פוריות הגבר: האם גברים פוריים כל חייהם?

ואנשים רבים תוהים עד איזה גיל גברים יכולים להיות פוריים
עם זאת, פוריות הגבר שונה למדי, ואנשים רבים תוהים עד איזה גיל גברים יכולים להיות פוריים.
פוריות הגבר, בניגוד לפוריות האישה, אינה פוחתת עד כדי אי פוריות מוחלטת. אין מגבלות, לא בגיל ולא במספר, לכמות הזרע שגברים יכולים לייצר. עם זאת, למרות היותו פורה תמיד, פוריות הגבר פוחתת עם הגיל.

עובדה ידועה היא שהפוריות של נשים מוגבלת. פעמוני אזעקה עשויים אפילו להתחיל לצלצל כשהם מגיעים לגיל 30 ועדיין אין להם ילדים. עם זאת, פוריות הגבר שונה למדי, ואנשים רבים תוהים עד איזה גיל גברים יכולים להיות פוריים.

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא שהגיל שלהם חשוב. זה אפילו משפיע על בריאותו העתידית של הילד. ככל שגברים מתבגרים, הסיכוי להרות ילד בריא אכן יורד.

פוריות הגבר מתחילה לרדת לאחר גיל 40. לאחר מכן, איכות הזרע פוחתת. זה אומר שלוקח יותר זמן לבת הזוג שלהם להרות. כאשר הם עושים זאת, יש סיכון מוגבר להפלה.

האם גברים פוריים כל חייהם?

היו מקרים רבים שבהם גברים מעל גיל 80 נכנסו להריון. זוהי הוכחה ניצחת לכך שגברים פוריים עד נשימתם האחרונה.

גברים מייצרים זרע במשך כל חייהם. לכן, תיאורטית, גברים יכולים להיות פוריים כל חייהם. עם זאת, הכוח יורד במידה ניכרת עם הגיל.

למרות הכל, אין שני גברים זהים לחלוטין. המבנה הגנטי שלהם משתנה מאדם לאדם. בנוסף, ישנם גורמים רבים. לדוגמה, דיאטה וחיי מין יכולים לקבוע את הסיכויים להרות בגיל מבוגר.

מה גברים יכולים לעשות כדי להיות פוריים כל חייהם?

למעשה, ישנן דרכים רבות להגביר את הפוריות של גברים, אפילו בגילאים מבוגרים יותר. הדבר החשוב הוא לבחור את אורח החיים הנכון ולהרחיק את הלחץ.

ישנם כמה שינויים פשוטים באורח החיים שגברים יכולים לעשות כדי להגביר את הפוריות. הם יגדילו את סיכויי ההתעברות. הנה כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון:

1. הימנע מעודף משקל

כדי להתחיל, אתה צריך לדעת שחשוב להיות בריא. לעודף משקל יש השפעות שליליות. זה גורם לרמת הטסטוסטרון להיות נמוכה יותר מכיוון ששומן מפחית את הרמות הללו בגוף. כמו כן, השמנת יתר משפיעה על הפוריות ועל ספירת הזרע.

2. הקפידו על תזונה נכונה

אכילה נכונה משפרת את איכות וכמות הזרע. לכן, גברים צריכים להתרחק ממזונות שומניים ככל האפשר.

האם גברים פוריים כל חייהם
האם גברים פוריים כל חייהם?

אמצעי זהירות זה יקטין את הסיכון לנזק לזרע באופן משמעותי. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון שאי אכילת בשר מפחיתה משמעותית את מספר הזרעונים.

בנוסף, לגברים שיש להם תזונה עשירה בחומצה פולית יש בין 20% ל-30% פחות סיכון ללקות בזרע לא תקין. פולאט הוא ויטמין B הקיים במזונות רבים כמו אספרגוס או ברוקולי.

3. פעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור לשמור על פוריות. הסיבה לכך היא שזה עוזר לך לשלוט במשקל הגוף ולהפיג מתחים.

לגברים שמתעמלים באופן קבוע, יותר מ-7 שעות בשבוע, יש ספירת זרע גבוהה פי שניים מגברים שאינם מתעמלים או לא מתעמלים מספיק.

"ישנם גורמים רבים שקובעים אם מישהו פורה. למשל, דיאטה וחיי מין יכולים לקבוע את הסיכוי להרות בגיל מבוגר.

4. להפסיק לעשן

עישון לא משפיע רק על הריאות. למעשה, זה יכול גם לפגוע בפוריות הגבר. ניקוטין מקטין את ספירת הזרע, כמו גם את איכותו וכמותו.

5. צמצמו את צריכת האלכוהול

הגבלת אלכוהול נחוצה כדי להישאר פוריות. למרות שזה לא מזיק כמו ניקוטין, אלכוהול מוגזם מפחית את כמות הזרע ואיכותו.

6. הימנע מחום

החום מסאונות או ג'קוזי נורא לזרע. הם מעלים את הטמפרטורה באשכים של גברים. לכן, זה מפחית את ייצור הזרע.

7. למד לנהל מתח

קורטיזול, הורמון הלחץ, מפחית את ייצור הטסטוסטרון בגוף. כשזה קורה, ייצור הזרע פוחת גם הוא. לכן, מתח כרוני ואינטנסיבי יכול למעשה להשפיע על הפוריות.

לבסוף, זכרו שלמרות שגברים יכולים להיות פוריים כל חייהם, מחלות מין כמו כלמידיה וזיבה הן הגורמים העיקריים שניתן למנוע לאי פוריות אצל גברים. גם זה וגם ההצעות הקודמות יאפשרו לכם ליהנות מחיים פוריים ארוכים יותר.

פופולריים