ההתמכרות שלך לסלולרי פוגעת בילד שלך

הם מפספסים הזדמנויות עם ילדם שלעולם לא יוכלו לחזור עליהן
כאשר להורים יש התמכרות לטלפונים סלולריים, הם מפספסים הזדמנויות עם ילדם שלעולם לא יוכלו לחזור עליהן.

זה לא סוד שמבוגרים בחברה של היום מבלים יותר מדי זמן בהסתכלות בטלפונים שלהם. נראה שאמצעי התקשורת השתנו, והמדיה החברתית והטלפונים הניידים הם בראש סדר העדיפויות של אנשים רבים. זה די מזיק כי זה גורם למבוגרים רבים להיות מנותקים מדי מהמציאות. מה שגרוע יותר, ההתמכרות הזו לטלפונים סלולריים יכולה ממש לפגוע בילדים שלכם.

הסכנה של התמכרות לטלפונים סלולריים

אולי בשלב מסוים שמתם לב שבזמן שילדכם מדבר או רוצה לחלוק איתכם חוויות, תפסתם את עצמכם מסתכלים בטלפון ומתעלמים ממה שילדכם אומר. זו מציאות עצובה שילדים רבים חווים היום. ואם זה לא היה מספיק גרוע, הם לומדים שזה נורמלי ובעתיד הם יעשו את אותו הדבר.

נראה שההתמכרות לטלפונים סלולריים הפכה לדבר שבשגרה בימינו, אבל הנזק האינטלקטואלי והרגשי שהדבר גורם לילדים להורים מכורים הוא גדול מדי, במיוחד לילדים קטנים מאוד. מחקרים במדעי המוח מצאו כי בשלוש השנים הראשונות לחייו של ילד הוא מפתח את הכישורים הלשוניים, הרגשיים, החברתיים והמוטוריים המהיר ביותר שלו.

כאשר להורים יש התמכרות לטלפונים סלולריים, הם מפספסים הזדמנויות עם ילדם שלעולם לא יוכלו לחזור עליהן. ילדיהם אינם יכולים לקיים אינטראקציות איכותיות עם הוריהם. כל זה יכול לגרום לבעיות רגשיות ולעיכובים התפתחותיים בתחומים כמו דיבור או כישורים חברתיים הכרחיים.

החשיבות של אינטראקציה פנים אל פנים

הורים חייבים לקיים אינטראקציה עם ילדיהם פנים אל פנים על מנת שהקטנים הללו יפתחו הרגלים טובים וישפרו את הלמידה שלהם מיום ליום. כך גם לגבי התנהגותם והתפתחותם הרגשית. ילדים מתפתחים באמצעות אינטראקציות איכותיות עם הוריהם. הם לומדים שפה, ויסות רגשי, והם גם לומדים איך ליהנות מהזמן עם המשפחה.

הסכנה של התמכרות לטלפונים סלולריים
הסכנה של התמכרות לטלפונים סלולריים.

בכל יום בחיינו אנו מבצעים הפקדות במאגרי הזיכרון של ילדינו

-צ'רלס סווינדול-

הבעיה טמונה גם בעובדה שאם אמא שמה לב לטלפון שלה יותר מאשר לילדים שלה, הקטנים האלה ינסו למשוך את תשומת לבה. לאחר שתצטרך להסיח את תשומת לבה, היא תטה לכעוס בקלות ולאבד את שלוותה עם הקטנים שלה. זה יכול לעורר כאב רגשי גדול אצל הילדים, שאינם מבינים מה קורה.

התמכרות לטלפונים סלולריים היא שם נרדף להתעלמות מהילד שלך

זה נשמע נורא, אבל האמת היא שהילדים האלה מרגישים שהתעלמו מההורים שלהם. יתרה מזאת, כשהם רואים מה קורה, הם ייטו להתנהג עוד יותר גרוע כדי למשוך את תשומת הלב של הוריהם. זה יגרום לשני הצדדים להיות אפילו יותר עצבניים, והמתח יהפוך לדבר שבשגרה.

כאשר מבוגר עונה להודעה, זה מפעיל את פונקציית המשימה הדחופה במוחו. אם מפריעים להם, הם יכולים להתעלל בילדיהם. לא יעלה על הדעת שהורים שמים לב יותר לפעילויות דיגיטליות מאשר לילדים שלהם, אבל זו מציאות מצערת. ילדים מרגישים שהם לא חשובים להוריהם, והדבר יוצר תחושות של דחייה וגורם לפגיעה רבה בפיתוח ההערכה העצמית שלהם.

כל זה צריך להשתנות

חוסר אינטראקציה זה עם ילדים עקב התמכרות לטלפונים סלולריים חייב להשתנות. הורים חייבים להיות מודעים לחשיבות האינטראקציה עם ילדיהם. הם חייבים לדבר איתם ולהקשיב להם בשלווה בכל יום ויום בחייהם.

יש לנקוט באמצעים מסוימים על מנת להתגבר על התמכרות לטלפונים סלולריים ובכך לשפר את איכות חיי המשפחה:

  • הגדר כללים ומגבלות זמן לגבי השימוש במכשירים ניידים בבית
  • תעדוף את האינטראקציה עם הילדים שלך והשתיק את הטלפון שלך בזמן משחק או אינטראקציה עם הילדים שלך
  • קבעו גם כללים לגבי זמן המסך שיש לילדים שלכם. כל אחד צריך להגביל את ההתמכרות שלו למסכים
  • היו מודעים לצורך של ילדכם בגירוי יומיומי ובזמן איכות משפחתי
  • קבע לוח זמנים לעבודה. אתה לא חייב לענות למיילים כשאתה עם הילדים שלך. זה יכול לחכות
  • אל תיגע בטלפון הנייד שלך במהלך ארוחות או זמן משפחתי

פופולריים