הסכנות של רשתות חברתיות לבני נוער

רשתות חברתיות לא חייבות להזיק לבני נוער
רשתות חברתיות לא חייבות להזיק לבני נוער, כל עוד הילדים שלנו יודעים אילו סכנות יש בחוץ.

אחד הנושאים שהכי מעסיקים את ההורים הוא חשיפת היתר של ילדיהם לרשתות חברתיות כשהם מגיעים לגיל ההתבגרות. האמת הנוראה של מי עשוי להיות בצד השני של המסך היא משהו שצעירים פשוט לא מתחשבים בו. לפעמים הם הרבה יותר מדי תמימים כשזה מגיע לשפוט סוגים מסוימים של התנהגות.

לפני כמה שנים, מצב כזה לא היה מתקבל על הדעת. ההתפתחות הטכנולוגית המדהימה שחווינו בשנים האחרונות אפשרה לכולם גישה ליישומי תקשורת חדשניים. בזכותם, כיום אנו יכולים להעביר כל מידע שנרצה בזמן שיא... בין אם הוא חוקי ובין אם לאו.

להיות מחובר כל הזמן עם אלה שאנחנו אוהבים צריך להביא רק יתרונות. היכולת לדבר כל יום עם בני משפחה וחברים שגרים בערים או מדינות אחרות זה נפלא.

עם זאת, עלינו להיות מודעים לכך שיכולים להיות לזה חסרונות. אם לא נזהר, הרשתות החברתיות עלולות לפנות נגד ילדינו.

סכנות של רשתות חברתיות בגיל ההתבגרות

הונאות

קל מאוד להונות מישהו אם אתה יודע איך להגיד לו את מה שהוא רוצה לשמוע. רמאים רבים משתמשים באינטרנט כדי להציע טלפונים, מחשבים או קונסולות משחקים במחיר נמוך. הם גורמים לבני נוער להאמין שאם הם מספקים מספר חשבון, הם יכולים לקבל את מה שהם רוצים כמעט בחינם.

מיותר לציין שמספר החשבון הזה הוא כמעט תמיד של ההורים שלהם. בדרך זו אנו הופכים לקורבנות בטחונות של הונאות מסוג זה. אין טעם לספר לילדים שלנו במקרים האלה. כשהם מבינים מה הם עשו, האשמה המוחצת שהם מרגישים תהיה עונש מספיק.

בריונות ברשת

הרשתות החברתיות הן כר גידול למי שעוקב אחרי בני נוער. טרולי אינטרנט, המוכרים לרוב לקורבן, מנצלים את הפגיעות שלהם ומנסים לפגוע בהם.

הודעות אנונימיות, איומים או כפייה הם רק חלק מהטריקים שהם משתמשים בהם. הם אפילו מסוגלים לגרום ליותר אנשים להצטרף לתוכניות שלהם. בדרך זו הילד או הילדה ירגישו מבודדים עוד יותר.

אם אתה חושב שילדך הוא קורבן לבריונות ברשת אל תבזבז זמן בחיפוש אחר עזרה. עליך לדווח על כך בהקדם האפשרי ולתת לצדדים האשמים להתמודד עם ההשלכות של מעשיהם.

אחת הרשתות החברתיות הנפוצות ביותר עבור בני נוער
וואטסאפ היא, בקרב צעירים, אחת הרשתות החברתיות הנפוצות ביותר עבור בני נוער.

מדובר בסוגיה חמורה ביותר שבכל שנה גורמת לצעירים ליטול את חייהם. תמכו בילדכם והבהירו שהוא יכול לסמוך עליכם בכל מה שהוא צריך.

"אני מפחד מהיום שבו הטכנולוגיה תעלה על האנושות שלנו. לעולם יהיה אז רק דור של אידיוטים"
-אלברט איינשטיין-

נרקיסיזם וחוסר הערכה עצמית

עם הופעתן של רשתות חברתיות כמו אינסטגרם וסנאפצ'ט, הילדים שלנו מגלים עולם חדש לגמרי. סלפי, סיפורי אינסטגרם והצורך לקבל אישור יכולים ליצור סוגים רבים של בעיות. בני נוער לא מפסיקים להשוות את עצמם לאחרים, ובאפליקציות כמו אלה קל להתבונן בחיים המושלמים (לכאורה) של אחרים.

אם ילדכם לא יקבל את תשומת הלב שהוא דורש ברשתות החברתיות, ההערכה העצמית שלו תיפגע. הוא יעשה הכל כדי למשוך תשומת לב, גם אם הוא יצטרך לחצות גבולות מסוימים. מצד שני, אם יש לו גדוד מעריצים שמשבחים אותו ללא הרף, הוא פשוט יהפוך לנרקיסיסטי ושחצן.

תלות

התמכרות לטלפונים סלולריים שכיחה הרבה יותר מהתמכרות למחשבים. וואטסאפ היא, בקרב צעירים, אחת הרשתות החברתיות הנפוצות ביותר עבור בני נוער. על פי מחקרים שונים, האובססיה לטלפונים סלולריים דומה לזו של מכור לקוקאין והסם שלו.

לגרום לילד שלנו להיות מודע לכך שלהיות דבוק למסך כל היום זה לא חיים נורמליים זו עבודה קשה, אלא הכרחית. אם לא ננקוט פעולה בעניין, ההשלכות עלולות להיות קטסטרופליות הן נפשית והן פיזית.

רשתות זנות

כמו רשתות הונאה, גם לרשתות זנות יש נוכחות גדולה ברשת. הם תמיד מחפשים מתבגרים לתמרן ולהערים, ולפעמים הם מצליחים בזה.

זה הכרחי שתדבר עם ילדך על קבוצות ואנשים מסוג זה, רק כדי שהם יהיו מודעים לסכנות. אנחנו תמיד חושבים שזה לעולם לא ישפיע עלינו, אבל זו מציאות חיים קשה.

הבהירו להם שלעולם אסור להם למסור את המידע או התמונות שלהם לזרים, נחמדים ככל שיראו. לעתים קרובות הם מסתירים את עצמם מאחורי פרופילים כוזבים של צעירים כדי למשוך את הקורבנות הפוטנציאליים שלהם.

בני נוער חייבים לדעת על הטקטיקות המרושעות הללו. אם אתה מגלה שילדך בא במגע עם אנשים מסוג זה, דווח עליהם מיד.

רשתות חברתיות לא חייבות להזיק לבני נוער, כל עוד הילדים שלנו יודעים אילו סכנות יש בחוץ. לדבר איתם על כל מה שהם עלולים למצוא הוא בעל חשיבות עליונה כדי שיוכלו להשתמש בהם בצורה בריאה, בטוחה ואחראית.

פופולריים