6 מזונות בריאים המפחיתים אי נוחות במהלך ההריון

להלן רשימה של מזונות שעוזרים להפחית אי נוחות במהלך ההריון
להלן רשימה של מזונות שעוזרים להפחית אי נוחות במהלך ההריון.
מלבד אכילת מזונות המפחיתים אי נוחות במהלך ההריון, עליך לתכנן את הארוחות שלך מראש. שמירה על משקל בריא ותזונה לפני הכניסה להריון תעזור לך למנוע סיבוכים עתידיים. זה גם יעודד את ההתפתחות הבריאה של התינוק שלך.

האם ידעת שהתזונה שלך יכולה לעזור להפחית אי נוחות במהלך ההריון? היום נספר לכם יותר על המזונות הבריאים שאתם יכולים לאכול כדי לעזור לשים קץ לבחילות הבוקר.

זה נורמלי להרגיש אי נוחות במהלך השליש הראשון של ההריון. באופן כללי, אתה עלול לחוות תסמינים נפוצים כגון בחילות, הקאות וריפלוקס חומצי. אבל אם הם נמשכים, אתה עלול לסבול מהתייבשות, וזה משפיע לרעה על התפתחות התינוק שלך.

פירות ומזונות אחרים שעוזרים להפחית אי נוחות במהלך ההריון

אכילת פירות ומזונות מזינים במהלך ההיריון תעזור לך להרגיש טוב יותר. זה יספק לתינוקך בריאות טובה וכתוצאה מכך איכות חיים טובה יותר.

להלן רשימה של מזונות שעוזרים להפחית אי נוחות במהלך ההריון.

חלב ומוצרי חלב אחרים

צריכת מוצרי חלב מועילה מכיוון שהיא עוזרת לרמות הסידן שלך. על ידי אכילת יותר מוצרי חלב, לא תסבול משחיקת עצם ולתינוק שלך תהיה התפתחות עצם נהדרת. יתר על כן, חלב הוא מקור לחלבון.

"עכשיו, מה אם אני רגיש ללקטוז?" אתה יכול לשאול. אתה יכול לבחור ביוגורט, בהתחשב בכך שהחיידקים שיש בו עוזרים לווסת את העיכול, להילחם בזיהומים ולשפר את המערכת החיסונית שלך.

למעשה, ניתן להימנע מסיבוכים מסוימים שעלולים להיווצר במהלך ההריון על ידי אכילת מזונות פרוביוטיים. הם עוזרים להקל על הסימפטומים או אפילו למנוע לחלוטין רעלת הריון, סוכרת הריונית, זיהומים בנרתיק ואלרגיות.

ביצים

ביצים חשובות בתזונה בריאה בגלל תכולת החלבון שלהן, החיונית לצמיחת תאים ולהתחדשות של איברים מסוימים.

בנוסף, ביצים מכילות טונות של ויטמינים ומינרלים כמו זרחן, ויטמין b12 וכולין, ויטמין בסיסי להתפתחות המוח.

אם אתה מודאג לגבי כולסטרול בביצים, אתה חייב לדעת שזה לא לגמרי לא בריא: זה טבעי! עם זאת, אתה כן רוצה להימנע ממזונות המכילים שומנים רוויים.

אבוקדואים

מחסור בחומצה פולית במהלך ההריון עלול לגרום למומים חמורים בצינור העצבי אצל התינוק. אחד מהם הוא ספינה ביפידה וכדי להימנע מכך, יש צורך לקחת ויטמין זה לפני הכניסה להריון.

פירות ומזונות אחרים שעוזרים להפחית אי נוחות במהלך ההריון
פירות ומזונות אחרים שעוזרים להפחית אי נוחות במהלך ההריון.

אבוקדו הוא מקור מצוין לויטמין האמור. למעשה, זהו אחד הפירות עם תכולת החומצה הפולית או B9 הגבוהה ביותר, כמו גם ויטמינים אחרים כמו C, B ו-K.

הוא מכיל גם ברזל, מגנזיום, סיבים ואשלגן. האחרון פועל כמקל על התכווצויות ברגליים.

יתר על כן, באבוקדו יש חומצת אולאום, המסייעת ביצירת רקמות העור ומוחו של תינוקך.

פירות מיובשים

פירות יבשים טעימים וגם מאוד מזינים. תכולת הסיבים הגבוהה שלהם מונעת עצירות. הם גם עשירים בחומצה פולית, ברזל ואשלגן.

הפופולריים שבהם הם שזיפים מיובשים, צימוקים, תאנים, תמרים ואפרסקים, אבל יש עוד כמה. לפירות אלה יש אותם חומרים מזינים כמו עמיתיהם הטריים: ההבדל היחיד הוא שתכולת המים שלהם הוסרה.

אם תאכלי 6 תמרים בכל יום, תגדילי את הסיכוי שלך ללדת לידה טבעית, כלומר תקטין את הסבירות שתזדקק לזירוז לידה.

בשרים

לאכול בשר אדום ורזה. כדי להימנע משומן בבשרים, אל תקנו בשר טחון ואל תבשלו עופות עם העור.

בשר הוא אחד המזונות הטובים ביותר להפחתת אי נוחות במהלך ההריון, במיוחד עייפות ורמות אנרגיה נמוכות באופן כללי. הסיבה לכך היא ייצור מוגבר של דם, של עד 50%, אשר זקוק לברזל כדי שגופכם יתפקד כראוי. אם אין מספיק ברזל בדם, אתה עלול לסבול מאנמיה.

אכילת בשר אדום תספק לך את רוב הברזל שאתה צריך ביום. עם זאת, ישנם מזונות אחרים שעשירים בברזל, כגון שעועית, קטניות וירקות - במיוחד ירקות ירוקים ופירות יבשים, אותם תוכלו להוסיף לתזונה הרגילה שלכם. אבל עדיין חשוב שתיקח תוספי מזון נוספים.

דג

הדג המומלץ ביותר לאכול במהלך ההריון הוא סלמון. הוא עשיר בחומצות שומן אומגה 3, החיוניות ביצירת הרשתית והמוח.

בנוסף, לתינוק שמקבל את הכמות הנכונה של אומגה 3 יש מיקוד טוב יותר, לומד מהר יותר וחברותי יותר. כמו כן, אומגה 3 משפרת את הראייה של תינוקך ומונעת מחלות לב, שיתוק, פיגור התפתחותי ואוטיזם.

"תכולת הסיבים הגבוהה של פירות יבשים מסייעת במניעת עצירות . הם גם עשירים בחומצה פולית, ברזל ואשלגן".

טיפים למניעת סיבוכים

מזונות הם אפשרות טובה להפחתת אי נוחות במהלך ההריון. עם זאת, עליך לזכור את הטיפים האחרים הבאים:

  • אל תצרוך קפאין.
  • הימנע משומנים ומאכלים חריפים.
  • קח את הזמן שלך ללעוס לאט כל ביס במהלך הארוחה.
  • שתו טונות של מים.

לבסוף, זכרו לצרוך את כל המזונות שהוזכרו לעיל על מנת להפחית אי נוחות במהלך ההריון. אתה תבטיח את בריאותו של תינוקך, וגם שלך.

פופולריים