7 פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה

פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה הן דרך מצוינת לקטנטנים ללמוד תוך כדי תיעול האנרגיה העודפת שלהם
בקיצור, פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה הן דרך מצוינת לקטנטנים ללמוד תוך כדי תיעול האנרגיה העודפת שלהם.
פעילויות חושיות ומלאכות מביאות יתרונות רבים להתפתחות הילד. בנוסף, הם מושלמים למי שיש הרבה אנרגיה. היום נספר לכם על 7 פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה.

יש לכם ילד או ילדה קטנים בבית שלא מפסיקים לזוז ואתם לא יודעים מה לעשות כדי להסיח את דעתם? הנה כמה רעיונות לפעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה שילדכם יהנה איתם מאוד. מה שכן, הם מקדמים התפתחות כללית.

פעילויות חושיות עוזרות לפתח את הדמיון והמוטוריקה העדינה של ילדים צעירים. בנוסף, מלאכות אלו עוזרות להם לכוון את עודפי האנרגיה והתסכול שלהם ולהביא להם יתרונות ולמידה עצומים באמצעות גילוי והתנסות.

יתרונות פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה

גירוי חושי יכול להביא יתרונות רבים לקטנים. יתרה מכך, זה גם יכול לעזור לילדים הכי חסרי מנוחה לתעל את האנרגיה שלהם לפעילויות חינוכיות שיועילו להתפתחותם. אז, בין היתרונות של גירוי חושי הם שזה...

 • מרגיע ילדים, מרגיע אותם ומאט את הקצב של אותם ילדים חסרי מנוחה. פעילויות אלו גורמות להם לעצור כדי להתבונן, לקיים אינטראקציה, לנמק, לחשוב וכו'.
 • משפר מיומנויות מוטוריות עדינות בקרב ילדים קטנים. הסיבה לכך היא שרבות מהפעילויות הללו דורשות מהם להשתמש באצבעות ובידיים כדי לתפוס חפצים קטנים או אפילו להשתמש בפינצטה.
 • מגביר את ההערכה העצמית והביטחון, שכן מדובר בפעילויות שבהן ישיגו הישג מובטח. זה מועיל אצל ילדים שמתוסכלים בקלות או לא מרגישים בטוחים. זה בגלל שכשהם יבצעו את הפעילות, הם יבינו שהם עשו אותה היטב.
 • מקדם מיומנויות חברתיות, במיוחד אם ילדים צריכים לתקשר עם ילדים או מבוגרים אחרים.
 • משפר את התפתחות השפה. ילדים רוכשים יותר אוצר מילים תוך אינטראקציה עם הדברים השונים שיש להם בסביבתם.
 • משפר קשב, קואורדינציה וריכוז.
 • מעודד פיתוח חשיבה לוגית.
 • עוזר להם לקבל את המוטיבציה שהם צריכים כדי להשתפר במה שהם עושים.
 • מעודד התפתחות אישית, חברתית, רגשית ופיזית של ילדים.

7 פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה

כעת, לאחר שראינו את היתרונות העצומים של פעילויות חושיות לילדים, אל תפספסו כמה מהמלאכות והתרגילים הללו שתוכלו לעשות עם הילדים הקטנים שלכם.

תיקים חושיים

תיקי חושים יכולים להפוך לאחת הפעילויות והמלאכות החושים הטובות ביותר עבור ילדים חסרי מנוחה. דרך התיקים האלה, הילדים הקטנים חוקרים את העולם מבלי לעשות בלגן.

כאן תוכלו להשתמש בדמיון שלכם כדי למלא את השקיות הללו, וכשהן יסתיימו, הילדים ייהנו מהחוויות השונות שהם מספקים. כדי להכין את תיקי החושים שלך, תזדקק לחומרים הבאים:

 • שקיות הקפאה. אנחנו יכולים להשתמש בשניים כדי לוודא שמה שאנחנו מכניסים לא ייצא החוצה.
 • ג'ל, קצף גילוח, צביעה, נצנצים, חפצים צעקניים קטנים, אותיות ומספרים, גולות וכו'.
 • מים, שמן תינוקות...

עם כל החומרים הללו, תיצור תיק חושי. לדוגמה, ניתן להוסיף ג'ל ואותיות פלסטיק או קצף כדי שיוכלו להתמודד איתם דרך הצמיגות של הג'ל. כמו כן, קצף גילוח עם צבעים שונים, כדי שיוכלו לערבב ביניהם... הנה, נשאיר את הדברים לדמיון שלכם!

טמטום חושי

סליים זה אידיאלי מכיוון שהוא יכול להיות גם נוזלי וגם קשה. זה מאוד כיף, מה גם שילדים לא נמצאים בסכנה אם הם מכניסים את זה לפה כי הוא מכיל עמילן תירס ומים. כמו כן, זו דרך להתבונן במרקמים שונים בבצק אחד.

בועות

איזה ילד לא שיחק עם בועות בעבר? זו פעילות מהנה לקטנטנים בכל הגילאים! אם יש לך פטיו, מרפסת או חצר, אז אתה יכול ליהנות מפעילות זו מבלי לעשות בלגן על הרצפות שלך.

יתרונות פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה
יתרונות פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה.

זה עוזר לעודד את הקטן שלך למקד את עיניו בבועות כשהן מרחפות. כמו כן, זה יעזור לפתח את היכולת שלהם לקשור סיבה ותוצאה, כי כאשר הם נוגעים בבועות, הם מתפוצצים.

חימר טבעי

עבודה עם חימר היא פעילות מרגיעה ומהנה לכולם. אתה יכול להכין חימר משלך או שאתה יכול לרכוש חלק כדי לעצב ולתפעל יחד עם ילדך. כך הם מפעילים את הידיים והאצבעות ומעודדים את היצירתיות שלהם. התחושה הנעימה של מניפולציה על החימר תגרום להם להירגע לאט לאט.

עוד פעילויות חושיות ומלאכות לילדים נסערים

לוח חושי

ניתן להכין לוח חושי במרקמים שונים כך שילדים יוכלו לגעת בכל אחד מהם ולחוות את התחושות השונות שהם מביאים.

קרטון, בדים, כפתורים, חוט, ספוג, נוצות, קונכיות, מקלות עץ, מקרונים... עם כל החומרים הללו וכל מה שתעלו על דעתכם, תוכלו להכין לוח חושי כדי שילדים יוכלו לחוות את התחושות השונות שנוגעות בכל אחד. מהחפצים הללו מציעים אותם.

בקבוקי חושים

כדי לבצע פעילות זו, תזדקק לבקבוק פלסטיק. בתוכו אפשר לשים אורז, עדשים, מים, חרוזים שמתנפחים במים, שמן, נצנצים, צבע וכו'.

אתה יכול להשתמש בכל חומר שנרצה ולשלב אותם כרצונך כדי ליצור את הבקבוק החושי הזה. לאחר מכן, לילדכם יהיה כיף לראות איך זה נשמע או מה יש בפנים כשהוא או היא מנערים אותו.

שולחן דביק

עם השולחן הדביק, תעודדו את החשיבה של ילדכם, מכיוון שהם יבחינו שכל מה שהם משאירים על השולחן נשאר תקוע. פעילות זו אידיאלית לפיתוח מיומנויות מוטוריות עדינות. ליתר דיוק, זה מפתח את אחיזת המלקחיים, מכיוון שילדים חייבים להשתמש באצבעותיהם כמו פינצטה. יתרה מכך, פעילות חושית זו לילדים חסרי מנוחה מסייעת לשיפור הריכוז וכישורי הניתוח.

ניתן להכין את השולחן הדביק הזה עם נייר מגע וסרט דבק. לשם כך, תניח את נייר המגע מעל השולחן, עם הצד הדביק כלפי מעלה, ותקבע אותו סביב קצוות השולחן בעזרת הסרט. כך תהפכו שולחן רגיל לשולחן דביק.

בקיצור, פעילויות חושיות ומלאכות לילדים חסרי מנוחה הן דרך מצוינת לקטנטנים ללמוד תוך כדי תיעול האנרגיה העודפת שלהם. הם חוקרים את הסביבה שלהם, מתנסים במשחקי חושים שונים ונהנים דרך החושים שלהם.

הגירויים החושיים השונים מספקים יתרונות רבים בפיתוח אינטליגנציה, מחשבה ושפה. בנוסף, פעילויות אלו מאפשרות לילד לנתח ולהבין את המתרחש סביבם. למה אתם מחכים כדי לנסות אותם עם ילדכם?

פופולריים