האם אתה יודע באיזה גיל ילדים צריכים לקבל טלפונים סלולריים?

באיזה גיל לילדים צריכים להיות טלפונים סלולריים משלהם
אחת השאלות הגדולות שהורים שואלים את עצמם היא: באיזה גיל לילדים צריכים להיות טלפונים סלולריים משלהם?

אנו חיים בעולם הולך וגדל, שבו דורות חדשים מסתבכים בטכנולוגיה מוקדם יותר ויותר. אחת השאלות הגדולות שהורים שואלים את עצמם היא: באיזה גיל לילדים צריכים להיות טלפונים סלולריים משלהם?

התשובה תהיה תלויה במידה רבה במצבה של כל משפחה ובנסיבות המיוחדות שלה. עם זאת, מומחים ממליצים שזה יקרה רק כאשר הילדים הם בני 12 לפחות.

באיזה גיל ילדים צריכים טלפונים סלולריים?

טכנולוגיה היא חלק מרכזי בחיי כולם, וילדים משתמשים בה בגילאים צעירים יותר ויותר. האמת היא שבין אם אנחנו צריכים את זה או לא, הטכנולוגיה קיימת כמעט בכל תחומי החיים. אבל מתי אפשר להתייחס לילד מספיק בוגר כדי לעשות שימוש טוב ונכון במכשיר הזה?

מומחים ממליצים שלא תהיה לילדים גישה לטכנולוגיה זו לפני גיל 12. אותם מומחים אומרים גם שאסור להשתמש ביישומים מסוימים כמו Whatsapp או רשתות חברתיות אחרות לפני גיל 15 או 16.

במילים אחרות, ילד בן 12 יכול להשתמש בטלפון הנייד שלו כדי לשחק, או לצפות בתכני מולטימדיה, אבל לא מומלץ לאפשר לו גישה לרשתות חברתיות.

באופן אידיאלי, לילדים לא צריכים להיות טלפונים סלולריים עד שהם מגיעים לגיל 15. למעשה, במדינות כמו צרפת, הועברו כמה חוקים האוסרים על ילדים מתחת לגיל 15 להשתמש בטלפונים סלולריים בבתי ספר.

תקנה זו אוסרת גם על שימוש בטלפונים סלולריים בזמן ההפסקה. ללא ספק מדובר באמצעי המבקש לשמור על בטיחותם של ילדים ובני נוער, וכן לעודד פעילויות חוצות מסורתיות.

סכנות הכרוכות בשימוש בטלפונים סלולריים בגיל צעיר

מומחים מזהירים מפני הסכנות הכרוכות בשימוש בטלפונים סלולריים. זו הסיבה שכל כך חשוב שלילדים צעירים לא תהיה גישה לטכנולוגיה מסוג זה. נכון שהורים רבים קונים לילדיהם טלפונים סלולריים במטרה שיצליחו לאתר אותם במהירות.

עם זאת, עלינו לזכור גם שאין צורך שלמכשירים אלה תהיה גישה לאינטרנט.

1. גישה לתוכן לא הולם

באיזה גיל ילדים צריכים טלפונים סלולריים
באיזה גיל ילדים צריכים טלפונים סלולריים?

האינטרנט הוא חלון לידע, אבל הוא גם קופסה של סכנות. פורנוגרפיה, למשל, היא אחת הסכנות העיקריות לקטינים, במיוחד בגלל מידת הגישה אליה קלה.

2. בריונות

בריונות יכולה כעת להתרחש בביתו של אדם עצמו ובכל חלק בעולם באמצעות הטכנולוגיה החדשה הזו. בריונות ברשת היא אחת הסכנות הגדולות העומדות בפני ילדים כיום.

3. התמכרות

כמו משחקי וידאו, השימוש בטלפונים סלולריים ללא בקרת הורים יכול ליצור התמכרות. הסיבות העיקריות לכך נעוצות ברשתות החברתיות, אפשרות גישה למשחקים ותכנים לא הולמים או אסורים.

טיפים להגנה על ילדים מפני שימוש לרעה בטלפונים סלולריים

גיל מתאים

כפי שמסבירים מומחים, הגיל שבו יש לתת לילדים טלפונים סלולריים הוא בסביבות 15. אם זה הכרחי בהחלט לתת להם אחד מראש, אז זה לא צריך להיות לפני שהם בני 12.

תקשורת מתמדת וזורמת

תקשורת מתמדת וזורמת עם ילדיכם היא חשיבות עליונה. הורים צריכים להיות מודעים לשינויים בהתנהגותם, כמו גם לווסת ובקרה של שימוש חסר הבחנה בטלפונים סלולריים ובטכנולוגיות אחרות שעלולות לגרום להתמכרות.

חיוני שההורים יפעילו את סמכותם ויבהירו את הכללים לגבי שעות הפנאי של ילדיהם, ובמיוחד השימוש שלהם בטכנולוגיות חדשות.

כלי בקרה

אמנם לא ניתן לשלוט לחלוטין בטכנולוגיה עצמה, אך ישנם מספר כלים שמקלים על הורים לחסום דפים מסוימים עם תוכן לא הולם לגיל הילד.

וכך, כדי לחזור לשאלתנו המקורית: באיזה גיל ילדים צריכים לקבל טלפונים סלולריים? כפי שראינו, התשובה לשאלה זו עשויה להשתנות בהתאם לדינמיקה המשפחתית. אבל האמת עדיין קיימת שהורים צריכים להבטיח שילדיהם יהיו בוגרים מספיק כדי להשתמש בהם בצורה אחראית.