תזונה לנשים בהריון: מדריך

כשאתה חושב על התזונה הטובה ביותר לנשים בהריון
כשאתה חושב על התזונה הטובה ביותר לנשים בהריון, עליך לדעת שהצרכים התזונתיים משתנים במהלך ההריון.
אם את תוהה מה כדאי לך לאכול במהלך ההריון, תמצאי להלן כמה המלצות חשובות.

במאמר זה תמצאו מדריך לתזונה נכונה לנשים בהריון. אכילת תזונה נכונה כאשר את בהריון או רק ילדת חשובה לבריאות שלך ולגדילת התינוק. אל תשכחו שמה שאישה אוכלת ושותה הוא מקור תזונה לתינוק.

מסיבה זו, חשוב מאוד לבחור אפשרויות תזונתיות שמתאימות היטב לספק לגוף את האלמנטים הדרושים לו. ברור שצריך לקחת בחשבון את בחירת המזון מבחינת הפרמטרים התזונתיים האידיאליים לנשים בהריון.

אישה בהריון זקוקה לכמויות גדולות של סידן, ברזל, חלבונים וחומצה פולית. חומרים מזינים אלו מסייעים במניעת הפרעות מוחיות, חוסרים ביצירת עצמות, חוסר חמצן במערכת הדם ומחסור ברקמת השריר.

"רמת תזונה לא מספקת, בין אם בתפיסה מוקדמת ובין אם במהלך ההריון, תשפיע לרעה על יכולתה של האם לעבור את ההריון ועל בריאות האם והילד. מצד שני, רמת תזונה טובה תפחית את סיכון למשקל לידה נמוך, לידה מוקדמת וחוסרים תזונתיים באם ובעובר."

- משרד הבריאות של ארגנטינה -

תזונה לנשים בהריון. מה כדאי לאכול?

יוגורט יווני. מוצר חלב זה מועיל במיוחד לאמהות המצפות. ביוגורט יווני יש יותר סידן מכל מוצרי החלב האחרים. בנוסף, יש לו פרוביוטיקה שעוזרת לשפר את בריאות העיכול ולמנוע זיהומים.

קטניות כמו עדשים, אפונה ירוקה, שעועית ירוקה ובוטנים. מזונות אלו מכילים סיבים, חומצה פולית וחומרי תזונה רבים אחרים. כתוצאה מכך, הם עוזרים למנוע מחלות אצל האם והתינוק.

ביצים. ביצים מכילות מעט מכל רכיב תזונתי שאתה צריך לתזונה בריאה. אחד המרכיבים הללו הוא כולין, מולקולה המסייעת בהתפתחות המוח, הן פיזית והן מבחינה תפקודית.

בשר רזה. בשר בקר, חזיר ועוף הם מקור מצוין לחלבון, ברזל, כולין וויטמינים מסוג B.

פירות יער ופירות אדומים. פירות יער קטנים אלה עמוסים במים, פחמימות בריאות, ויטמין C, סיבים ונוגדי חמצון. בנוסף, הם אידיאליים להרגעת חרדה מבלי להגדיל את צריכת הקלוריות שלך.

תזונה לנשים בהריון
תזונה לנשים בהריון.

אבוקדו. זהו פרי ייחודי מכיוון שיש בו הרבה חומצות שומן שטובות לגוף. יש בו גם ויטמינים B, K, E ו-C, כמו גם אשלגן ונחושת. כל החומרים המזינים הללו עוזרים להקל על התכווצויות ברגליים. למרבה הצער, התכווצויות ברגליים יכולות להופיע לעתים קרובות במהלך ההריון.

אגוזים. אגוזים הם חלק אידיאלי מדיאטה במהלך ההריון. הם עשירים בתזונה למרות שהם קטנים בגודלם.

סוגי מזונות

לכל סוג מזון יש יתרונות תזונתיים לנשים בהריון. להלן מספר דוגמאות:

  • דגנים הם אידיאליים כמקור אנרגיה
  • מצדם, בפירות וירקות יש כמות שפע של נוגדי חמצון. בנוסף, הם גם עשירים בסיבים ובמתחמי ויטמינים.
  • לבשר, אגוזים וירקות יש את החלבונים, החומצה הפולית והברזל שהגוף צריך.
  • מוצרי חלב מסוגים שונים הם מקור לסידן וויטמין D. כפי שהוזכר קודם לכן, אחד הטובים לגוף של אמא הוא יוגורט.

איזה מזון או משקאות יש להגביל בתזונה של נשים בהריון?

משקאות עם קפאין. הגבול הבטוח הוא פחות מ-200 מ"ג ליום, שווה ערך ל-12 גרם. עם זאת, אם אתה יכול להימנע מכך לחלוטין, זה יהיה טוב יותר לבריאות שלך ולבריאות התינוק שלך.

סלמון וסרדינים עשירים בחומצת השומן אומגה 3 וחלבון. עם זאת, ישנם סוגים אחרים של דגים כמו טונה לבנה שעשירים בכספית. הם צריכים להיות מוגבלים בתזונה כתוצאה מכך.

משקאות אלכוהוליים. אלכוהול יכול לעבור ישירות לתינוק ממחזור הדם של האם דרך חבל הטבור. כתוצאה מכך, חומר זה עלול לגרום לליקויים פיזיים, קוגניטיביים והתנהגותיים אצל הילד בעתיד.

מוצרי חלב לא מפוסטרים. נשים בהריון רגישות יותר לטפילים וחיידקים שנמצאים במזונות לא מוכנים.

יש מימדים אחרים שצריך לקחת בחשבון. בנוסף למזונות בריאים, אישה בהריון זקוקה לכמות נאותה של מים. היא צריכה גם לקחת תוספי ויטמינים כדי להבטיח שהיא מקבלת את כל אבות המזון הדרושים. מזונות רבים אינם מכילים חומרים מזינים בשפע, וזו הסיבה שכדאי למצוא מקורות חלופיים.

כשאתה חושב על התזונה הטובה ביותר לנשים בהריון, עליך לדעת שהצרכים התזונתיים משתנים במהלך ההריון. למרבה הצער, רק לשנות את גודל המנה של מה שאתה כבר אוכל זה לא מספיק.

מה שאתה צריך להבטיח הוא שהאם לעתיד אוכלת את מרכיבי המיקרו והמאקרו הנחוצים להתפתחות בריאה של האם והתינוק.

פופולריים