5 פעילויות לחקר גירוי מישוש בילדים

מסקנה לגבי פעילויות לחקר גירוי מישוש בילדים
מסקנה לגבי פעילויות לחקר גירוי מישוש בילדים.
חוש המישוש מספק לנו מידע על הסביבה שלנו ועל הגוף שלנו. גלה 5 פעילויות לחקור גירוי מישוש אצל ילדים.

גירוי מישוש בילדים הוא בסיסי מגיל צעיר. התנסות והבנה של החושים השונים (ראייה, שמיעה, ריח, טעם ומגע) חשובה מאוד. החושים לא רק עוזרים לילדים לחקור את עולמם, אלא גם להבין את סביבתם ואת גופם.

התחושות שלנו הן הבסיס לכל ידע. הלמידה שלנו תלויה בתחושות שמקיפות אותנו, בתחושות שהחושים שלנו חוקרים. כאשר אנו מגרים את החושים הללו, אנו מעוררים - במובן מסוים - צמיחה מבנית של המוח.

חוש המישוש הוא אחד מהחושים החשובים ביותר; זה אחד החושים הראשונים שבני אדם מפתחים.

במאמר זה אנו הולכים להתמקד מעל הכל בגירוי מישוש – במגע ותחושה. נערוך אוסף של פעילויות חושיות לילדים המתמקדות במיוחד בסוג זה של גירוי. הילדים הקטנים שלכם בטוח יהנו מכל אחד.

5 פעילויות לחקר גירוי מישוש בילדים

1. חיפוש בכיסוי עיניים

משחק נהדר לגירוי החושים מורכב מכיסוי עיניים של ילד אחד וחיפוש אחר חברים או אחים. עם מציאתם, על הילד מכוסה עיניים לזהות כל אחד מהם, מבלי להסתכל.

אפשרות נוספת היא לגרום לילדים לחפש חפצים. כדי לעשות זאת, בקשו מהילדים לגעת בחפצים שהוא או היא מוצאים בחדר ולנחש מהם.

אנו מציעים להוסיף חפצים חדשים מבלי שילדיך יראו אותם, ולבקש מהם לנחש מה הם. לדוגמה, אתה יכול לקחת ילדים למשרד ולבקש מהם לגעת בספרים, עטים, מחקים ומנורת שולחן וכו'. בקש מהם לתאר בדיוק מה הם מרגישים ובמה הם חושבים שהם נוגעים .

2. קופסת טקסטורה

כפי שהשם מעיד, כאן נרכיב קופסה של מרקמים שונים. תזדקק לקופסה שבה תיצור חללים קטנים נפרדים. לדוגמה, אתה יכול לשים מיכלי יוגורט ריקים בפנים.

פעילויות לחקר גירוי מישוש בילדים
פעילויות לחקר גירוי מישוש בילדים.

לאחר מכן תמלא כל חלל באובייקטים שונים. מלבד חפצים, אתה יכול גם להשתמש בדברים כמו אורז (יבש או מבושל), שמן, מים חמים, זרעים, חול וכו'. לאחר מכן, תנו לילדיכם לחקור את המרקם השונה עם הידיים .

3. משוך חפץ מהתיק

אובייקט נוסף לחקור גירוי מישוש אצל ילדים כולל שקית מלאה בפריטים אקראיים. בחר מגוון אובייקטים שקל לזהות באמצעות מגע. למשל, מסרק, מפתחות, בלוקים, גולות וכו'. לאחר מכן, בקשו מהילדים לזהות את החפצים שהם מוצאים בתיק, מבלי להסתכל.

דרך נוספת לשחק את המשחק הזה היא שילד אחד יתאר את אחד החפצים לשאר. לאחר מכן, על שאר הילדים למצוא את החפץ הנתון בתיק, מבלי להסתכל. הרעיון הוא שהם יגעו בחפצים ואז יוציאו מה שהכי מתאים לתיאור. אפשר גם לבקש מילדים להכניס את ידיהם לתיק, לגעת בחפץ ולתאר אותו.

4. שחקו עם קרם גילוח

זו הפעילות המסובכת ביותר ברשימה שלנו מבחינה ארגונית. זה כרוך בנטילת כמה קערות והנחת מעט קרם גילוח בכל אחת מהן. לאחר מכן, ערבבו מעט צבעי מים בצבעים שונים לכל קערה כדי לצבוע את הקצף.

לאחר מכן, הנח גיליון נייר גדול על השולחן (עדיף נייר מגליל). לאחר מכן, בקשו מהילדים לצייר חפץ - חיה או פרי למשל. לאחר מכן, בקש מהם לצבוע אותו בקרם הגילוח הכהה בעזרת הידיים. זוהי פעילות מהנה מאוד להתנסות במגע ותחושות.

5. בצק משחק

בצק משחק וחימר הם חומרים שכמעט כל הילדים אוהבים. הם יכולים להשתמש בחומרים האלה כדי ליצור כל מיני יצירות, לפתח את דמיונם. יתרה מכך, משחק עם בצק משחק וחימר מגביר את הריכוז בכך שהוא מציע להם מטרות לטווח ארוך וקצר.

סוג זה של פעילות הוא לא רק מהנה, אלא הוא גם מרגיע ומקדם מיינדפולנס. זוהי אפשרות מצוינת לעזור לילדים להירגע לאחר רגע של חרדה. זו גם פעילות נהדרת לילדים שהם היפראקטיביים.

מסקנה לגבי פעילויות לחקר גירוי מישוש בילדים

בעזרת הפעילויות הפשוטות הללו, תוכלו לתת לילדים את ההזדמנות לחקור את יכולתם לגעת ולחוש. חקר והתנסות תוך כדי נגיעה ותפעול בחפצים הם חלק מהותי מתהליך ההתפתחות של הילד. פעילויות מסוג זה מועילות לכל סוגי הלמידה.

פופולריים