תחתונים צמודים ופוריות גבר

בטח שמעתם שאולי יש קשר בין תחתונים צמודים לפוריות הגבר
בטח שמעתם שאולי יש קשר בין תחתונים צמודים לפוריות הגבר.
סוג התחתונים שגברים לובשים עלול להשפיע על הפוריות שלהם. למרות שמחקרים רבים חקרו נושא זה, עדיין אין מסקנות. למד עוד על הקשר בין תחתונים צמודים לפוריות הגבר במאמר זה.

בטח שמעת שייתכן שיש קשר בין תחתונים צמודים לפוריות הגבר. ישנן מספר תיאוריות שונות שאומרות שלבישת תחתונים או מכנסיים צמודים עלולה להשפיע על ייצור הזרע וכתוצאה מכך להקשות על ההתעברות.

אין ספק, האשכים פועלים בצורה הטובה ביותר כשהם בטמפרטורה קרה יותר משאר הגוף. תחתונים צמודים דוחפים את האשכים אל הגוף, וגורמים להם להתחמם. עלייה זו בטמפרטורה מפחיתה את ספירת הזרע ומקטינה את התנועתיות.

אי פוריות גברית יכולה לנבוע מגורמים רבים. לדוגמה, זה נגרם מחוסר איזון הורמונלי, בעיות פיזיות, פסיכולוגיות או התנהגותיות. עם זאת, הגורם הגדול ביותר לאי פוריות אצל גברים הוא בגלל שהזרע שלהם לא נורמלי. זה עלול לקרות בגלל גורמים הקשורים לאורח החיים.

בנוסף, מחקרים מסוימים טוענים שגברים המנהלים אורח חיים בריא נוטים יותר לייצר זרע בריא. כתוצאה מכך, הם יסבלו פחות מבעיות פוריות.

להלן, נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לעזור להפיג את המיתוסים סביב תחתונים צמודים ופוריות הגבר.

בעיות פוריות אצל גברים

דברים רבים יכולים להשפיע על יכולתם של גברים לייצר או להעביר זרע. זה כולל אלמנטים כגון:

  • מחלות המועברות במגע מיני
  • דלקות בערמונית ואשכים
  • שימוש בסמים
  • לעשן
  • השמנה
  • חום מוגזם

האשכים מייצרים זרע. לתאי נבט לוקח כ-70 יום להתפתח לזרע בוגר, המצוי בזרע ויכול להפרות ביצית.

המרכז המתמחה לאי פוריות וטיפול בנשים קובע כי ל-1 מכל 20 גברים יש בעיה כלשהי בפוריות. לגברים אלה יש מספר נמוך של זרע בזרע שלהם. בנוסף, 1 מכל 100 גברים אינו מייצר זרע כלל.

תחתונים צמודים ופוריות גבר

על פי מחקרים, אי פוריות גברית מתאימה לכמחצית מכל המקרים שבהם בני זוג אינם יכולים להרות.

למד עוד על הקשר בין תחתונים צמודים לפוריות הגבר במאמר זה
למד עוד על הקשר בין תחתונים צמודים לפוריות הגבר במאמר זה.

בעיקר, זה בגלל בעיה עם הזרע עצמו. לדוגמה, לגברים יש ספירת זרע נמוכה, תנועתיות ירודה עם זרע לא פעיל או נע איטי, או זרע לא תקין.

גורמים המשפיעים לרעה על התפתחות וניידות הזרע כוללים שימוש לרעה בסמים ואלכוהול, סוכרת וזיהומים חיידקיים. כמו כן, גורמים סביבתיים כוללים חשיפה רעילה לכימיקלים או קרינה ואשכים מחוממים יתר על המידה.

"תחתונים צמודים דוחפים את האשכים אל הגוף. לכן, זה גורם להם להתחמם. עליית הטמפרטורה הזו מפחיתה את ספירת הזרע ומקטינה את התנועתיות".

ייתכן גם שיש קשר בין תחתונים צמודים לפוריות הגבר, אם כי ישנן תיאוריות רבות ושונות. יש הטוענים שתחתונים ומכנסיים צמודים עלולים לפגוע בייצור הזרע על ידי שמירה על האשכים חמים מדי.

למעשה, מחקר שנערך לאחרונה על ידי מדענים מאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה מאשר כי לגברים שלובשים בוקסר במהלך היום ואין למיטה יש רמות נמוכות משמעותית של נזקי DNA בזרע שלהם.

זה היה בהשוואה לגברים שלובשים תחתונים צמודים ביום ובלילה.

תחתונים צמודים מעלים את טמפרטורת האשכים

האשכים מייצרים זרע. אם הם חמים מדי זמן רב מדי, ייצור הזרע מופרע. זה לא חוזר לקדמותו עד שהטמפרטורה חוזרת לשגרה.

בינתיים, אם הייצור ירד עקב חום, ייתכן שיחלפו מספר חודשים בטמפרטורה רגילה כדי לשפר את ספירת הזרע.

תחתונים צמודים יכולים להעלות את הטמפרטורה, מה שגורם לתנועתיות ירודה של הזרע, מה שמוביל לייצור זרע קטן או לא תקין.

התחממות יתר ולחות מתמדת באזור זה מובילה לתנאים כמו זיהומים מפטריות ומיקרואורגניזמים. אלה עלולות להיות גם השפעות שליליות על הפוריות.

עם זאת, לגברים עם ספירת זרע נמוכה להרות, עליהם לשמור על שק האשכים קר ככל האפשר. זה ייתן לאשכים שלהם את הסיכוי הטוב ביותר לעשות את העבודה שלהם.

כמובן שעבור גברים הסובלים מבעיות פוריות, חשוב להם לדון בחששותיהם עם רופא או אורולוג.

פופולריים