ילידים דיגיטליים: כל מה שאתה צריך לדעת עליהם

ילידים דיגיטליים הם ילדים שנולדו בשנות ה-90
ילידים דיגיטליים הם ילדים שנולדו בשנות ה-90, ולכן נולדו בעידן הדיגיטלי.
ילידים דיגיטליים הם ילדים שנולדו בשנות ה-90, ולכן נולדו בעידן הדיגיטלי. מסיבה זו, הם ילדים עם כישורים ויכולות לוגיות גדולות.

אין עוררין על כך שהטכנולוגיה היא כיום חלק מחיי היומיום שלנו והיא מאפשרת לנו לנהל הרבה מאוד משימות. לפני כמה שנים זה לא היה המקרה. לא היינו תלויים כל כך בטכנולוגיה כדי לעשות משהו, ולכן, אנשים רבים נאלצו להסתגל לזה. עם זאת, אחרים נולדו לתוך העולם הטכנולוגי הזה, והם ידועים בתור "ילידים דיגיטליים".

כשאנחנו מדברים על ילידים דיגיטליים, אנחנו מתכוונים לדור שגדל בעידן הטכנולוגיה. וזה הפך אותם למיומנים ונוחים מאוד בסביבה הדיגיטלית. האם אתה רוצה לדעת יותר עליהם? הנה, נספר לכם.

מה הם ילידי דיגיטל?

מארק פרנסקי, סופר ונואם בנושאי חינוך, הציג את המונח "יליד דיגיטלי". הוא עשה זאת כדי להתייחס לאנשים שנולדו בשנות ה-90 ואחריה, מכיוון שהם גדלו בעולם שבו לטכנולוגיה הייתה רלוונטיות גדולה בחברה. זה גורם להם להיות בעלי כישורים ויכולות גדולות יותר להשתמש בכלים ומכשירים דיגיטליים.

לילידים דיגיטליים יש קשר מופרז של תלות עם טכנולוגיה, מכיוון שהם משתמשים בהם לכל דבר. זה כולל לימודים, תקשורת, רכישה, בידור, מידע וכו'.

המבנה הקוגניטיבי של ילידים דיגיטליים שונה. כשהם מתחילים לעבוד בחברה, האנשים האלה מביאים ערכים שונים. מסיבה זו, חברות רבות לוקחות בחשבון את המאפיינים של הדור הזה ומשכירות אותן כדי לשפר את התפוקה שלהן. במילים אחרות, הם מנצלים את הפוטנציאל של המומחים הדיגיטליים הללו.

6 דברים שכדאי לדעת על ילידים דיגיטליים

כיום, אנו מקיפים את עצמנו בטכנולוגיה בכל תחום בחיינו. אנחנו אף אחד בלי הטלפונים, הטאבלטים, המחשבים שלנו, בלי האינטרנט... הטכנולוגיה הפכה למשהו חיוני בחיינו, משהו שלא היה מתקבל על הדעת רק לפני כמה שנים. בוא נראה כמה תכונות וסקרנות לגבי ילידים דיגיטליים.

בדרך כלל יש להם יכולת גבוהה מאוד של אינטואיציה וחשיבה לוגית

ילדים אלו רגילים לקשר מושגים לפעולות, ולכן הם תמיד מחפשים סיבה מאחורי מה שהם עושים. כל זה גם מעודד למידה של תחומים מסוימים הקשורים למדע וטכנולוגיה, תכנות, רובוטיקה, בינה מלאכותית וכו'. הסיבה לכך היא שכדי לבצע סוג זה של פעילויות, הם צריכים את החשיבה ההגיונית שיש להם כדי למצוא את פתרון לכל האתגרים שהם נתקלים בהם.

הם צריכים לקיים אינטראקציה כדי ללמוד – זה לא מספיק להם לשנן

כשהם לומדים, הם צריכים משוב כדי לדעת שהם מצליחים. מסיבה זו, השיטה הטובה ביותר עבור יליד דיגיטלי ללמוד היא להרגיש מעורב בנושא. הם צריכים להשתתף באמצעות פעילויות ואתגרים שגורמים להם לחשוב שמה שהם לומדים הוא שימושי ומהנה.

הם אוטודידקטיים ואוהבים ליצור תוכן

בקיצור, ילידי דיגיטל הם הילדים של דור הטכנולוגיה
בקיצור, ילידי דיגיטל הם הילדים של דור הטכנולוגיה.

ילדים אלו בדרך כלל לא שואלים מבוגרים כשיש להם שאלה. במקום זאת, הם נכנסים לאינטרנט ומחפשים את התשובות לדאגותיהם. הם ילדים שמאוד מודעים ובתוך שניות ספורות יכולים לכסות את הצורך שלהם בידע באמצעות המדיום הזה. הם גם טובים מאוד ביצירת תוכן מעניין, הדרכות, מדריכי משחקים, ערוצי יוטיוב, בין הרבה דברים אחרים; במיוחד כשהם מבוגרים יותר.

יש להם ראש הרבה יותר פתוח

מכיוון שהם גדלו עם טכנולוגיה מסביבם, הם לא מבינים גבולות ומתקשרים עם אנשים ממקומות רבים ושונים. הדור הזה מגלה שפע של תרבויות, מנהגים ורעיונות תוך כדי אינטראקציה בפורומים שונים, דפים, משחקים מקוונים...

בדרך כלל יש להם חברים ממקומות שונים בעולם וזה גורם להם לחשוב הרבה יותר פתוח ופחות מסורתי.

הם פעילים מאוד ברשתות חברתיות

הילידים הדיגיטליים האלה לא מנהלים רק רשת חברתית אחת, הם מנהלים את כולם. יתר על כן, הם עושים זאת בקלות. אלו ילדים שמחוברים לעולם דרך האינטרנט בכל עת. ויותר מכך, הם מרגישים צורך לשתף את כל מה שהם עושים דרך הרשתות החברתיות הללו.

זו אחת הנקודות שיכולות להדאיג את ההורים ביותר. זה אומר שהשימוש בהם חייב להיות מבוקר היטב, כי שימוש לרעה ברשתות חברתיות עלול לגרום לבעיות.

ילידים דיגיטליים הם לרוב חסרי סבלנות

מכיוון שהתוצאות באינטרנט ובמדיה החברתית הן כמעט מיידיות, הילדים האלה רגילים לקבל דברים באופן מיידי. הם חושבים שהם יכולים לקבל את כל מה שהם רוצים מיד, בדיוק כמו שהם עושים בסביבה הדיגיטלית. הם יכולים להוריד סרטים, שירים וספרים בלחיצת כפתור, לשחק משחקים ולמצוא כל מידע שהם מחפשים.

חשוב שנחדיר להם את חשיבות המאמץ והסבלנות בחייהם, שני ערכי יסוד להצלחה.

בקיצור, ילידי דיגיטל הם הילדים של דור הטכנולוגיה. ככאלה, הם מראים כמה מאפיינים מוזרים בהשוואה לאלה שגדלו ללא הטכנולוגיות הללו ונאלצו להסתגל.

הם נולדו כשהטכנולוגיה כבר הייתה חלק חשוב מחיי היומיום שלנו. לכן, לצורת החשיבה וההתנהגות שלהם יש הרבה מאוד קשר.

פופולריים