מתי אתה יכול לשמוע לראשונה את פעימות הלב של תינוקך?

שימוש בציוד כגון אולטרסאונד עוברי נייד כדי לשמוע את פעימות הלב של תינוקך
שימוש בציוד כגון אולטרסאונד עוברי נייד כדי לשמוע את פעימות הלב של תינוקך.
אתה כבר יכול לשמוע את פעימות הלב של תינוקך ברחם. עם הבדיקות והניטור הרפואיים הנכונים, יש הרבה שאתה יכול ללמוד על התינוק שלך לפני שהוא או היא נולדים.

ליבו של תינוק מתחיל לפעום בערך 21 יום להריון. עם זאת, ההורים לא יוכלו לשמוע את זה עד השבוע השישי, באמצעות אולטרסאונד. במאמר זה נדון בצליל המדהים של פעימות הלב של תינוקך.

האולטרסאונד צריך להיעשות לאחר השבוע השישי להריון או, מדי פעם, במהלך השבוע השביעי או השמיני. במהלך תקופה זו, הלב של התינוק פועם ביותר מ-100 פעימות בדקה.

נשים בהריון מוצאות לעתים קרובות בדיקה זו מרגשת ומרגשת. לאחר הבחינה הם עשויים אפילו להרגיש שהקשר שלהם לתינוק התחזק עוד יותר.

עם זאת, הבדיקה לא חשובה רק מסיבות רגשיות: האולטרסאונד ובדיקות מודרניות אחרות מאשרות שהעובר בריא ויכולות לגרום לך ולרופא שלך להיות מודעים לסיבוכים כלשהם.

לדברי מומחים, חשוב שנשים בהריון יעברו אולטרסאונד דופלר באופן קבוע. זה משמש כדי לוודא שמערכת הלב וכלי הדם של התינוק פועלת היטב תוך כדי התפתחותה. זה גם מחזק את הקשר בין האם לילד.

כמה פעימות בדקה זה נורמלי?

אמהות באולטרסאונד הראשון מתארות לעתים קרובות את קול פעימות הלב של התינוק שלהן כעדר של סוסים דוהרים. זה יכול להדאיג.

זה גם נורמלי שדופק הלב של העובר מואץ בהדרגה, ומגיע עד ל-170 פעימות לדקה במהלך החודש השני, עם תנודות לב קבועות עד הלידה.

מחקר משנת 2010 שפורסם במגזין Sports Medicine הראה שלפעילות גופנית אימהית במהלך השליש האחרון אכן יש השפעה על הלב ומחזור הדם של האם והתינוק. כך נוצרת מערכת המגנה ומווסתת את בריאות האם והילד עד הלידה.

נשים רבות נבהלות כאשר קצב הלב של התינוק יורד, אך הדבר נפוץ בזמן צירים.

אנשי מקצוע מסבירים כי במהלך התכווצות, זרימת הדם לשליה פוחתת. כתוצאה מכך, קצב הלב של הילד מאט. הדופק של התינוק יחזור לקדמותו בתום ההתכווצות. ניתן לבדוק זאת באמצעות אולטרסאונד דופלר.

שימוש בציוד כגון אולטרסאונד עוברי נייד כדי לשמוע את פעימות הלב של תינוקך

אתה כבר יכול לשמוע את פעימות הלב של תינוקך ברחם
אתה כבר יכול לשמוע את פעימות הלב של תינוקך ברחם.

לאחרונה, אולטרסאונד דופלר אלקטרוני כף יד הגיעו לשלוט בשוק בקרב נשים הרות. בין היתר, הסיבה לכך היא שהיא מאפשרת לאמהות לחיות מחדש חלק מחוויות הבחינה בבית.

למרות שסוג המכשיר הזה עדיין לא התקבל בקהילה המקצועית, ההורים לעתיד משתמשים בהם יותר ויותר. עם זאת, חשוב לקבל את העובדות לפני שתעשה זאת.

לאנשי מקצוע יש דעות שונות לגבי השימוש בהם. כמה יתרונות כוללים:

  • יש להם שקעי אוזניות
  • אלה עם רמקולים מאפשרים למספר בני משפחה להאזין בו זמנית.
  • אתה יכול לחבר אותם עם הטלפון החכם שלך. אפליקציה להורדה מאפשרת לך להקליט את פעימות הלב של התינוק בטלפון שלך ולראות את תמונת האולטרסאונד על המסך.
  • הורים וכל מי שרוצה יכולים להקשיב לקצב הלב של התינוק מתי ומתי שהם רוצים.

"נשים רבות נבהלות כאשר קצב הלב של התינוק יורד, אבל זה נפוץ בזמן צירים".

שימוש ותחזוקה של אולטרסאונד דופלר נייד

השימוש באולטרסאונד דופלר נייד דומה לאולטרסאונד שתעשה אצל הרופא. כמו בבחינה ההיא, תצטרך למרוח ג'ל כדי שזה יעבוד כהלכה. שימוש בג'ל חשוב. אם לא תעשה זאת, אתה עלול לגרום נזק למכונה.

אחד החסרונות עבור משתמשים רבים הוא קושי בשימוש. במקביל, הם גם מתריעים על טעויות אפשריות בקריאה שעלולות לגרום להורים לעתיד לדאוג לדופק של תינוקם.

אולטרסאונד דופלר עוברי ממיר כל תנועה פנימית שהוא מזהה לקול. כתוצאה מכך, השטף הרגיל של מערכת הגוף שלך יכול להיקלט על ידי המכונה, לקרוא אותו כנתונים ולהוביל לאמונות שווא לגבי מהירות הדופק של תינוקך.

אנו ממליצים לטפל במוצרים מסוג זה בזהירות. לאנשים חרדים בדרך כלל או כאלה שנוטים לדאוג שלא לצורך, עדיף להשאיר את הבדיקות הללו לאנשי המקצוע ולגשת לכל הביקורים והבדיקות המומלצות של הרופאים.

פופולריים