האם הורים צריכים לבדוק את הטלפונים הסלולריים של ילדיהם?

עלינו לשאול את עצמנו אם הורים צריכים לבדוק את הטלפונים הסלולריים של ילדיהם
כמבוגרים אחראיים, עלינו לשאול את עצמנו אם הורים צריכים לבדוק את הטלפונים הסלולריים של ילדיהם.
אם יש לכם ילדים מתבגרים ואתם תוהים אם כדאי לכם לבדוק את הטלפונים הסלולריים שלהם, אנחנו רוצים להציע לכם תובנה חשובה. מה שהכי חשוב במקרים אלו הוא בניית מערכת יחסים המבוססת על אמון ודיאלוג כדי למנוע אי הבנות.

בעולם מודרני זה של התקדמות טכנולוגית, הטלפונים הסלולריים מציבים יתרונות רבים ומידע רב בהישג ידנו. כמבוגרים אחראיים, עלינו לשאול את עצמנו אם הורים צריכים לבדוק את הטלפונים הסלולריים של ילדיהם. אחרי הכל, המידע הכתוב, המוזיקה והסרטונים שילדים יכולים לגשת אליהם בטלפונים שלהם הוא אינסופי.

זה אולי נראה ברור שהדרך היחידה להיות בטוחים במה שהילדים שלנו רואים היא באמצעות גישה לטלפונים הסלולריים שלהם. פעולה זו גם מאפשרת לנו לדעת עם מי הילדים שלנו נמצאים בקשר ואיזה סוג שיחות הם מנהלים. פיקוח על תחומים מסוימים בחיי ילדינו הוא לא רק חשוב, זו החובה שלנו.

בדיקת הטלפונים הסלולריים של ילדיכם: האם זה מייצר את האפקט הרצוי?

בדיקת הטלפונים הסלולריים של ילדינו נותנת, כמובן, מושג לגבי המידע שהם ניגשים אליהם. עם זאת, חדירה זו לפרטיות יכולה למעשה להיות לא מועיל.

ילדיכם יכולים בקלות לפרש את מעשיכם כאקט של חוסר אמון וחוסר כבוד. זה יכול למעשה לייצר התנהגות שלילית.

ילדים יכולים בקלות להסיק שזה לא משנה איך הם מתנהגים או מה הם עושים עם הטלפונים שלהם... עובדה היא שההורים שלהם לא סומכים עליהם. למעשה, בני נוער עשויים אפילו לפתח התנהגויות שליליות רק כדי לחזור אל הוריהם.

אף אחד מאיתנו לא רוצה שהילדים שלנו ימרדו, יתחילו לעשן, או גרוע מכך. ואולי הפחד הזה הוא שמונע מאיתנו להפעיל יותר מדי שליטה על בני הנוער שלנו. ויש בזה קצת היגיון. שליטה מוגזמת יכולה לייצר בדיוק את ההיפך ממה שאנחנו רוצים .

עם זאת, הורים לא יכולים פשוט לשבת בזרועותיהם שלובות ולאחל גם לטוב. אם נסתכל לכיוון השני, הדברים יכולים גם לצאת משליטה מהר מאוד. אם אנו מתירנים או תמימים בהורות שלנו, באותה מידה סביר להניח שבסופו של דבר נתאבל על דברים שאיננו יכולים לשנות.

אז מה עלינו לעשות?

הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לרכוש את אמון ילדיך. אם כן, לא תצטרך לבדוק את הטלפון שלהם כל הזמן. אמנם זה יכול להיות אתגר, אבל זה משהו שאתה יכול לעשות אם אתה מתחיל בגיל צעיר.

אחת הדרכים הטובות ביותר ליצור אמון היא לא להגזים בתגובה כשהילדים שלנו אומרים לנו משהו. לדוגמה, אם בתך בת ה-10 אומרת לך שיש לה חבר ואתה צועק עליה, אתה עושה טעות גדולה.

בדיקת הטלפונים הסלולריים של ילדינו נותנת
בדיקת הטלפונים הסלולריים של ילדינו נותנת, כמובן, מושג לגבי המידע שהם ניגשים אליהם.

אם תגיב כך, בתך תפחד לספר לך על חייה. עדיף להקשיב בתשומת לב ולשלוט בתגובות שלך, גם אם אתה צורח מבפנים. כך היא תלמד שהיא יכולה לבוא אליך עם כל דבר, במקום להסתיר ממך את האמת.

כמובן, אנחנו לא אומרים שזה בסדר שיהיה לה חבר כשהיא בת 10. אבל אתה יכול לחשוב איתה ולעזור לה להבין למה זה לא הולם.

"פיקוח על תחומים מסוימים בחיי ילדינו אינו רק חשוב, זו החובה שלנו"

צעירים שהם ספר פתוח

יש דברים שאנחנו לומדים בבית. זה נורמלי שאנשים צעירים רוצים לאמץ את המצב החדש שלהם של קרוב לבגרות. כתוצאה מכך, אחד הדברים הראשונים שהם ידרשו הוא פרטיות.

אנחנו צריכים להבין את התהליך הזה ולהימנע מלהיות חטטניים. במוקדם או במאוחר סביר להניח שהילדים שלנו ירפו ויפסיקו להיות כל כך תובעניים.

גם ההקשר חשוב. אם אתה ובן זוגך שומרים את סיסמאות הטלפון שלך בסוד אחד מהשני, סביר להניח שהילדים שלך יעשו את אותו הדבר.

ילדים צריכים לראות הורים פתוחים ומכבדים זה את זה, במקום שולטים או חשאיים. הילדים שלכם ידגמו את אותה פתיחות וכנראה לא יעשו לכם הרבה בעיות.

בגרות רגשית ותחביבים מול סקסטינג

יש הורים שעוברים על הטלפונים של ילדיהם כי הם חוששים שהם יפלו להתנהגות משפילה או ל"סקסטינג ". Sexting מתייחס לחילופי תמונות עם תוכן מיני דרך הטלפון או האינטרנט.

עם זאת, הדרך הטובה ביותר להילחם בסקסטינג והתנהגויות דומות אחרות היא לחזק את ההערכה העצמית של ילדיכם ולקדם בגרות רגשית.

זה המקום שבו אנחנו צריכים לשים את הפוקוס שלנו, במקום להיות אובססיבי לגבי הטלפונים הסלולריים של ילדינו ולזלזל בפרטיות שלהם. עלינו לעזור לילדינו להעריך את ערכם ולעזור להם לגלות את התשוקות שלהם.

בתורו, יהיה להם פחות סיכוי לפתח התמכרויות לטלפונים סלולריים ולטכנולוגיה אחרת. יתרה מכך, אנו נפעל למניעת שימוש לקוי בטלפון סלולרי המאיים על שלמותם הפיזית והמוסרית של ילדינו.

פופולריים