פחד מלידה: איך להתמודד עם החרדה שלך

פחד מלידה נפוץ מאוד
פחד מלידה נפוץ מאוד.

פחד מלידה נפוץ מאוד. למעשה, כמעט כל הנשים ההרות מפחדות במידה מסוימת.

לגבי אמהות בפעם הראשונה, הפחד הזה מוגבר בגלל חוסר ניסיון. כשאתה מתמודד עם החוויה המדהימה הזו בפעם הראשונה, קל לתת לראש שלך להתמלא במחשבות שמזינות רק את החרדה שלך.

תאריך היעד שלך מתקרב במהירות. פחדת מפעולת הלידה במהלך כל ההיריון שלך, אבל עכשיו זה יותר אמיתי, יותר אינטנסיבי.

אבל הישארו רגועים, אנחנו יודעים איך זה ואנחנו רוצים לעזור לכם להתכונן לרגע המיוחד הזה.

למה אני כל כך מפחדת ללדת?

זה נראה כמו סתירה - אנחנו כל כך רוצים את בואו של התינוק שלנו, אבל באותו הזמן, אנחנו חוששים גם מהרגע הזה.

אבל יש הרבה סיבות מאחורי האירוניה הזו. הנה כמה פחדים ספציפיים שאמהות מצפות רבות נוטות לחוות:

  • פחד מהכאב. זו עובדה שאין להכחישה. לידה כואבת. זה כואב מאוד. כאשר ילדכם יהיה מוכן לצאת החוצה, הגוף שלכם יעבור שינויים הרואיים כדי לסייע בלידה של תינוקכם. והשינויים האלה כואבים.
  • פחד מהלא נודע. לא לדעת מה לעשות, מה הולך לקרות, אילו צעדים לבצע... כל זה מייצר אי ודאות, ולכן, פחד.
  • פחד מסיבוכים. ללא ספק, שאלת את עצמך אם משהו יכול להשתבש. המחשבה שאולי דברים לא יתנהלו לפי התוכנית, או שהם עלולים לקחת יותר זמן מהצפוי, מפחידה.
  • פחד שמשהו יקרה לתינוק. זה משהו שאנחנו חוששים ממנו מהרגע שאנחנו מגלים שאנחנו מצפים. אבל ככל שתאריך היעד שלנו מתקרב, הפחד הזה גובר. המחשבה על משהו שקורה לתינוק שלך יכולה ממש להשאיר אותך ער כל הלילה.
  • פחד שמשהו עלול לקרות לך. ואם יקרה לי משהו? מה יקרה לתינוק שלי? הגוף שלנו מוכן מבחינה ביולוגית ללידה, אבל אף אחד לא יכול להבטיח שהדברים יתנהלו כמתוכנן. לידה היא מעשה מופלא ומורכב להפליא, אבל אנחנו לא יכולים להכחיש שלפעמים יש בזה סכנה.
  • פחד לא לדעת מה לעשות עם התינוק שלך. לשאת את התינוק ברחם קל יחסית. זה באמת לא דורש הרבה הכשרה. אבל ברגע שהתינוק שלך מחוץ לגוף שלך, אתה עשוי לתהות אם תוכל לטפל בו בצורה נכונה.

איך להתמודד עם הפחד שלך מהלידה

דברים שאסור לעשות:

"שמעתי סיפורים על אמהות שעברו חוויות ממש לא טובות - אני בטוחה שככה זה הולך להיות גם אצלי". אם היית מאמין לכל מה שאומרים לך, לא היית יכול לעשות כלום. החוויה האישית שלך היא באופן בלעדי וייחודי שלך.

"ומה אם..." אותם "מה אם" הם דרך להתיש את עצמנו על דברים שאפילו לא קרו, וכנראה לא יקרו. וגם אם כן, דאגה מבעוד מועד אינה מועילה. חוסר ודאות מייצר פחד.

" אני לא חושב שאני יכול לסבול את הכאב." זה כאב שמעולם לא חווית בעבר. הנחה מבעוד מועד שלא תצליח להתמודד עם זה רק תזין את הפחד שלך. וזה משהו שאתה בהכרח תצטרך להתמודד איתו.
איך להתמודד עם הפחד שלך מהלידה
איך להתמודד עם הפחד שלך מהלידה.

"אני לא אהיה אמא מספיק טובה." אף אמא לא מושלמת - אבל להיות אמא טובה קשורה לאינסטינקט הרבה יותר ממה שאתה חושב. פקפוק ביכולות שלך רק יגביר את חוסר הביטחון שלך וכמובן את הפחד שלך.

דברים שכדאי לעשות:

השתתף בשיעורי הכנה ללידה. מדריכי הכיתה יסבירו מה הולך לקרות, צעד אחר צעד. תוכל לשאול את כל השאלות שאתה צריך ולקבל את העצות הטובות ביותר כדי להקל עליך ועל תינוקך.

היה כנה לגבי הפחדים שלך. דיבור גלוי על הדאגות שלך יוריד את רמות החרדה שלך. זה גם ייתן לסובבים אותך את ההזדמנות לתת לך את התמיכה שאתה צריך.

האנשים הטובים ביותר לפנות אליהם הם בן הזוג, החברים וכל מי שחווה לידה.

הכינו הכל לקראת הגעתו של תינוקכם. במקום להתמקד בלא נודע או בכל פחד ספציפי שיש לך, חשבו על כל הרגעים היפים שיבואו.

תהנה לדמיין כיצד חייך ישתנו לטובה עם הגעתם של בנך או בתך.

יתר על כן, זכור כי אנשי מקצוע רפואיים יהיו איתך בכל שלב בדרך כדי לעזור לך ולתינוק שלך.

בשום זמן במהלך הצירים והלידה לא תהיה לבד. יהיו מומחים שידריכו ויסייעו לכם, ותדעו בדיוק מה לעשות כדי להביא את ילדכם לעולם.

פופולריים