למה אני לא מצליחה להיכנס להריון? 6 סיבות אפשריות

למה אני לא מצליחה להיכנס להריון
למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?
אם את מנסה להיכנס להריון ופשוט לא מצליחה, את בוודאי יודעת כמה זה יכול להיות מתסכל. במאמר זה נראה לך כמה מהסיבות שמקשות על ההריון.

אם את רוצה להיכנס להריון אבל לא יכולה, זכור שזה יכול לנבוע מכמה גורמים. לדוגמה, דברים כמו דיאטה, מתח או בעיות פוריות אחרות יכולים להקשות. לאחר מכן, נראה לך כמה מהסיבות הנפוצות ביותר.

למרות שזה אולי נראה קל להיכנס להריון, במיוחד עבור זוגות שהופתעו מהריונות לא מתוכננים, ההתעברות היא למעשה תהליך מורכב מאוד.

אם היה לך הריון מוצלח בעבר, ייתכן שתתקשה להיכנס להריון שוב.

זה יכול להשפיע אפילו על הנשים הצעירות, הבריאות והפוריות ביותר. זה אומר שיש להם סיכוי קטן להרות בהצלחה בכל מחזור.

למה אני לא מצליחה להיכנס להריון?

אם את מתקשה להיכנס להריון, אנו ממליצים לך לנסות להישאר רגועה ולא להיסחף לתסכול. אנחנו יודעים שזה לא קל, אבל לדעת איך להתמודד עם המצב זה אחד הדברים הכי חשובים שאפשר לעשות.

ישנן סיבות רבות לכך שלזוגות יש בעיות ללדת. עם זאת, אין תשובה אחת עבור כולם.

במקרים אלו, עדיף להתייעץ עם רופא. למרבה המזל, רוב בעיות הפוריות ניתנות לזיהוי ולטפל בטיפול יעיל.

כמו כן, אם נאבקת להיכנס להריון, זכור את המכשולים הנפוצים ביותר שעומדים בפניך ומה אתה יכול לעשות כדי להתגבר עליהם.

גורמים לקשיים בהריון

אלה כמה סיבות מפתיעות שמקשות על נשים להיכנס להריון.

1. לא מספיק פעילות גופנית

ככל שתעשה יותר פעילות גופנית, כך יש לך פחות שומן בגוף, מה שיקל על לידה. עם זאת, באותו אופן, כמות קטנה מדי של שומן בגוף יכולה לגרום לך למחזור לא סדיר.

יתרון חשוב נוסף של פעילות גופנית הוא שאתה משחרר אנדורפינים שנותנים לך יותר אנרגיה. ללא ספק, על ידי אנרגיה רבה יותר, יש סיכוי גבוה יותר לקיים יחסי מין באופן קבוע יותר. עם זאת, זה גם אומר שהגוף שלך לא צריך לעבוד כל כך קשה כדי להישאר פעיל.

פעילות גופנית גם משחררת מתח. סביר להניח שאם ניסית ללדת במשך זמן מה, אתה עלול להרגיש כועס, לחוץ ודיכאון. במובן זה, פעילות גופנית חשובה כדי לשים את הרגשות השליליים הללו בצד.

2. תזונה לא מאוזנת

כדי לעבוד בצורה הטובה ביותר, הגוף שלך זקוק לתזונה מאוזנת. זה לא אומר ביטול כל הג'אנק פוד או הקפדה על דיאטה קפדנית. עם זאת, הקפידו לאכול הכל במתינות ובחרו במזונות בריאים.

אין ספק, אם את רוצה להיכנס להריון, את צריכה להקפיד לקבל את כל הויטמינים והמינרלים שאת צריכה. ישנם מזונות מסוימים שבאמת מגבירים את הפוריות שלך, כגון דגים ודגנים מלאים.

3. לא מבייצת

תסמונת שחלות פוליציסטיות, שעלולה לגרום למחזורים וסדירים ולעלייה בהורמונים גבריים, משפיעה על בין 5 ל-10% מהנשים. בנוסף, זו אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שהם לא מבייצים.

אם את רוצה להיכנס להריון אבל לא יכולה
אם את רוצה להיכנס להריון אבל לא יכולה, זכור שזה יכול לנבוע מכמה גורמים.

עודף משקל, השמנת יתר או בעיות בבלוטת התריס יכולים גם הם להשפיע על הביוץ.

"למרבה המזל, ניתן לזהות ולטפל ברוב בעיות הפוריות באמצעות טיפול יעיל."

4. הפרעות בחצוצרה

החצוצרות של נשים יכולות להיחסם או להינזק בגלל הריון חוץ רחמי קודם, ניתוח או מחלה דלקתית באגן. נזק זה יכול למנוע מהזרע להגיע לביצית.

ברוב המקרים, נשים אינן יודעות שיש להן בעיות בחצוצרות עד שהן מנסות להרות. בדרך כלל אין תסמינים.

5. רחם לא תקין

רחם לא תקין יוצר סיכוי גדול יותר להפלות. בנוסף, זה גם גורם לסיכון רב יותר לסיבוכים אחרים במהלך ההריון והלידה.

מכיוון שלרחם יש צורה לא תקינה, התינוק עשוי להיות מכווץ או להתהפך. אם זה קורה, ימליץ לאישה לעבור ניתוח קיסרי.

כמו כן, אם הרחם קטן מהרגיל, ייתכן שיגמר המקום לתינוק. המשמעות היא שהמים שלה עלולים להישבר לפני שהיא מגיעה ללידה מלאה, מה שיוביל ללידה מוקדמת. אם התינוק מגיע מוקדם, הוא עשוי להזדקק לטיפול נוסף.

6. אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס היא הפרעה שבה הרקמה המצפה בדרך כלל את הרחם, המכונה אנדומטריום, צומחת מתוך חלל הרחם. זה יכול להצמיד את עצמו לחלק החיצוני של הרחם, השחלות והחצוצרות.

אין ספק, השחלות אחראיות לשחרור ביצית מדי חודש. לאחר מכן, החצוצרות מעבירות את הביצית מהשחלות אל הרחם.

כאשר כל אחד מהאיברים הללו פגום, חסום או מגורה על ידי רירית הרחם, יכול להיות קשה יותר להיכנס להריון. גם גיל, בריאות וחומרת המצב ישפיעו על הסיכויים להרות תינוק.

לבסוף, אם את לא נכנסת להריון ואת מודאגת, אנו ממליצים לקבוע תור לרופא שלך.

ככלל, רוב מומחי הפוריות אומרים שאם אתה מתחת לגיל 35, עליך לנסות במשך שנה אחת לפני שתפנה לעזרה מקצועית. אם אתה מבוגר, עליך לפנות לרופא לאחר 6 חודשים.

פופולריים