הגנה על עורם של ילדים חולי סרטן

העור של ילדים חולי סרטן רגיש יותר
העור של ילדים חולי סרטן רגיש יותר, ולכן יש לטפל בו ביתר זהירות ותשומת לב.
העור של ילדים חולי סרטן רגיש יותר, ולכן יש לטפל בו ביתר זהירות ותשומת לב. הנה איך.

ילדים חולי סרטן יכולים להיות בעלי עור רגיש יותר לשמש, כתוצאה מהטיפולים שהם עוברים, כגון הקרנות או כימותרפיה.

העור יכול להישרף ביתר קלות והסיכוי לפתח סוג כלשהו של נגע ממאיר, כגון מלנומה, גדל. מאותה סיבה, יש לנקוט באמצעי זהירות מסוימים בכל הנוגע לטיפול בעור של ילדים חולי סרטן. הנה כמה צעדים שכדאי לנקוט.

השפעות של טיפולים בסרטן העור

תרופות כימותרפיות גורמות לאדמומיות, פריחות וסוגים שונים של גירויים בעור. טיפול בקרינה הוא הליך נוסף שעלול לגרום לסימנים ותסמינים דומים (יחד עם דלקת, קילוף של פני העור ושלפוחיות) באזור המטופל.

שימוש חובה בקרם הגנה על העור בילדים חולי סרטן

ילדים תלויים מאוד בהוריהם להגנה מהשמש, מה שהופך אותם לקבוצה פגיעה מאוד. ישנן צורות שונות של מסנני קרינה: ספריי, קרם, ג'ל וקרם. עם זאת, כשמדובר בילדים, המועיל ביותר הוא סוג הריסוס בגלל מידת היישום שלו.

בבחירת מסנן קרינה, כדאי להתמקד באלה עם ספקטרום רחב של UVA ו-UVB ו-SPF (מקדם הגנה) של 50 ומעלה.

בנוסף, עליך לוודא את תאריך התפוגה של המוצר. זכור כי לאחר הפתיחה המוצר מחזיק מעמד שנה אחת בלבד.

לחות לעור כל הזמן

ילדים שנאלצו לעבור פרוצדורות טיפוליות כגון הקרנות או כימותרפיה מוצאים את עצמם עם משטח עור פגוע. כתוצאה מכך, מחסום העור משתנה ויש לשקם אותו.

לחות נכונה וקבועה היא אחד השלבים החשובים ביותר ליישום בעור של ילדים חולי סרטן. ישנם אפילו קרמי לחות בשוק עם קרם הגנה לשילוב כמה מהשלבים בהגנה על העור.

חובש כובעים רחבי שוליים

השימוש בכובעים רחבי שוליים תורם להגנה על אזורים בגוף שעלולים לשכוח כאשר שמים קרם הגנה. החלק האחורי של הצוואר, האוזניים והקרקפת מוגנים כולם על ידי סוג זה של אמצעים.

לחות נכונה וקבועה היא אחד השלבים החשובים ביותר ליישום בעור של ילדים חולי סרטן
לחות נכונה וקבועה היא אחד השלבים החשובים ביותר ליישום בעור של ילדים חולי סרטן.

יתר על כן, לא רק כדאי למרוח קרם הגנה בימים שבהם השמש נראית, אלא גם בימים מעוננים. קרניים אולטרה סגולות מסוגלות בצורה מושלמת לפלס את דרכן דרך העננים כדי לפגוע בעור שלך.

בחירת מוצרים היפואלרגניים

מוצרים היפואלרגניים ידועים בהפחתת הסבירות ליצירת גירויים, אלרגיות או אי סבילות.

לא רק סוג זה של מוצר שימושי עבור אנשים עם עור רגיש, אלא עבור כולם, כי איש אינו פטור מלפתח תגובה אלרגית. קרמים, סבונים או שמפו היפואלרגניים אינם מכילים כל חומרי ריח או צבע המשמשים כאלרגנים על העור.

הימנעות משמש חזקה

עור הילדים עדין יותר מזה של מבוגרים, ולכן חשוב להגביר את אמצעי ההגנה. המשמעות היא, למשל, הישארות מחוץ לשמש בשעות שבהן השמש חזקה ביותר והקרינה בשיאה. במילים אחרות, בין 12:00 ל-16:00.

כדאי להימנע מחשיפה לשמש בשעות אלו או לבחור במקומות בצל. כמו כן, לעולם אל תחשוף תינוקות מתחת לגיל 6 חודשים לשמש, גם כאשר יש להם קרם הגנה.

עננים או ימים מעוננים נותנים תחושה שקרית שאין קרניים אולטרה סגולות שיכולות להשפיע על העור. עם זאת, הם עוברים דרך העננים וגורמים לאותו נזק כאילו היום היה שטוף שמש.

יש לציין שמשטחים כמו חול, שלג ומים משפרים את השפעת קרני השמש. לכן, אל תשכח למרוח שוב קרם הגנה כל שעתיים.

בחירה בלבוש אופטימלי

לעור עדין יותר או שסובל משינוי מסוים במחסום העור, בחירת הלבוש היא גורם מכריע. כמו כן, עדיף ללבוש בגדי 100% כותנה, עם צבעים בהירים כדי למנוע מגע עם העור עם צבעי הבגד.

עם זאת, יש מגוון הולך וגדל של בגדים עם מסנני UV מובנים. UPF הוא קצב חדירת הקרניים דרך בגדים. למעשה, ה- UPF המינימלי ללבוש צריך להיות 40 עד 50+.

אמצעי הגנה נוסף ליישום הוא לנסות לכסות את פני העור החשוף לשמש בבגדים.

חשיבות ההגנה על העור של ילדים חולי סרטן

כפי שציינו זה עתה, חיוני לעקוב אחר הנחיות לגבי טיפול והגנה על העור בילדים חולי סרטן. בעוד שההמלצות לעיל מיועדות לילדים חולי סרטן בפרט, כל האנשים צריכים לפעול לפי ההמלצות הללו כדי להגן על העור שלהם ולטפל בו.

פופולריים