7 טעויות נפוצות בקרב יולדות בפעם הראשונה

להיות אמא בפעם הראשונה היא חוויה די מרתיעה ובמאמר זה נדגיש כמה טעויות נפוצות
להיות אמא בפעם הראשונה היא חוויה די מרתיעה ובמאמר זה נדגיש כמה טעויות נפוצות.
להיות אמא בפעם הראשונה היא חוויה די מרתיעה ובמאמר זה נדגיש כמה טעויות נפוצות.

זה נפוץ שאמהות לראשונה עושות טעויות. הכרתם מראש תעזור לכם לנקוט באמצעי הזהירות הדרושים כדי להימנע מהם.

כל האמהות הטריות ישמחו שהתינוקות שלהן יוולדו עם מדריך הוראות מתחת לזרוע שיסביר צעד אחר צעד כיצד לגדל אותם ולטפל בהם כראוי. ללא ספק קראת את כל מה שנפל לידיך בנושא זה. עם זאת, למרות זאת, אמהות בפעם הראשונה עושות לעתים קרובות טעויות נפוצות שהן כמעט בלתי נמנעות.

אם אתה רוצה להתחבר לתינוק שלך כבר מהיום הראשון, ברשימה זו תמצא את הטעויות הנפוצות ביותר שאתה יכול לבצע עקב חוסר הניסיון שלך כאמא. אתה כנראה יכול להזדהות עם כמה מהם.

טעויות נפוצות בקרב יולדות בפעם הראשונה

מטיל ספק באינטואיציה שלך

תאמין בעצמך. מטבעך אתה כבר "מוכשר" לטפל ולטפל בתינוק שלך. תינוקך אינו יכול לבטא כראוי את צרכיו, והאינסטינקט האימהי שלך חיוני להישרדותו של תינוקך.

ברגע שאת הופכת לאמא, החושים שלך מיד מתחדדים, את לא ישנה כל כך עמוק, הגוף שלך הופך עמיד לעייפות וכאבים... הכל על מנת שתוכלי לגדל את ילדך בצורה הטובה ביותר.

אם את סומכת על החושים שלך, על הגוף שלך, על האינסטינקט שלך ועל התפקיד החדש שלך כאמא בפעם הראשונה, הכל יהיה בסדר. הקשב לקול הפנימי שלך!

להאמין שאתה עושה הכל לא בסדר

למרות שבהתחלה אתה לא יודע אם אתה עושה דברים כמו שצריך, לעולם אל תאמין שאתה עושה הכל לא נכון! אל תהיה קשה מדי עם עצמך; זו הפעם הראשונה שאתה חווה את זה ואתה עושה את הטוב ביותר שאתה יכול, עם הרבה אהבה, רצון ומסירות. וזה הדבר החשוב מכולם.

אמהות היא דרך של למידה מתמשכת. אל תפחד לעשות טעויות; כולנו צריכים ללמוד מניסיון. שחררי את עצמך מפחדים ומדרישות מיותרות ותיהני מלהיות אמא.

לא לשמור על עצמך כמו שצריך

כאשר את אמא בפעם הראשונה, כל תשומת הלב שלך מתמקדת בתינוק שזה עתה נולד. עם זאת, יחד עם זאת, אסור לך לשכוח שחשוב לך מאוד לשמור על הגוף שלך, על הבריאות שלך וגם על המראה שלך. התינוק שלך תלוי בך. אם אתה לא מרגיש טוב אז הם ישימו לב.

אכלי טוב, שתו הרבה מים, צאו לטיול עם התינוק שלכם, תראו טוב. מצא זמן לנוח, להתקלח, לסדר את השיער, לעשות לעצמך מניקור ולחלוק רגעים לבד עם בן הזוג, החברים והמשפחה שלך.

זה יאפשר לך להרגיש בטוח יותר ולא תהיה כל כך מודאג מלעשות דברים לא בסדר. לדאוג לעצמך זה משהו שילדך יודה לך עליו מאוחר יותר.

אי לבקש או לקבל עזרה היא אחת הטעויות הנפוצות ביותר

אל תרגיש אשם אם אתה צריך פסק זמן מחוץ לתינוק שלך לזמן מה. זה בסדר לבקש עזרה כשאתה עייף; אתה גם צריך מקום להיות לבד או עם בן הזוג שלך. המשפחה והחברים שלך ישמחו לעזור לך, ולכן כדאי ללמוד לקבל את עזרתם.

טעויות נפוצות בקרב יולדות בפעם הראשונה
טעויות נפוצות בקרב יולדות בפעם הראשונה.

אל תחשוב שאתה אנוכי בכך שאתה רוצה להיות לבד ולהשאיר את התינוק שלך עם מישהו אחר. להיפך – לפעמים הטעות הכי גדולה שאתה יכול לעשות היא לא לבקש עזרה.

סמוך על האנשים שדואגים לקטן שלך בזמן שאתה לוקח הפסקה. דע שאתה עושה דברים מהסיבות הנכונות ושהאנשים האלה יתייחסו לתינוק שלך כאילו הם דואגים לילד שלהם.

לא לערב את האב בשגרת יומו של תינוקך

האב ממלא תפקיד חיוני בחייו של ילד. מסיבה זו, הוא חייב להיות מעורב בכל הטיפול היומיומי בתינוקך כבר מההתחלה. להתפתחותו הנכונה של הילד, עליך לשאוף לחיזוק הקשר בין האב לילד.

חשוב מאוד שתסמכו על בן הזוג שלכם, ושתתנו לו להחליף לתינוק חיתול ולרחץ אותו. כמו כן הוא צריך להיות מעורב בהרדמת הילד והוצאתו לטיול. אם לא תאפשר לו, הוא לעולם לא ילמד איך לעשות את זה.

ברגע שאת הופכת לאמא, החושים שלך מתחדדים, את לא ישנה כל כך עמוק, הגוף שלך הופך עמיד בפני עייפות וכאבים... הכל על מנת שתגדלי את ילדך בצורה הטובה ביותר.

לא יוצא מהבית

אתה עלול לחשוב שאם אתה נשאר בבית, אז התינוק לא יחלה. שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. הילד צריך לצאת כדי לפתח נוגדנים.

ככל שהילד מוגן יותר במובן הזה, כך גדל הסיכוי שהוא יתפוס משהו כשתצאו. כדי למנוע זאת, עליך להוציא את ילדך החוצה כאשר רופא הילדים אומר שזה בסדר לעשות זאת.

נוסף על כך, אם אתה רק נשאר בבית כל הזמן, יש סיכוי גבוה יותר לפתח דיכאון לאחר לידה. יש להימנע מלהיות עם אנשים חולים, מעישון ליד התינוק, ולהלביש אותו בהתאם לטמפרטורה החיצונית. אתה רק צריך להשתמש בשכל הישר שלך כשאתה מוציא את התינוק שלך לטיול.

אל תישארו בבית, תהנו לצאת לטיולים, תנו לתינוק לסמוך עליכם באופן מלא וגם בחיים עצמם. כך, כשיגדל, הוא גם ילמד לסמוך על עצמו.

לתת לתינוק שלך לבכות היא עוד אחת מהטעויות הנפוצות ביותר

לתת לתינוק לבכות עד שהיא מתעייפה היא תיאוריה מופרכת לחלוטין. בכי הוא הדרך היחידה של תינוק לבטא את עצמו.

כשתינוקות בוכים, זה בגלל שהם צריכים משהו. בגלל זה, כדאי להרים אותם, להרגיע אותם ולדאוג לצרכיהם. התינוק עשוי להיות רעב או שיש לו חיתול רטוב; ייתכן שהיא מרגישה חולה, קר או חם, בין היתר.

כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה נושאים שצריך לקחת בחשבון וכמובן שאי אפשר לצפות שהכל יעבור בצורה מושלמת מההתחלה. עם זאת, אל תדאג; אתה תעשה פלאים והילד שלך יהיה אסיר תודה לך לנצח. תהנה מהשלב היפה הזה של החיים ללא חרטות!