שטיפת פה לילדים: בחינת היתרונות

שטיפת פה לילדים היא השלמה בשגרת היגיינת הפה של הילד
שטיפת פה לילדים היא השלמה בשגרת היגיינת הפה של הילד, אך היא אינה נחוצה עבור כל הילדים.
שטיפת פה לילדים מיועדת לקידום בריאות הפה. במאמר זה, נספר לכם על היתרונות שלו, כיצד להשתמש בו ומתי להשתמש בו.

שטיפת פה לילדים היא לרוב נושא שהורים רוצים לדבר עליו עם רופא השיניים של ילדם. בדרך כלל אנו רואים את המוצרים הללו בין כל שאר מוצרי טיפוח הפה, יחד עם הטעמים האטרקטיביים והתמונות האטרקטיביות שלהם, ולעתים קרובות אנו שואלים את עצמנו האם שטיפות הפה הללו באמת נחוצות עבור ילדינו.

במאמר הבא נסביר למה הם משמשים ומהו הגיל המינימלי לשימוש בהם. תלמדו גם כיצד להשתמש במוצר זה כדי לשמור על בריאות הפה של ילדיכם.

מה זה מי פה לילדים?

שטיפות פה לילדים הן פתרונות שיכולים להשלים ניקוי שיניים רגיל. הם נועדו למנוע עששת, אבל הם גם עוזרים לשלוט בחיידקים ולרענן את הנשימה.

בין המרכיבים העיקריים שלו, צריכה להיות תכולת פלואוריד המתאימה לגילו של כל ילד. אלמנט זה מסייע לחיזוק אמייל השן ומונע עששת.

מרכיב נפוץ נוסף הוא פנטנול (פרווויטמין B5), המסייע בהגנה על החניכיים. בקריאת תוויות המוצרים, חשוב לבדוק שהן אינן מכילות אלכוהול.

למרות שניתן למצוא בשוק שפע של מותגים, טעמים ועיצובים, המאפיין העיקרי שיש לקחת בחשבון בבחירתם הוא האם מדובר במי פה שיש להשתמש בהם לפני או אחרי צחצוח שיניים.

  • שטיפות טרום צחצוח: שטיפות פה אלה מכתימות את השיניים בצבע שיכול לעזור לילד לראות את נוכחות רובד החיידקים ובכך לצחצח שיניים בצורה יעילה יותר. אלה מעודדים ילדים לצחצח שיניים זמן רב יותר וביסודיות רבה יותר, מכיוון שהילד יהיה ממש מעוניין לחסל את כל האזורים המוכתמים. הם מוצרים שימושיים כדי ללמד ילדים טכניקות צחצוח נכונות, וכדי לסייע במניעת הצטברות רובד החיידקים הגורם לחורים.
  • שטיפות לאחר הצחצוח: אלו הן הנפוצות ביותר. הם זמינים לשימוש יומיומי עם ריכוזי נתרן פלואוריד של 0,05% (220 חלקים למיליון של פלואוריד או ppmF) או לשימוש שבועי בריכוזים של 0,2% (900 ppmF).
  • שטיפות יומיות משמשות פעם ביום לאחר הצחצוח ושטיפות שבועיות משמשות פעם בשבוע. רופא שיניים לילדים יוכל להדריך אתכם איזה מי פה מתאים לילדכם.

היתרונות של מי פה לילדים

כפי שכבר הזכרנו, השימוש במי פה בילדים מהווה השלמה בתחום בריאות הפה. זה משפר את השימוש במברשת שיניים וחוט דנטלי ולא מחליף אותם בשום אופן. לכן, כמה מהיתרונות של שימוש במי פה הם הבאים:

  • הנוכחות של פלואוריד מגינה על האמייל ומונעת עששת. זה גם מעדיף את תהליך הרמינרליזציה במקרה של עששת מתחילה.
  • זה עוזר לרענן את הנשימה.
  • זה שימושי לילדים עם פלטה, מכיוון שהוא עוזר לנקות שאריות מזון כלואות. זה עוזר גם באזורים שקשה להגיע אליהם.
  • מי פה להכתמת שיניים עוזרות לילדים שעדיין לא שלטו בטכניקת הצחצוח ללמוד ולתרגל.
  • הוא מגן על החניכיים ומונע דלקות ודימומים בחניכיים.
  • מכיוון שהם בדרך כלל טעימים נעימים ומגיעים בפורמטים אטרקטיביים, הם יכולים לעודד את העניין של ילדים בבריאות הפה.

מתי להתחיל להשתמש בו?

לפני שמתחילים להשתמש במי פה לילדים, ההורים צריכים לוודא שהילד מסוגל לירוק ולהבין שאסור לבלוע את הנוזל.

שטיפת פה לילדים מיועדת לקידום בריאות הפה
שטיפת פה לילדים מיועדת לקידום בריאות הפה.

חשוב במיוחד שהילד לא יבלע את מי הפה בגלל תכולת הפלואוריד. אם ילד בולע את זה לעתים קרובות, אז זה יכול לגרום פלואורוזיס.

פלואורוזיס מתרחשת כאשר השיניים של הילד עדיין נוצרות וחשופות ליותר מדי פלואוריד. השיניים הופכות לבנות או חומות ועשויות להיות בעלות משטחים לא סדירים.

באופן כללי, ילדים בדרך כלל מוכנים עד גיל 6. עם זאת, כדאי להם להתאמן קודם עם מים. אם הילד מסוגל ללגום מים, לשטוף את הפה מבלי לבלוע אותו, ואז לירוק אותו החוצה, סביר להניח שהם יוכלו לעשות את אותו הדבר עם מי פה.

איך משתמשים במי פה לילדים?

לפני רכישת מי פה לילדים, כדאי להתייעץ עם רופא השיניים של ילדכם. הם יוכלו לייעץ לך אם יש צורך להשתמש בו או לא. הם גם יוכלו להמליץ איזה סוג של מי פה הוא המתאים ביותר, וכיצד עליהם להשתמש בהם.

כאשר ילד מתחיל להשתמש לראשונה במי פה לילדים, ההורים צריכים לפקח על התהליך. הם צריכים למדוד את המינון הנכון כדי להבטיח שהילד לא יבלע יותר מדי.

ההורים צריכים גם לוודא שהילד לא בולע את מי הפה בטעות. בנוסף לכך, הם צריכים לוודא שהילד מצחצח וחוט דנטלי בצורה נכונה.

גם הנעת הילד באמצעות משחקים או שירים יכולה להועיל. טכניקה אחת היא להשתמש בטיימר או בשעון. אתה פשוט מכוון את שעון העצר לדקה, ואז מורה לילד לירוק אותו החוצה. לאחר שטיפת מי הפה ויריקה החוצה, אל תשטוף במים. באופן אידיאלי, הם לא צריכים לאכול או לשתות שום דבר במשך 30 דקות לפחות.

התייעצות עם רופא השיניים של הילד

שטיפת פה לילדים היא השלמה בשגרת היגיינת הפה של הילד, אך היא אינה נחוצה עבור כל הילדים. אנו ממליצים לך להתייעץ עם רופא השיניים של ילדך לפני שתתחיל להשתמש במוצרים אלה. הם יוכלו ליידע אותך מה הם הטובים ביותר, כמו גם כיצד להשתמש בו והאם זה באמת הכרחי.

בכל מקרה, שילוב הרגלי בריאות הפה מגיל צעיר באמת יעשה את ההבדל. אם רופא השיניים ממליץ על כך, אז מי פה לילדים יכול להיות בעל ברית במניעת עששת וטיפול בבריאות הפה.

פופולריים