כיצד לטפל בתפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה?

דבר נוסף שיש להימנע מטיפול בתפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה עומד לאורך זמן
דבר נוסף שיש להימנע מטיפול בתפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה עומד לאורך זמן.
גם היום, הרופאים עדיין נאבקים בבעיות מסוימות הקשורות ללידה. כשמגיע הזמן ואין אפשרויות אחרות, כל מה שחשוב הוא בריאות התינוק והאם. גלה כיצד לעזור בריפוי תפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה.

ריפוי תפרים אפיזיוטומיה לאחר לידה בבית הוא אחד הדאגות השכיחות ביותר של אמהות. בנוסף לכל הטיפול התינוק שלך צריך, יש גם השלכות מהלידה הדורשות טיפול מיוחד.

לאחר ניתוח אפיזיוטומיה, אחיות יתחילו לטפל בצלקת בבית החולים. עם זאת, ברגע שהאם חוזרת הביתה, היא צריכה לטפל בזה בעצמה.

לכן, חשוב לזכור דברים מסוימים כדי למנוע סיבוכים וזיהומים. אנו נותנים לך כמה טיפים והצעות למטה כדי לעזור לרפא תפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה.

מהי אפיזיוטומיה ומתי יש צורך בכך?

אפיזיוטומיה היא הליך המבוצע במהלך הלידה במידת הצורך. הרופא יעשה חתך בין פי הטבעת לפות כדי להגדיל את פתח הנרתיק.

הליך זה מקל על יציאת התינוק. כאשר הילד נולד, החתך נסגר.

כמה מהגורמים הנפוצים ביותר להליך זה הם: התינוק גדול מאוד ומתקשה לצאת ממנו; הוא במיקום הלא נכון בתעלת הלידה; יש סכנה של קרע חיצוני רע בנרתיק.

כמה זמן לוקח לתפרי אפיזיוטומיה להחלים?

אם אתה מקבל סוג זה של חתך, התאוששות לאחר לידה עשויה להיות קצת יותר כואבת. עם זאת, זה יימשך רק כמה ימים.

כשזה מגיע לכמה זמן ייקח לתפרי אפיזיוטומיה להחלים, זה תלוי באורך החתך. בנוסף, זה תלוי עד כמה אתה מטפל בזה.

באפיזיוטומיה, אתה צריך תפרים כדי להצטרף מחדש לעור ולשריר באזור. בדרך כלל, הם עשויים מחומר שמתמוסס או נופל מעצמו.

באפיזיוטומיות מדרגה ראשונה, אי הנוחות נמשכת בדרך כלל 2 עד 3 שבועות. עם זאת, באפיזיוטומיות מדרגה שלישית או רביעית, ההחלמה יכולה להימשך עד חודש אחד. בדרך כלל, אלה נפוצים יותר אם יש גם חתך פנימי.

כיצד לטפל בתפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה
כיצד לטפל בתפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה.

אם יש לך מספיק משמעת במהלך ההחלמה, הפצע יחלים בקלות ובשלמות. בדרך כלל הם מתרפאים מספיק טוב כדי שלא תזדקק לרופא שלך כדי להסיר את התפרים. כמובן, זה כאשר לא היה זיהום לאורך ההחלמה.

כיצד לטפל בתפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה

אנחנו כבר יודעים שאחרי אפיזיוטומיה, יהיו לך תפרים שעלולים לגרום לאי נוחות לאחר הלידה. למרבה המזל, ככל שעובר הזמן, הם מתפוררים מעצמם. מכיוון שזה אזור רגיש מאוד, עליך לשמור על היגיינה באזור זה ולהיות זהיר ביותר.

הלחות גורמת לפצע לקחת זמן רב יותר להחלים. לכן, חשוב להימנע מלשטוף את האזור הזה לעתים קרובות מדי. היזהר במיוחד כאשר אתה הולך לשירותים.

הקפד לנקות ולייבש את כל התפרים מלפנים לאחור. כמו כן, וודאו שאינכם גוררים נייר טואלט על פניו ושתטפחו במקום זאת.

כאשר אתה מכבס, השתמש בסבון ניטרלי או מלוח ומגבת כותנה, גזה סטרילית או מגבות נייר. מצד שני, הקפידו לא להשתמש במוצרים ריחניים משום שזה עלול לגרות את הפצע.

טיפול ואמצעי זהירות אחרים

אנו לא ממליצים על צמר גפן מכיוון שהחוטים עלולים להיתפס בתפרים. לאחר מכן, הם לא עוזרים לתפרי האפיסיוטומיה להישאר יבשים מכיוון שהם סופגים לחות.

מצד שני, החליפו את הקומפרסים לאחר הלידה לעיתים קרובות, ונסו להשתמש בכאלה שאינם עשויים מפלסטיק. בדרך זו, הפצע יכול להישאר מאוורר. בנוסף, ודא שהם עשויים מחומר כמו תאית כדי למנוע תגובות אלרגיות.

כאשר מורחים חומר חיטוי, הטובים ביותר מכילים כלורהקסידין כמרכיב פעיל. זה הטוב ביותר עבור אמהות מניקות. להיפך, הימנעו ממוצרים עם יוד. זה יכול לעבור לחלב ולגרום לכמה תגובות שליליות אצל התינוק שלך.

לבסוף, תן לתפרי האפיסיוטומיה לנשום כמה פעמים במהלך היום. כך תוכלו להאיץ את תהליך הריפוי.

דבר נוסף שיש להימנע מטיפול בתפרים אפיזיוטומיה לאחר הלידה עומד לאורך זמן. כמו כן, אל תרים חפצים כבדים. שתי הפעילויות הללו מקשות הרבה יותר על ההחלמה ולוקחות זמן רב יותר.

פופולריים