מרובה עוברים אינה שונה בהרבה מהריון בודד. על האם להגדיל את צריכת הקלוריות שלה בכ-400 קלוריות ביום, אך בצורה בריאה.

המשמעות היא שהעלייה צריכה לכלול חלבונים, ירקות ופירות עם הרבה חומרים מזינים. במילים אחרות, אל תגדילו את צריכת המזון המעובד.

בקהילה הרפואית אומרים שנשים בהריון מרובה עוברים מגדילות את ההוצאה האנרגטית שלהן ב-10%. צריך להחליף את הקלוריות האלה.

בנוסף, לנשים יש סיכוי גדול יותר לסבול מבחילות או הקאות בעוצמה רבה יותר בגלל שינויים הורמונליים מוגברים. כל ההיבטים הללו משתלבים עד לנקודה שבה תזונה מותאמת אישית המומלצת על ידי מומחה היא הכרח.

חומרים מזינים הדרושים בהריון מרובה עוברים

תמיד הומלץ לאמהות לעתיד לאכול בריא, ולכן עליהן להגביר את צריכת הירקות והפירות, כפי שכבר הזכרנו בעבר.

גלה את התזונה הדרושה להריון מרובה עוברים
גלה את התזונה הדרושה להריון מרובה עוברים.

במקרה של הריון מרובה עוברים, המלצה זו ממשיכה להתקיים. עם זאת, נשים עלולות לחוות מחסור בחומרים מזינים חשובים כאשר שני תינוקות או יותר גדלים ברחם:

סידן

צרכי הסידן עולים עם הריונות מרובי עוברים. חלק גדול ממנו מופרש דרך שתן. לכן, אמהות לעתיד צריכות לצרוך כ-1200 מ"ג ממקורות בריאים, כמו חלב, גבינה ויוגורט דל שומן.

גם מיץ תפוזים, ברוקולי, סרדינים, ביצים, אגוזים ומזונות אחרים מספקים אספקה בריאה של סידן.

חומצה פולית

חומצה פולית מייצגת עוד מרכיב חיוני בכל ההריונות, במיוחד בהריונות מרובי עוברים. תוסף זה מפחית באופן משמעותי את הסבירות שילדים יסבלו ממומים עצביים.

אתה יכול לקחת תוסף וגם להגביר את הצריכה של ירקות עליים ירוקים, כולל תרד, אספרגוס, חסה או ברוקולי, בין היתר.

ברזל

ברזל הוא מרכיב נוסף הנדרש בתזונה של אמהות עם הריון מרובה עוברים. זה מעדיף את הובלת החמצן לכל התאים. זה מייצג צורך דחוף כאשר מתמודדים עם שני עוברים או יותר, כי מחסור בברזל מתורגם לאנמיה.

בנוסף לצריכת התוספים המומלצים על ידי הרופא, יש לאכול בשר אדום, ביצים ודגים על בסיס יומי. תכולת ויטמין C במיץ תפוזים גם עוזרת לכם לספוג טוב יותר ברזל, אז שתו את זה גם מדי יום.

חלבונים

חלבונים מתפקדים כחומרים בוני רקמה, המסייעים לעוברים לגדול בצורה נכונה.

חלבון עוזר לשליה להיווצר, כך שגירעון עלול להוביל לתוצאות חמורות. מסיבה זו, צריכת החלבון חייבת לעלות מעט.

החלבון צריך להיות גם באיכות טובה כדי לספק את חומצות האמינו החיוניות. אכלו בין היתר דגים, עוף, שעועית, אורז ושיבולת שועל.

ויטמינים

בהריונות מרובי עוברים, יש צורך גם לעקוב אחר צריכת ויטמינים כגון B6, D ו-C, כמו גם אבץ ונחושת.

המינון המשלים הוא בדרך כלל זהה להריון בודד, אך אכלו מזונות עשירים בחומרים מזינים אלו כדי להשלים את התוספים שלכם. אגוזים, חומוס, כבד, פירות ואחרים מכילים ויטמינים אלו.

עלייה במשקל בהריון מרובה עוברים

כמות המשקל שאת עולה קשורה ישירות למשקל שהיה לך לפני ההריון, בנוסף להרכב הגוף של האם.

אישה בהריון עם תאומים עשויה לעלות בין 33 ל-18 ק"ג. אמא לשלישיות יכולה לעלות כמעט 23 ק"ג.

הימנע מתזונה עשירה בפחמימות וענה על הצרכים התזונתיים שלך עם הרבה ירקות וחלבונים. הם מספקים לך חומרים מזינים נחוצים תוך כדי שמירה על המשקל הנכון.

פופולריים