כיצד משפיעות צילומי רנטגן על הריון?

אנו רוצים לספר לך כיצד צילומי רנטגן משפיעים על ההריון
בהתחשב בעובדה שרופאים תמיד מזהירים נשים בהריון על השימוש בהם, אנו רוצים לספר לך כיצד צילומי רנטגן משפיעים על ההריון.
חשיפה לסוג הקרינה עתירת האנרגיה הדרושה לצילום רנטגן עלולה למעשה להזיק לתינוקות. קרינת רנטגן משפיעה על אזורים כמו העיניים שלך ואף עלולה לגרום למוגבלות אינטלקטואלית.

מבחינה רפואית, צילומי רנטגן משמשים ככלי אבחון לזיהוי פתולוגיות בגופנו. צילומי רנטגן מאפשרים לרופאים לצפות באיברי גוף ספציפיים בדיוק רב, כולל העצמות והאיברים. בהתחשב בעובדה שרופאים תמיד מזהירים נשים בהריון על השימוש בהם, אנו רוצים לספר לך כיצד צילומי רנטגן משפיעים על ההריון.

טכניקה זו מתאפשרת הודות לפליטת קרינת גמא, באמצעותה משיגים רדיולוגים תמונות בעלות ניגודיות גבוהה. ברור שאם יש מצב חירום רפואי, טכניקות אבחון כאלו הן הכרחיות למתן אבחנה מדויקת. עם זאת, כפי שציינו קודם, צילומי רנטגן יכולים להשפיע על ההריון.

ללא ספק, זה בדרך כלל הגיון בריא שנשים בהריון לא צריכות לחשוף את עצמן לסיכונים של קרינה. ההשלכות הישירות ביותר על העובר כוללות מומי עיניים או אפילו פיגור שכלי.

עם זאת, היה סמוך ובטוח שהאחרון מתרחש רק אם האם נחשפת לרמות קרינה השווה או יותר מ-10 רד.

לכן, אל תדאג אם עברת צילום רנטגן לפני שידעת שאתה בהריון. להלן, נציין אילו רמות קרינה נדרשות לשחזור צלחת הדמיה, ותראה שברוב המקרים הן אף פעם לא מגיעות לגבול ה-10 ראד.

כיצד משפיעות צילומי רנטגן על הריון?

כאשר נלקחת צילום רנטגן, האישה ההרה חייבת להיות חשופה לקרינה מייננת. נביעות אלו הן היחידות המאפשרות לנו להתבונן בכל חלק בגוף: עצמות, קרביים, איברים ושיניים, בין היתר.

עם זאת, כדי שרמות הקרינה הללו יפגעו בעובר, יש לעמוד בשני תנאים מדויקים. הראשון תלוי במספר השבועות שהאם בהריון, ואילו השני קשור למינון הקרינה.

סיכונים הקשורים למספר השבועות שהאם בהריון

ראשית, נדון בהשפעות הקרינה המייננת בהתאם לתקופת ההיריון. עדויות מצביעות על כך שחשיפת אישה הרה לקרינת רנטגן לפני שהעובר השתיל את עצמו ברחם מגדילה את סיכוייה לאבד את התינוק ב-50%.

כיצד משפיעות צילומי רנטגן על הריון
כיצד משפיעות צילומי רנטגן על הריון?

למרות שזה מצער כאשר ההשתלה אינה מתרחשת עקב קרינה, ההשלכות עלולות להיות גרועות יותר. ההשפעות הקשות ביותר יתרחשו בין השבוע השלישי לשמיני להריון. זה הרגע שבו יתאפשר לעובר לפתח נכויות מולדות.

בין הבעיות שעלולות להתרחש, הנזקים למערכת העצבים המרכזית הם החמורים ביותר. מומחים מציינים שככל שהעובר קרוב יותר לשבועות הראשונים לחייו, כך גדל הסיכוי שהוא ייפגע.

"חשיפת אישה בהריון לקרינת רנטגן לפני שהעובר השתיל את עצמו ברחם, מגדילה את סיכוייה לאבד את התינוק ב-50%".

סיכון עקב מינונים גבוהים של קרינה

החדשות הטובות הן שלא כל צורה של חשיפה לקרינה יכולה להשפיע על העובר. הרדיולוג תמיד יניח לוחות עופרת מעל האזורים החשובים ביותר בגוף, כדי למנוע חדירת קרינה לגוף.

כמו כן, כפרוטוקול בטיחות, הרופא תמיד שואל את המטופלת אם היא בהריון או חושדת שהיא בהריון. כמו כן, בימינו יש לנו לוחות בעובי משתנה כך שהם פולטים את כמות הקרינה המינימלית האפשרית.

כך או כך, לסיום, נציע את הנתונים המדויקים לגבי רמות קרינה מזיקות. במקרה חירום רפואי, אתה יכול לתקשר עם הרדיולוג שלך או רופא המשפחה שלך.

כדי שרמות הקרינה ישפיעו על העובר, הן חייבות להיות שוות או גדולות מ-10 רד, הידוע גם בשם 100 מילי-אפור (mgy). כדי לתת לך מושג טוב יותר, צלחת בטן משדרת 2,5 mGy; בעוד לוחית האגן, שנרשמה לכמה נשים הרות לפני הלידה, נובעת רק שני mGy.

המשמעות היא שאישה בהריון לא יכולה לקבל 100 מ"ג (10 ראד), גם אם היא מקבלת תריסר צילומי רנטגן ביום.

כהמלצה אחרונה, אנו מזמינים אותך, במקרה חירום רפואי, תמיד לדבר קודם עם הרופא שלך. אם אתה חושב שאתה בהריון, בקשי תמיד שהם יגנו עליך עם צלחת העופרת המשמשת לחולים בהריון.

פופולריים