מה המשמעות של "אינסטינקט אימהי"?

אינסטינקט אימהי מתייחס ל"מה שאמהות יודעות
באופן כללי, אינסטינקט אימהי מתייחס ל"מה שאמהות יודעות, מבלי לדעת איך הן יודעות את זה".
יש תחושות מסוימות שרק אמהות יכולות לחוות. הרגשות האלה הם חלק מהקסם של האימהות. אז מה המשמעות של "אינסטינקט אימהי"?

כשאישה מחזיקה את תינוקה בזרועותיה בפעם הראשונה, נולד חיבור מדהים. לפני שאתה יודע את זה, האינסטינקט האימהי של האם הטרייה נכנס לתמונה. אז, מה בדיוק המשמעות של "אינסטינקט אימהי"?

לפני הגעתו של תינוק, נשים רבות עשויות להרגיש פחד מוצף מפני שהן אינן יודעות מה צפוי. חוסר הניסיון שלהם גורם להם לחשוב שהם לא יהיו מסוגלים להיות אמהות טובות. וכמובן, הם לא יכלו לטעות יותר.

אהבת אם היא האהבה הכי טהורה ובלתי ניתנת להחלפה שקיימת. זה גורם לנשים לפתח תכונות שמעולם לא ידעו שהן בעלות. לאט לאט הן הופכות לאמהות למופת.

כיום, יש הרבה חומר זמין כדי לתמוך בנשים ולעזור להן להפוך את הלידה לפשוטה יותר. מיליוני מדריכים על איך לעשות דברים נמצאים שם באינטרנט כדי לסייע לך במשימות יומיומיות שונות.

ישנם ספרים, בלוגים, רשתות חברתיות הפועלות כבעלי ברית בסיסיים בהתמודדות עם אתגרי האימהות.

ללא ספק, הכלי הטוב ביותר שיש לאמהות כדי להתחבר לקטנטנים שלהן ולהחליט מה לעשות מול מצבים שונים הוא האינסטינקט האימהי שלהן .

מהו אינסטינקט אימהי?

יש אינסוף הגדרות כשמדובר באינסטינקט אימהי. באופן כללי, האינסטינקט האימהי מתייחס ל"מה שאמהות יודעות, מבלי לדעת איך הן יודעות את זה".

הקשר החזק שיש לאמהות עם ילדיהן אפילו מההריון יכול להיות אחראי להתפתחות ה"חוש השישי" הזה.

הקשר מתחזק כאשר האם והילד חולקים חוויות שונות. לחיבור הזה תורמים גם רגעים קסומים וגם חוויות לא נעימות.

כיצד מתבטא האינסטינקט האימהי?

אינסטינקט אימהי יכול להתבטא במספר דרכים, אך להלן הנפוצות ביותר:

חיזוי אירועים

ללא ספק, לכל אמא הייתה תחושה שמשהו קרה או עומד לקרות לילד שלה. אתה ממשיך את יום העבודה שלך, ובדיוק יש לך תחושה שמשהו לא בסדר.

ללא סיבה נראית לעין, פעימות הלב שלך מתגברות, אתה מרגיש חרדה ומקבל קשר בבור הבטן. לא עובר הרבה זמן עד שאתה מגלה שילדך איבד את התרמיל שלו או נפל.

למרות שהתחושה שלך מגיעה משום מקום ואין לה הסבר, אתה יודע שאתה צודק. זה חלק מהאינסטינקט האימהי שלך.

אז מה המשמעות של "אינסטינקט אימהי"
אז מה המשמעות של "אינסטינקט אימהי"?

בטח שמעת את אמא שלך אומרת דברים כמו: "זה פשוט לא מרגיש נכון" או "אני לא חושב שכך וכך הוא חבר טוב בשבילך." ההצהרות הללו נובעות יותר מסתם ניסיון - הן באות מהאינסטינקט שלנו כאמהות.

"הקשר החזק שיש לאמהות עם ילדיהן אפילו מההריון יכול להיות אחראי לפיתוח 'החוש השישי' הזה"

חיזוי מחשבות ופעולות

לילדים יש נטייה להיות שובבים. עם זאת, עוד לפני שהם יכולים להוציא לפועל את התוכניות המתוכננות היטב, אמם מבינה לעתים קרובות הכל. איך היא ידעה? זהו מקור נהדר של מסתורין עבור ילדים קטנים.

במבט אחד, אמהות כבר יכולות לחשוד במה הילדים שלהן מתכננים לעשות ומה הם חושבים. אמהות מכירות את ילדיהן טוב יותר מכל אחד אחר ויכולות לחזות את פעולתן עוד לפני שהן מתרחשות .

מרגע לידת ילדיהן, אמהות מתבוננות בקפידה בכל ביטוי שלהן. הם מכירים את הבכי השונות שלהם, את תנועת הידיים שלהם, את החיוכים שלהם, את שפיותיהם, את הצחוק... הם רושמים את כל זה במוחם, וחוכמתם האימהית גדלה מדי יום.

מספיקים מחוות, תנועות ומבטים לאמהות כדי לפענח את מה שהילדים הקטנים שלהן חושבים ומתכננים. והחשדות שלהם כמעט תמיד צודקים.

אם האינסטינקט האימהי שלך בא לידי ביטוי ואתה לא עם הילד שלך, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להתקשר אליו כדי לוודא שהכל בסדר. אבל אל תיתן לפחדים שלך להשפיע עליך, מתוך מחשבה שדברים רעים תמיד עומדים לקרות.

יחד עם זאת, אם אתה חושב שהאינסטינקט האימהי שלך אינו חזק מספיק, אל תדאג. ניסיון ואתגרים יומיומיים יעזרו לך לכוון את החוש החדש שנרכש .

האינטואיציה של אמא היא פשוט סנסציונית. זה מזהיר ומכין אותה לכל מה שעלול להתרחש בדרכה. אז אל תפחד, ובטח בחוש השישי שלך. זה כאן כדי להישאר, ויעזור לך להתמודד עם כל האתגרים של האימהות.