כיצד התזונה משפיעה על הפוריות ועל בחירות המזון המומלצות?

כיצד תזונה משפיעה על הפוריות
כיצד תזונה משפיעה על הפוריות.
תזונה עשירה בחומרים מזינים מסוימים יכולה לקדם פוריות אם אתה מנסה להרות. זה חל על גברים ונשים כאחד. לדעת כיצד התזונה שלך משפיעה על הפוריות יכולה לעזור לך להגדיל את הסיכויים שלך להרות.

כאשר את מנסה להיכנס להריון, חשוב מאוד לאכול תזונה מאוזנת. כאן תלמד כיצד התזונה שלך משפיעה על הפוריות.

בעיות של מתח, משקל עודף, הפרעות הורמונליות או פגמים במערכת הרבייה הם כמה היבטים המעורבים בפוריות. בנוסף לקשר בין תזונה לפוריות, להלן מספר המלצות לשיפור התזונה.

כיצד תזונה משפיעה על הפוריות

אכילה בריאה יכולה להיות מסובכת בימינו. כאשר מזון מעובד הוא מאבד את רוב אבות המזון הטבעיים שלו. דוגמה לכך תהיה מזונות מעודנים.

נוסף על כך, החקלאות התעשייתית מוסיפה כימיקלים מסוימים לגידולים שלה, כמו חומרי הדברה. אלה בסופו של דבר משנים את גופנו, במיוחד את המערכות ההורמונליות שלנו.

כתוצאה מכך, סביר להניח שיש מעט מזונות מזינים באמת בתזונה שלך, או שאין בכלל. זה לבדו הוא אינדיקציה ראשונה ברורה לכך שתזונה ותזונה משפיעות על הפוריות.

המלצות לשיפור הפוריות שלך באמצעות תזונה

אכילה בריאה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של כולם, ובמיוחד לנשים שרוצות להיכנס להריון. להלן, תלמדו כמה קווים מנחים תזונתיים שבהם תוכלו להשתמש כדי להבטיח תפקוד רבייה מצוין.

מזונות דלי שומן

צרכו מזונות מכל קבוצות המזון, וודאו שהם עשירים בחומרים מזינים. ירקות הם בחירה מצוינת כי יש להם ערך תזונתי גבוה ודלים בשומן.

חומצה פולית

מחסור בחומצה פולית מגביר את האפשרות להפלה ומומים מולדים. לכן חשוב מאוד שיהיו רזרבות של חומר תזונתי זה בגוף לפני הכניסה להריון.

אומגה

חומצות שומן אלו קיימות בירקות מסוימים ובדגים כמו סלמון, סרדינים וטונה. הם מהותיים לתהליך הביוץ ובכך משפיעים על ההתעברות.

ויטמינים ומינרלים המעודדים פוריות

זה לבדו הוא אינדיקציה ראשונה ברורה לכך שתזונה ותזונה משפיעות על הפוריות
זה לבדו הוא אינדיקציה ראשונה ברורה לכך שתזונה ותזונה משפיעות על הפוריות.

ויטמינים ומינרלים חיוניים לכל האנשים. עם זאת, כאשר אתה מנסה להרות, הם חשובים אפילו יותר, כי הגוף חייב להיות מוכן לקיים שני חיים במשך 9 חודשים.

לשם כך, להלן אנו מציעים כמה מזונות מלאים בוויטמינים ומינרלים שונים.

ויטמין

גם ויטמין A וגם בטא קרוטן שומרים על תפקוד תקין של הרירי של הגוף. זה כולל את רירית הרחם, שם מושתלת הביצית המופרית. זה גם מעורב בווסת.

ויטמין סי

פירות וירקות הם מקורות לויטמין C, ובעלי תכונות נוגדות חמצון. מחסור בויטמין C אצל גברים מוביל להורדת פוריות הזרע.

ויטמין E

חומר תזונתי זה, המצוי בשמנים צמחיים כמו שמן זית או בפירות יבשים, מכיל נוגד חמצון רב עוצמה. זה גם מגן על רקמות מפני גורמים חיצוניים ונלחם ברדיקלים חופשיים ורעלים סביבתיים אחרים.

"ללמוד כיצד תזונה משפיעה על הפוריות היא בסיסית מכיוון שהיא מאפשרת למנוע בעיות אפשריות שעלולות להתעורר."

סידן

חשוב מאוד להגביר את צריכת הסידן. ניתן למצוא סידן בפירות, ירקות, מוצרי חלב, דגים, שעועית ומזונות מועשרים.

ברזל

ברזל הוא רכיב תזונתי חיוני לנשים שרוצות להיכנס להריון, ולכן חיוני לכלול אותו בתזונה. זה גם עוזר למנוע בעיות לפני ההתעברות או במהלך ההריון, כגון אנמיה.

ניתן למצוא ברזל בבשרים, קטניות, דגים, פירות יבשים, ביצים וירקות כמו תרד.

אבץ

אבץ הוא מרכיב תזונתי מרכזי המשפיע על הפוריות והביוץ. אכילת מזונות המכילים אבץ תעזור לך להאט את ההזדקנות התאית והזקיקית. כתוצאה מכך, זה מגדיל את ההסתברות שלך להיכנס להריון.

עם זאת, חוסר באבץ עלול להוביל לסיבוכים שונים כמו הפלה, הפרעות התפתחותיות ואפילו מומים גנטיים.

הימנע מקפה, טבק ואלכוהול

לבסוף, כשמדברים על האופן שבו תזונה משפיעה על הפוריות, חשוב לציין שצריכת כמויות גדולות של קפה מזיקה. אם אתה מתקשה מאוד להיגמל לחלוטין מקפאין, בחר להפחית את הצריכה לשתי כוסות לכל היותר ביום. או לנסות לשתות קפה נטול קפאין.

כמו כן, אלכוהול וטבק מזיקים לבריאותך ומשפיעים לרעה על הפוריות. עדיף להימנע מהם לחלוטין אם אפשר.

למידה כיצד התזונה שלך משפיעה על הפוריות היא בסיסית, מכיוון שהיא יכולה לעזור לך להימנע מבעיות שעלולות להתעורר.

זכור שיותר מדי או מעט מדי של ויטמינים יכולים גם להפריע לפוריות שלך ושל בן הזוג שלך. קחו את ההמלצות הללו ברצינות כשאתם מנסים להקים משפחה.

פופולריים