להפוך לאמא אחרי גיל 35

עצם הרעיון להפוך לאמא אחרי גיל 35 קשור להריון או לידה בסיכון במוחם של רוב האנשים
עצם הרעיון להפוך לאמא אחרי גיל 35 קשור להריון או לידה בסיכון במוחם של רוב האנשים.

עצם הרעיון להפוך לאמא אחרי גיל 35 קשור להריון או לידה בסיכון במוחם של רוב האנשים. עם זאת, מחקרים אחרונים מאשרים שלא הכל לגבי הבאת ילד בגיל זה הוא שלילי.

מחקר שפורסם על ידי כתב העת של האגודה האירופית לגריאטריה חשף כי הפיכתה לאמא לאחר גיל 35 משפרת את היכולות המנטליות של האישה. המחקר מציין גם שלמי שנכנסה להריון בפעם הראשונה אחרי גיל 35 היו תוצאות טובות יותר במבחנים לחדות נפשית, פתרון בעיות ויכולות מילוליות.

להיות אמא בעולם של היום

אלה בהחלט חדשות טובות עבור רוב הנשים שחיות בחברה של היום, המאופיינת באנשי מקצוע שמחליטים לפתח את הקריירה שלהם לפני שהם מתמסרים לחייהם האישיים, מה שמוביל נשים להפוך לאמהות בגילאים מתקדמים יותר ויותר.

התחום הרפואי קבע שמבחינה ביולוגית, הגיל האידיאלי לנשים להיכנס להריון הוא מתחת לגיל 25. עם זאת, בחברה הנוכחית שלנו, הגיל הממוצע להיות אמא בפעם הראשונה נדחה.

לדוגמה, במדינות כמו ספרד, הגיל הממוצע של יולדות בפעם הראשונה הוא 32,2 שנים על פי נתונים שסופקו על ידי ה-INE. עם זאת, יש גם מספר לא מבוטל של נשים שיולדות את התינוק הראשון שלהן לאחר גיל 35.

היתרונות של להיות אמא אחרי גיל 35

המחקר שהוזכר לעיל אינו היחיד שהדגיש את היתרונות בלהיות אמא טרייה בגיל מאוחר יותר, שכן ישנם אחרים המדגישים גם את היתרונות של הפיכה לאם לאחר גיל 35.

אחד המחקרים נערך ב-2014 וקובע שנשים שהופכות לאמהות בגיל 33 ומעלה יכולות לחיות זמן רב יותר מאלה שיולדות לפני גיל 33.

מחקר אחר מאוניברסיטת בוסטון חשף כי נשים המחליטות להפוך לאמהות לאחר גיל 35, הן בסבירות גבוהה פי שניים לחיות עד 95 שנים ומעלה מאשר נשים שהילד האחרון שלהן נולד לפני שמלאו להן 30.

יש מחקר נוסף שהראה יתרונות של אמהות מאוחרת. זה נעשה על ידי קבוצת חוקרים מאוניברסיטת דרום קליפורניה, שבהתבסס על תגובות של יותר מ-830 נשים לאחר גיל המעבר, מצאו גם קשר חיובי בין הפיכתה לאימא לאחר גיל 35 לבין יכולות נפשיות.

סטטיסטיקה רפואית מגלה כי 30% מהנשים ההרות בגיל 35 ומעלה סובלות מפתולוגיה או סיבוך סביב הלידה
סטטיסטיקה רפואית מגלה כי 30% מהנשים ההרות בגיל 35 ומעלה סובלות מפתולוגיה או סיבוך סביב הלידה.

הסיבות, לפי מחקר זה, קשורות לעלייה בהורמונים הנוצרים במהלך ההריון, כך שהם באים להשפיע לטובה על הכימיה של המוח.

מהסקר עולה כי ככל שהאישה מבוגרת יותר, כך השינויים הללו יימשכו זמן רב יותר במוחה, מה שגורם לשיפור בתפקוד הקוגניטיבי בגילאים מבוגרים יותר.

האם יש גיל אידיאלי להפוך לאמא?

לנשים כיום, יציבות כלכלית חשובה מאוד. הם יודעים להפוך לעצמאיים בתחום הזה וגם לומדים להילחם כדי לחלוק, כתף אל כתף, את האחריות הנלווית לבעל בית.

האיזון החברתי-כלכלי שמחפשות נשים כיום מגיע לרוב בסביבות גיל 34, זהו הרגע בו האישה מתחילה לחשוב על האפשרות להיות אמא.

הגעה ליציבות כאמור מעודדת אותן לחיות את חווית האימהות, מכיוון שהן מרגישות שהן יכולות לעשות זאת במלואה. אבל בגיל זה, השעון הביולוגי של האישה אינו מדויק יותר , וההסתברות להפוך לאם פוחתת עם חלוף הזמן.

סיכונים בלהיות אמא לאחר גיל 35

מצד שני, הסיכונים להפוך לאם לאחר גיל 35 קשורים לסיכוי מוגבר לסבול מסיבוכים במהלך ההריון, כולל הסיכון להפלה וסיכוי מוגבר לתינוק להיוולד עם הפרעות כרומוזומליות.

נתונים סטטיסטיים רפואיים חושפים כי 30% מהנשים ההרות בנות 35 ומעלה סובלות מפתולוגיה או סיבוך סביב הלידה. הנפוצים ביותר כוללים סוכרת הריונית, יתר לחץ דם (הגורם העיקרי ללידה מוקדמת) ודימום רחם.

כולם מגדילים את הסיכויים ללידה מוקדמת. עשרה אחוזים מהלידה של יולדות מעל גיל 35 הן מוקדמות.

עם זאת, כל הסיכונים הללו ניתנים למדידה וניתנת לשליטה עם תמיכה רפואית נאותה.

פופולריים