איך לדבר עם הילדים שלך על זרים?

לא רק עם זרים
חשוב ללמד את ילדיכם לסמוך על האינסטינקטים שלהם כשמדובר בכל אדם, לא רק עם זרים.

לדבר עם הילדים שלך על זרים זו לא תמיד משימה קלה, אבל זה הכרחי שהם יבינו את ההבדל בין להיות מנומס כלפי אחרים לבין להיות בטוח. לא כולם הם מה שהם נראים, וגם לא כולם מראים מי הם באמת.

חשוב מאוד שכל הורה ברחבי העולם יקח את הזמן לנהל שיחה מסוג זה עם ילדיו. בכך הם יעזרו להציל את חיי ילדיהם בנסיבות עתידיות אפשריות.

ישנן ארבע מילים שהורים רבים גדלו לשמוע שוב ושוב: "אל תדבר עם זרים!" לרוע המזל, היו מקרים של חטיפת ילדים וזה מטיל אימה על אבות ואמהות בכל העולם.

ילדים נוטים לדבר כמעט עם כל אחד. למרות שזה נהדר שהם ידידותיים, אנחנו צריכים להיות זהירים עם הנטייה הזו להיות כל כך פתוחים עם כל אחד וכולם. עלינו ללמד את ילדינו את האיזון בין ידידותיות לגילוי סכנה כדי להגן על עצמם.

בחר את המילים שלך בקפידה

מומחים אומרים שעדיף לא להשתמש במילה "זר" כשמדברים עם ילדיכם על הנושא הזה. ישנם מבוגרים מכל הסוגים (בני משפחה, אנשים שילדיך מכירים וזרים ממש) שעשויים לנסות להונות ילדים כדי להוציא לפועל את התוכניות הנוראיות שלהם. לכן, חשוב שילדים ידעו שלא רק בזרים הם צריכים לחוסר אמון בנסיבות מסוימות.

הטיפוס המרושע הזה לא מפחיד ילדים בהתחלה כי הם מתחילים להיות ידידותיים ומקסימים בצורה יוצאת דופן. קל מאוד לחטוף ילד עם צעצוע פשוט או חתיכת ממתק.

כדי להיות בטוחים שילדכם יודע מה לעשות, כדאי לשאול את ילדיכם שאלות כמו: מה קורה אם מבוגר מציע לכם ממתקים או צעצועים? מה קורה אם גבר יבקש ממך עזרה במציאת הכלב האבוד שלו?

חינוך הוא החבר הכי טוב שלך. אדם משכיל זוכה לכבוד בכל מקום. החינוך מנצח את היופי ואת הנוער.

"אל תדבר עם זרים!"
ישנן ארבע מילים שהורים רבים גדלו לשמוע שוב ושוב: "אל תדבר עם זרים!"

-צ'אנקיה-

תצטרך לחכות לתגובת הילד ואז להסביר לו שכמו שהוא לא יכול ללטף כלב שהוא לא מכיר, אסור לו לדבר עם אדם שהוא לא מכיר.

ילדכם צריך להבין שהוא יכול לדבר עם זרים רק כשהוא עם אמא או אבא שלו, או עם מבוגר אחר שהוא באמת סומך עליו. כמו כן, אם המבוגר הזה שבו הוא באמת סומך מתנהג בצורה מוזרה, ילדכם צריך לספר מיד לאמא או לאבא .

אם הילד שלך שואל למה היא לא יכולה לקבל חתיכת ממתק או צעצוע, או למה היא לא יכולה לעזור למישהו למצוא את הכלב האבוד שלו, אל תגיד משהו כמו "כי אתה עלול להיחטף". עדיף להגיב עם משהו כמו, "למרות שרוב האנשים טובים, יש אנשים שלא, ועדיף להיות בטוחים לכל מקרה".

יתר על כן, חיוני שילדיך יבינו שהם לא יכולים ללכת לשום מקום ללא רשותך או הסכמתך.

לתכנן מראש

משחקי תפקידים הם דרך דיסקרטית ומהנה לעזור לילדך ללמוד מה לומר או לעשות במצב שעלול להיות לא בטוח.

תצטרך לזכור שבמקרים מסוימים ילדים צריכים לחפש מבוגר שיבקש עזרה. לכן, חשוב לעבור על התרחישים השונים שיכולים להתרחש.

תגיד לילד שלך, למשל, שאם הוא יאבד במקום ציבורי, אז הוא יצטרך לדבר עם איזה עובד בחנות או לדבר עם אמא אחרת עם ילדים.

למדו את ילדיכם לסמוך על האינסטינקטים שלהם

חשוב ללמד את ילדיכם לסמוך על האינסטינקטים שלהם כשמדובר בכל אדם, לא רק עם זרים. רוב מקרי ההתעללות מתרחשים עם מבוגרים שהילד כבר מכיר, ולכן חשוב מאוד שילדך ידע להבדיל בין מה בסדר ומה לא.

אתה יכול לספר לילד שלך דברים כמו: אם אתה מתחיל להרגיש מוזר, או הבטן שלך מתחילה לכאוב, אתה צריך להקשיב למה שהאינסטינקטים שלך אומרים לך. התרחק אם מישהו גורם לך להרגיש לא בנוח, ולך מיד לספר למבוגר שאתה יכול לסמוך עליו.

כדאי להצטייד ברשימה של כללים על דלת המקרר כדי שילדיכם יוכלו לראות אותם וללמוד אותם. רשימה זו צריכה לכלול כללים כגון: "במשפחה הזו, אנחנו לא שומרים סודות. אם מישהו אומר לך לשמור סוד, אתה צריך לספר לאמא או לאבא מיד."