למד הכל על טטנאלגזיה

מכיוון שעדיין אין מונח באנגלית ל"טטנאלגזיה"
מכיוון שעדיין אין מונח באנגלית ל"טטנאלגזיה", החלטנו להשאיר אותו בספרדית לאורך המאמר הזה למטרות אינפורמטיביות.
Tetanalgesia היא היכולת של הנקה לרפא פצעים, להפחית כאבים ולספק לתינוקות את כל הנוחות שהם צריכים. רופאי ילדים רבים ממליצים על כך במהלך חיסון, טיפול או מצב טראומטי.

לטטלגנזיה יש שם מוזר, כמו גם השפעות מוזרות מאוד. Tetanalgesia הוא מונח ספרדי שנטבע לאחרונה כדי להתייחס לכל היתרונות הבריאותיים של הנקה.

מכיוון שעדיין אין מונח באנגלית ל"טטנאלגזיה", החלטנו להשאיר אותו בספרדית לאורך המאמר הזה למטרות אינפורמטיביות. המשך לקרוא כדי לגלות עוד על מושג זה למטה.

מהי טטנאלגזיה?

נשים שמניקות את התינוקות שלהן צריכות לדעת ש"טטנלגזיה" אכן קיימת. זה לא מאופר או משהו כזה... הנקה זה קסם!

במהלך שנת חייהם הראשונה, תינוקות תלויים ב-100% באמהותיהם. אמהות רבות הבינו שכשהן מניקות את התינוקות שלהן, נראה שכל הצרות שלהן נעלמות. ואנחנו לא מתייחסים רק לעובדה שהם מפסיקים לבכות כי הם כבר לא רעבים אלא גם לכאב פיזי.

יתרונות

נשים רבות בוחרות להניק את התינוקות שלהן כדי להרגיע אותם כשהם בוכים ולהימנע מ"לעשות סצנה" במשרד הרופא, באוטובוס או במפגש משפחתי.

אבל מה שהם לא יודעים זה שבאמצעות מעשה האהבה הזה, בנוסף להאכלת התינוקות שלהם, הם מרגיעים את הכאבים, הפחדים והטראומות שלהם. מזה מורכבת טטנאלגזיה.

לפיכך, מונח זה משמש להתייחסות לתכונות של הנקה לשיכוך כאבים, בשל האפקט המרגיע שמציצת חזה אמם מייצרת אצל תינוקות (לכן גם תינוקות נרגעים כשהם מוצצים מוצץ או בקבוק).

רופאי ילדים רבים מגינים וממליצים עליו לאמהות, בעיקר לאמהות לראשונה, מכיוון שהוא מניב תוצאות טובות. כאשר תינוקות חשים כאב או מפחדים או לחוצים, התרופה הטובה ביותר עבורם היא הנקה.

המונח tetanalgesia הוטבע על ידי שני רופאי ילדים במרכז בריאות מדריד. מונח זה נגזר מהמילים "טטה" (שפירושו "שד" בספרדית) ו"משכך כאבים" (הכוונה לכוחות הריפוי של הנקה).

תינוקות מוגנים על ידי חיבוק אמם, על כך אין ספק. אבל הם גם מרגישים שלווה וחשים פחות כאב כשהם מוצצים את החזה של אמם.

המונח tetanalgesia הוטבע על ידי שני רופאי ילדים במרכז בריאות במדריד
המונח tetanalgesia הוטבע על ידי שני רופאי ילדים במרכז בריאות במדריד.

כאשר תינוקות יונקים, הם משחררים אנדורפינים, הקשורים לרווחה ולתחושת שלווה. בנוסף, חלב אם מגביר את ייצור ההורמונים הללו. יחד עם תחושת השובע, התינוק שלך ירגיש הרבה יותר בנוח.

טטנאלגזיה להרגעת תינוקות

לדוגמה, כאשר לוקחים תינוקות לרופא הילדים כדי להתחסן, הדרך הטובה ביותר למנוע מהם לבכות כשהם מחוסנים היא להניק אותם בדיוק כשזה קורה. בדרך זו, הם בקושי ישימו לב למה שקורה סביבם.

ואם הם כבר אכלו או לא רוצים להאכיל, אתה יכול פשוט לחבק את תינוקך ולהשאיר אותו על הברכיים שלך כדי לתרגל את מה שמכונה "שיכוך כאבים של אמא".

זכרו שאין תרופה טובה יותר מחיבוק של אמא! ביציאה מהתור לרופא הילדים, תוכלי להרגיע את תינוקך על ידי הנקה. למרות שזה נראה קסום, זה לא.

כך, חיסון, בדיקה רפואית, הוצאת דם או מחלה יהיו פחות טראומטיים, פחות כואבים, ואף יותר ייהנו מההורים.

למרות שחלק מהאמהות בוחרות בשירים, צעצועים או סרטונים כשהן נכנסות למשרד רופא הילדים, הוכח שהדרך הטובה ביותר עבור תינוקך לא לבכות, או לבכות פחות, היא הנקה.

Tetanalgesia יכולה להיות גם טכניקה טובה לתינוקות שאפילו לא נותנים לרופאי הילדים שלהם לבדוק אותם, מכיוון שהם יהיו עסוקים במשימה אחרת המספקת תחושת שלווה והגנה, שכן הם נמצאים בזרועות אמם.

סיכום

טטנאלגזיה היא תזכורת טובה לכך שהנקה היא לא רק מעשית אלא גם מועילה. זה יכול להקל על הכאב, הפחד או החרדה של התינוק וגם מרגיע את העצבים, הלחץ או הדאגה לרווחת התינוק של האם.

זה לא משנה אם אמהות אחרות, קרובי משפחה או חברים יגידו לך שאת מפנקת את תינוקך ושיהיה לך יותר קשה להפסיק להניק. רק תחשוב על היתרונות הרבים של תרגול זה. כמו כן, התינוק שלך ישמח מאוד בחודשי חייו הראשונים!

Tetanalgesia: ¿en qué consiste?

פופולריים