יעדי ירידה במשקל לילדים עם עודף משקל

על מנת לעזור לילדים הסובלים מעודף משקל
על מנת לעזור לילדים הסובלים מעודף משקל, יש צורך להגדיר יעדי הרזיה ספציפיים.
השמנת יתר בילדות היא בעיה שאסור להתעלם ממנה, כי היא עלולה להימשך עד לבגרות. כדי לעבוד על בעיה זו, עליך להגדיר יעדים ספציפיים.

אין להתעלם מהשמנת יתר בילדות. על מנת לעזור לילדים עם עודף משקל, יש צורך להגדיר יעדי הרזיה ספציפיים.

קודם כל, חשוב לזכור שעודף משקל הוא בעיה בריאותית ואנשים צריכים להתמודד איתה, ללא קשר לגילם. לכן, המחשבה שלילדים יהיה זמן בעתיד לרדת במשקל היא לא תירוץ לשבת בחיבוק ידיים ולא לעשות כלום.

הורים אחראים לחלוטין לבריאות ילדיהם. זה כולל לעשות כל מה שצריך כדי לעזור להם לשמור על תזונה ומשקל בריאים. למעשה, אם לא עוזרים להם במהלך הילדות, ברוב המקרים, בעיות המשקל שלהם ממשיכות להתקיים כשהם גדלים. אל תשכח שלפי ארגון הבריאות העולמי (WHO), השמנת ילדים היא אחת הבעיות הגדולות ביותר של המאה ה-21.

יעדי ירידה במשקל לילדים עם עודף משקל: להפסיק לעלות במשקל

המטרה הראשונה של ילדים עם עודף משקל היא לעזור להם להפסיק לעלות במשקל, בזמן שהם ממשיכים לגדול בגובה. כדי לשלוט בזה, עליך למדוד את משקלם מדי שבוע.

שמירה על המשקל שלהם היא פחות דרסטית מאשר לרדת בו. אתה יכול לעשות זאת על ידי ביצוע שינויים קטנים בתזונה שלהם. בדרך זו, הם מתחילים להשאיר בצד את כל ההרגלים הלא בריאים שאחראים לעלייה במשקל שלהם.

בהתחלה, הם צריכים להפחית את צריכת הקלוריות שלהם. כמובן, זה לא אומר שהם צריכים להפסיק לאכול. זה אומר שהם צריכים להחליף מזון עתיר קלוריות ושומניות במוצרים בריאים יותר. למשל, הם יכולים להשתמש בלחם מלא (שזה משביע יותר) לכריכים שלהם, ולאכול יותר פירות וירקות.

בנוסף, הם צריכים לאכול יותר סיבים, לא רק כי זה משפר את תפקוד המעיים, אלא יש לזה גם אפקט משביע. מוצרים נוספים שהם צריכים לחסל הם משקאות מוגזים ומזונות מעובדים במיוחד.

יעדי ירידה במשקל לילדים עם עודף משקל
יעדי ירידה במשקל לילדים עם עודף משקל: להפסיק לעלות במשקל.

לבסוף, חשוב מאוד שילדים יעשו פעילות גופנית. זה לא אומר שהם צריכים להצטרף למועדון ספורט, לפחות לא כרגע. הם צריכים להתחיל לנוע יותר, כמו להשתמש במדרגות במקום במעלית, או ללכת למקומות שונים.

ילדים עם עודף משקל: הגדירו יעדים ויעדים לירידה במשקל

ברגע שילדים מפסיקים לעלות במשקל ומתחילים לאמץ הרגלים בריאים יותר, הגיע הזמן להגדיר יעדים ויעדים ספציפיים לירידה במשקל.

זה לא צריך להיות תובעני מדי, כי זה עלול להרתיע אותם מלעשות זאת. שינויים חייבים להתרחש לאט לאט, ואתה תמיד צריך לחגוג את ההישגים שלהם, מבלי להיות אובססיבי.

הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהילדים שלך יהפכו לבני נוער מודעים לעצמם עם הפרעות אכילה. זו הסיבה שגם חשוב מאוד לבקש עזרה מרופא מומחה. איש מקצוע יעזור לילדך לשמור על תזונה מאוזנת.

תפקיד ההורים במניעת השמנת יתר בילדות

ילדים רבים הסובלים מעודף משקל אינם פותרים את בעיותיהם מכיוון שהוריהם או המטפלים שלהם אינם נוקטים באמצעים הדרושים כדי לעזור להם. כולנו יודעים שקל יותר לתת להם חטיף שוקולד או עוגיה במקום להכין להם חטיף בריא.

אותו דבר קורה במקרה של ארוחות. קל ומהיר לתת להם אוכל מעובד במיוחד, שהוא גם טעים. כתוצאה מכך, אתה נמנע מלהתמודד עם ה"אני לא אוהב את זה" הרגיל. כמו כן, כדי לבשל את הארוחות האלה אתה לא צריך הרבה הכנה. באופן דומה, כשזה מגיע לפעילות גופנית, ילדים צריכים זמן ומסירות.

הורים צריכים להוות דוגמה ולהתחייב

וזהו עיקר העניין. ילדים רבים סובלים מהשמנת יתר מכיוון שאף אחד לא עושה דבר כדי לעזור להם, כי זה דורש מאמץ ועבודה קשה. הורים עשויים גם לחשוב שתמיד יהיה להם זמן לעזור להם בעתיד.

בנוסף למאמץ שההורים עושים בקנייה ומכינים של אוכל בריא, הם מוצאים את עצמם במצוקה נוספת: אם ילדיהם אוכלים אוכל בריא, גם הם צריכים לעשות זאת. זה לא הוגן לאסור על הילדים שלך לאכול מזונות מסוימים כשאתה ממשיך לצרוך אותם בעצמך.

באותה צורה, על ההורים לעשות גם פעילות גופנית, על מנת לשמש דוגמה לילדיהם. למעשה, אתה יכול לתכנן את זה כאתגר משפחתי, כי זה לא רק על המשקל הנוסף, זה גם על אימוץ הרגלים בריאים. מכיוון שתזונה לא נכונה ואורח חיים בישיבה גורמים להרבה יותר בעיות מאשר רק עודף משקל, כדאי להקפיד על תזונה בריאה ולשלב פעילות גופנית באורח החיים היומיומי.

פופולריים