כמה זמן לוקח לגוף להתאושש לאחר הלידה?

כדי לדעת כמה זמן לוקח לגוף שלך להתאושש לאחר הלידה
כדי לדעת כמה זמן לוקח לגוף שלך להתאושש לאחר הלידה, חשוב לדעת את השינויים שעוברות נשים במהלך 9 חודשי ההריון שלהן.
הזמן שלוקח לגוף שלך להתאושש לאחר הלידה תלוי בהיבטים שונים. הרחם שלך גדל במהלך ההיריון, והגוף שלך עובר שינויים אחרים שגם הם יצטרכו לחזור לשגרה.

אין תשובה מדויקת לשאלה זו. כדי להתאושש לאחר הלידה, חלק מהרופאים אומרים שזה לוקח 6 שבועות. חלקם אפילו אומרים שזה לוקח שנתיים, בעוד אחרים אומרים שאחרי שנה הגוף ממצה את יכולתו להתאושש.

יש הרבה שינויים ותהליכים שצריך להתאים מחדש לאחר הלידה. בנוסף, הכל תלוי גם במצב הרגשי של האם.

Puerperium הוא מכלול השלבים שנשים חוות פיזית ופסיכולוגית לאחר הלידה.

מצב הבריאות הכללי לפני ההריון ובמהלך 9 החודשים יקבע את איכות החיים שלך במהלך הלידה. זה כולל החלמה מדמעות, צלקות קיסריות ושינויים בגוף באופן כללי.

שינויים גופניים במהלך ההריון

כדי לדעת כמה זמן לוקח לגוף שלך להתאושש לאחר הלידה, חשוב לדעת את השינויים שעוברות נשים במהלך 9 חודשי ההריון שלהן.

איברים פנימיים מפנים מקום לרחם, שגדל יותר מדי חודש. בנוסף, ההורמונים עולים באלפים כדי להפעיל את תהליכי ההריון השונים. זה גורם לשינויים במצב הרוח ולישנוניות שחוות נשים בהריון.

בנוסף, הסידור הפנימי החדש משפיע על העיכול, הטלת שתן ותהליך המעי באופן כללי. קיבולת הריאות שלך יורדת, מה שאומר שקצב הלב שלך מואץ ביתר קלות. לבסוף, צמיחת הבטן מעכבת את התנועה, השינה וחיי היומיום בכלל.

החודשים הראשונים לאחר הלידה

כדי להבדיל בין שלבי ההחלמה של הגוף, נדבר על לידה ושלביו. שלבים אלו שונים עבור כל אישה ובכל תהליך. לכן, כל הנשים חוות שינויים שונים, שמתחילים ומסתיימים בזמנים שונים.

45 ימים להיעלמות פצעים, דלקות ולוצ'יה

השלב הראשון מתחיל מיד לאחר הלידה ונמשך כ-45 יום. זה הזמן שבו פצעים, דלקות ולוצ'יה נמצאים בשליטה ומתחילים להחלים.

הזמן שלוקח לגוף שלך להתאושש לאחר הלידה תלוי בהיבטים שונים
הזמן שלוקח לגוף שלך להתאושש לאחר הלידה תלוי בהיבטים שונים.

תקופה זו היא כאוס נפשי ופיזי אמיתי. עם זאת, התאוששות זהירה תעזור לגופך לצבור אנרגיה הרבה יותר מהר בשלבים הבאים של הלידה.

התכווצויות רחם: חודשים 1 עד 3

התכווצויות הרחם יכולות להתרחש במשך 1 עד 3 חודשים, כמו גם איברים פנימיים מתארגנים מחדש. זה כולל את רצפת האגן, שם הנרתיק, פי הטבעת והשופכה. במקרה של ניתוחים קיסריים, הפצע לוקח כשנה להחלים.

במהלך חודשים אלו, הנקה גורמת לשינויים משלה ודורשת טיפול מסוגים אחרים. שמירה על לחות חיונית להנקה מוצלחת. בנוסף, שמירה על תזונה עשירה בברזל מפצה על כל הדימומים לאחר הלידה, וכן מסייעת בריפוי הפצעים האפשריים.

בנוסף, כדי לדעת כמה זמן לוקח לגוף להתאושש לאחר הלידה, חשוב לדעת איך עבר השלב הראשון של הלידה.

אם צוואר הרחם חזר לגודלו הרגיל, כמו גם אם ההפרשות הנרתיקיות תקינות, אזי השלב הראשון נחשב לפתור ולא אמורה לחוות אי נוחות פיזית יותר.

כמה זמן לוקח לגוף לחזור לשגרה?

נשים רבות הופכות לחרדות כשהן מבחינות בבטן הרפויה, בסימני מתיחה או בנפיחות, גם לאחר הלידה. מצד שני, פציעות מניתוחים קיסריים שלא החלימו היטב עלולות להוביל לסיבוכים. לדוגמה, הם עלולים לגרום לבקע או עיכול לקוי.

חזרה למשקל תקין לוקחת בדרך כלל שנה

מבחינת ירידה במשקל לאחר הלידה, לוקח לנשים רבות בשנה לסלק עודפי שומן. נשים שילדו את תינוקן בחתך קיסרי צריכות להמתין לפחות שנה לפני ביצוע תרגילי בטן.

אם הלידה הייתה נרתיקית, אל תעשה פעילות גופנית נמרצת מדי, אלא אם כן היית ספורטאי מיומן בעבר.

השפעת מצב הרוח להתאושש לאחר הלידה

לבסוף, בנוסף לכמה זמן שלוקח לגוף להתאושש לאחר הלידה, עלינו להצביע על גורמים רגשיים וחברתיים. בשלב הראשון בולטים ההיבטים הפיזיים והאנטומיים.

מצד שני, השלבים האחרים הם יותר פסיכולוגיים. עבור חלק מהנשים, החלמה זו עשויה להימשך יותר משנה.

כפי שאתה יכול לראות, ישנן נסיבות שונות המשפיעות על זמן ההחלמה. אחד החשובים ביותר הוא המאפיינים הספציפיים של הגוף של כל אישה.

פופולריים