האם מסוכן להיות בעודף משקל בהריון?

לאמהות שסבלו מעודף משקל לפני ההריון
באופן דומה, לאמהות שסבלו מעודף משקל לפני ההריון, ואשר עולות במשקל במהלך ההיריון, יש סיכון גבוה יותר להשמנה, או להשמנה יותר ממה שהן היו.

במהלך ההריון, כמעט ואין חלק בגוף שלך שלא מושפע בצורה כזו או אחרת. בין השינויים הברורים ביותר היא עלייה במשקל. בממוצע, אישה בהריון מעלה בין 9 ל-13 קילו. במאמר זה נסתכל על ההשפעות של עודף משקל במהלך ההריון.

לנשים שעולות במשקל עודף במהלך ההיריון יש סיכון מוגבר שלא יוכלו לחזור למשקל המקורי לאחר הלידה. באופן דומה, לאמהות שסבלו מעודף משקל לפני ההריון, ואשר עולות במשקל במהלך ההיריון, יש סיכון גבוה יותר להשמנה, או להשמנה יותר ממה שהן היו.

בגלל זה, חשוב מאוד לדאוג לבריאות שלך ושל התינוק. הדבר החיוני במקרים אלה הוא לשלוט במשקל שלך כדי להימנע ממצבים שעלולים להוות סיכון גם לך וגם לתינוקך.

מהם הסיכונים של עודף משקל במהלך ההריון?

לעודף משקל במהלך ההריון עלולות להיות השלכות שליליות הן על האם והן על העובר. נסביר להלן סיכונים אלו:

סיכונים הקשורים לבריאות האם

האם נמצאת בסכנה לפתח סוכרת הריון או רעלת הריון. לאם עם עודף משקל יש בדרך כלל יותר בעיות עם לחץ דם גבוה במהלך ההריון.
בנוסף, הסיכון להפלה גדול אף יותר בשליש הראשון, וגם הסבירות שתצטרך לעבור ניתוח קיסרי גבוהה יותר.

סיכונים הקשורים לבריאות התינוק

הסיכונים העובריים העיקריים קשורים לאנומליות מולדות. עודף משקל במהלך ההריון גם מגביר את הסיכון ללידה מוקדמת ולסיבוכי יילודים.

נהל את העלייה במשקל שלך במהלך ההריון

הריון הוא הזדמנות להרהר באורח החיים שלך. זה גם זמן שאתה יכול להיות מודע לאופן שבו ההרגלים היומיומיים שלך עשויים להשפיע על הבריאות שלך ושל ילדך העתידי.

כדי להגן על הילד מפני סיכונים אלה עקב עודף משקל, אין דבר מועיל יותר מאשר תזונה בריאה ומאוזנת.

זכור כי דיאטות קיצוניות אינן מומלצות במהלך ההריון. אלה למעשה מפחיתים את צריכת החומרים התזונתיים שתינוקך יזדקק להם על מנת להתפתח בצורה נכונה.

עם זאת, גם אכילת יתר בתקופה זו אינה בריאה. מה שאתה צריך לעשות הוא למצוא איזון בריא ולבקש עצה מהרופא שלך.

הכנו עבורך גם כמה המלצות תזונתיות שיעזרו לך לשלוט במשקל שלך במהלך ההריון:

1. גיוון בזמן ארוחת הבוקר

במאמר זה נסתכל על ההשפעות של עודף משקל במהלך ההריון
במאמר זה נסתכל על ההשפעות של עודף משקל במהלך ההריון.

בבוקר, נסי למצוא איזון בין מה שאת רוצה לבין מה שאת באמת צריכה כאישה בהריון. אתה צריך לחשוב באותה מידה על התינוק שלך כשאתה מחליט מה לאכול.

קחו בחשבון שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, אז נצלו את ההזדמנות לאכול כמות טובה ומגוון טוב של אוכל.

ארוחת הבוקר האידיאלית צריכה להיות מורכבת ממוצר חלב, משקה, מוצר דגני בוקר, פרי או כוס מיץ פירות. בשום פנים ואופן אסור לדלג על ארוחת הבוקר, מכיוון שהיא תעניק לך את האנרגיה הדרושה לך לכל היום.

2. אוכלים בכמויות קטנות

במקום שלוש ארוחות, מומחים ממליצים לאכול שש פעמים ביום. עדיף לאכול כמויות קטנות יותר לעתים קרובות יותר, המפוזרות לאורך היום.

"תחושת השמנה נמשכת תשעה חודשים, אבל השמחה בלהיות אמא נמשכת לנצח"
-ניקי דלטון-

3. בחרו במזונות טריים ומגוונים

תזונה מאוזנת היא המפתח. על ידי אכילת מעט מכל דבר, למעט מזונות אסורים במהלך ההריון, האם לעתיד תהיה בטוחה שתצטייד בחומרי תזונה חיוניים.
כמו כן, בחר במבחר של חמישה פירות וירקות ליום. החליפו את מה שאתם לא אוהבים במזונות שווים מבחינה תזונתית, ובישלו מנות פשוטות שלא מכילות יותר מדי שומן.

4. הכינו ארוחת ערב קלה

שלא כמו ארוחת צהריים, ארוחת הערב צריכה להיות תמיד קלילה ומאוזנת. אנו ממליצים לא לאכול מאוחר מדי כדי למנוע צרבת או כל סוג אחר של אי נוחות במהלך הלילה. על ידי כך תעדיפו עיכול תקין, ותוכלו לנוח טוב יותר.

5. היו פעילים פיזית

זכור כי חשוב להיות פעילים פיזית במהלך ההריון. יש לכך יתרונות פסיכולוגיים ופיזיולוגיים עבור האם לעתיד ותינוקה. הליכה ושחייה, בין היתר, מומלצות מאוד במהלך ההריון.

לבסוף, אם אתה מגלה שאתה סובל מעודף משקל במהלך ואחרי ההריון שלך, עליך לשוחח על הדברים עם הרופא שלך או יועצי בריאות אחרים. הם יציעו לך את התשובות שאתה צריך, ויעזרו לך למצוא פתרונות להגבלת הסיכונים הכרוכים במשקל עודף, ויעזרו לך ליהנות מהריון בריא.

פופולריים