כיצד להקל על צרבת במהלך ההריון?

במאמר זה נשתף טיפים כיצד לעזור להקל על צרבת במהלך ההריון
במאמר זה נשתף טיפים כיצד לעזור להקל על צרבת במהלך ההריון, שהיא בעיה שכיחה.
צרבת היא בעיה שכיחה לאמהות המצפות. אם את בהריון וחווית תחושת צריבה בחזה או בבטן, הנה כמה טיפים להקלה מיידית. לקחת הערה! אתה תמצא אותם שימושיים מאוד.

במאמר זה נשתף טיפים כיצד לעזור להקל על צרבת במהלך ההריון, שהיא בעיה שכיחה. נשים הרות רבות חוות צרבת במהלך השליש השני ואילך עד הלידה.

למרות שהחומציות נוטה להיות מתונה ולסירוגין במהלך החודשים הללו, היא עלולה להפוך לבעיה מסוימת.

תחושת הצריבה הזו בבטן היא תוצאה של שילוב של הורמונים והלחץ שמפעילים תינוקות על איברים פנימיים. ברוב המקרים, צרבת הריון חולפת לאחר לידה של אמהות.

עבור נשים רבות, הריון מציין את הפעם הראשונה בחייהן בה הן חוות צרבת. למרות שזה נפוץ וברוב המקרים לא פוגע, צרבת יכולה להיות די לא נוחה לאמהות לעתיד.

צרבת במהלך ההריון ותסמינים קשורים כמו גזים ונפיחות מתחילים בדרך כלל במהלך השליש השני. עם זאת, בעיות אלה יכולות להופיע מוקדם יותר עבור חלק מהנשים.

המשיכו לקרוא כדי לגלות טיפים שיעזרו להקל על צרבת במהלך ההריון.

כיצד להקל על צרבת במהלך ההריון

למרבה המזל, ישנם מספר אמצעים שאתה יכול לנקוט כדי לעזור להיפטר מחומציות בזמן שאתה בהריון. נשים הסובלות מבעיה זו יכולות לנוח בנוחות בזמן שהן סופרות את החודשים לאחור על ידי ביצוע שינויים קלים בתזונה ובאורח החיים שלהן.

להלן כמה טיפים שיעזרו לשחזר צרבת במהלך ההריון:

1. אכלו מנות קטנות יותר אך בתדירות גבוהה יותר

ההמלצות הראשונות שנותנים מומחים לנשים בהריון כדי להפחית צרבת היא לאכול מנות קטנות לאורך היום.

יחד עם זאת, הארוחה האחרונה שלהם ביום צריכה להיות לפחות 3 שעות לפני השינה. אמהות לעתיד בהריון וחוות צרבת לעולם לא צריכות ללכת לישון מיד לאחר האוכל.

2. הגבל את צריכת הנוזלים שלך בלילה

נסו לא לשתות כמויות גדולות של נוזלים לאחר הארוחה האחרונה של היום. זכור שככל שהבטן שלך ריקה יותר כשאתה הולך לישון, הסיכוי לריפלוקס חומצי קטן יותר.

3. ללעוס מסטיק

לעיסה יכולה להיות מועילה כאשר מתמודדים עם חומצת קיבה. מסטיק ממריץ את ייצור הרוק, המכיל ביקרבונט. זה מנטרל את החומצה המצטברת בוושט.

4. הימנעו ממזונות מסוימים

נשים המועדות לצרבת במהלך ההריון צריכות להימנע ממזונות שמחמירים את הבעיה. בין המזונות שיש להימנע מהם הם קפה, תה, אלכוהול, שוקולד, מזון שמנוני או מטוגן, פירות הדר ומיצים, מזון חריף, עגבנייה, נענע וכו'.

5. למרוח ג'ל אלוורה

כיצד להקל על צרבת במהלך ההריון
כיצד להקל על צרבת במהלך ההריון.

אתה יכול להשיג חומר ריפוי טבעי זה מעלי הצמח או פשוט בקניית ג'ל אלוורה. מרחו את הג'ל על העור על החזה, הגרון או הבטן. אלוורה מפחיתה בהצלחה את חומציות הקיבה ואת הסימפטומים של ריפלוקס חומצי.

"להיות בהריון זה להיות חיה חיונית, אישה ביסודיות, וללא ספק מיושבת"
- אן ביוקנן ודברה קלינגספורן-

6. אל תעשן

נשים בהריון לעולם לא צריכות לעשן. מלבד פגיעה בעובר, העישון גם מחליש את הסוגר התחתון של הוושט ומחמיר את הריפלוקס החומצי.

7. לשתות חלב או לאכול יוגורט

מנת יוגורט או כוס חלב יכולים שניהם להקל על חומצת הקיבה. זכור שחלב פרה עשוי להוות הקלה מיידית. עם זאת, יש האומרים שעם הזמן חומציות הקיבה עלולה להחמיר עם מוצרי חלב.

לכן, נסו לשתות חלב עיזים או אופציה של חלב צמחי כמו חלב שקדים או חלב אורז. חימום חלב והוספת מעט דבש יכולים להרגיע גם את הצריבה בחזה.

8. מי קוקוס

מי קוקוס פועלים כמו מנטרל נהדר של חומצה טבעית. קל למצוא משקה מזין זה והוא יכול להקל על הסימפטומים של חומצת קיבה במהלך ההריון.

9. לישון על צד שמאל במהלך הלילה

פעולה פשוטה זו יכולה להפחית את התרחשות של ריפלוקס חומצי. מיקום זה מקשה על חומצת הקיבה להגיע לוושט. מדי פעם, ייתכן שתצטרכו לישון בכיסא שכיבה בזווית של 45 מעלות – או אפילו יותר.

10. נסו דיקור סיני

דיקור סיני הוא תרגול בטוח לעבור במהלך ההריון ומשמש כדי להקל על חומצת הקיבה במשך אלפי שנים.

טיפול מרגיע זה עוזר להפחית צרבת, מתאים את לחץ הוושט ומפחית חומצת קיבה. זה גם מאזן את תפקוד איברי העיכול.

לסיכום, כדי להקל על צרבת במהלך ההריון, חשוב לשנות כמה הרגלים יומיומיים. יישום העצות לעיל יעזור לך להרגיש טוב יותר ולהפחית את אי הנוחות הקשורה לחומצה בקיבה.

פופולריים