אמהות לעתיד בוכות מסיבות שונות מאוד

אמהות לעתיד יכולות לפרוץ בבכי בכל רגע ומסיבות רבות ושונות
אמהות לעתיד יכולות לפרוץ בבכי בכל רגע ומסיבות רבות ושונות.

האם את בהריון ואת יכולה לבכות בכל רגע? אין מה לדאוג. אמהות לעתיד יכולות לפרוץ בבכי בכל רגע ומסיבות רבות ושונות. זה נורמלי ונפוץ.

הריון תמיד משפיע על נשים וגורם לשינויים גופניים שונים, אבל זה יכול להשפיע גם על האישיות שלהן. עקב שינויים הורמונליים הנגרמים מהריון, נשים רבות סובלות משינויים פתאומיים במצב הרוח.

הריון הוא מעין מהפך גדול עבור הגוף של כל אישה. כמה אמהות. במיוחד מתחילים, מרגישים מוצפים ברגשותיהם.

בוכה בכל רגע

נשים הרות רבות מתחילות פתאום לבכות מסיבות שלא יאומנו. כל נסיגה, בין אם היא נראית לנו מגוחכת או יוצאת דופן, עלולה להרגיז מאוד. לדוגמה, זה יכול להיות פשוט כמו לשכוח להמליח מנה, או אפילו תגובה לסרט כלשהו שהם צופים בטלוויזיה.

אי יכולת לאכול ארוחה בגלל הריון או חוסר מזון מסוים בבית עלול לגרום לדרמה רבה. כך גם לגבי כל דבר שמשתבש בכל רגע נתון, בין אם זה משהו טיפשי או נושא חשוב יותר.

לשותפים, לחברים ובני משפחה יש תמיד הרבה סבלנות. אין להם ברירה אלא לעמוד בצורה סטואית במצב הרוח של יקירם. אם הם לא יקשיבו לבעיות שלה, היא עלולה להרגיש לא מובנת. באהבה ובסבלנות, תהיו בטוחים שהשינויים הרגשיים הללו יחלפו.

השליש הראשון של ההריון מלווה בדרך כלל באי נוחות פיזית מתמדת שיכולה להשפיע על מצב הנפש של האישה. מתחילים לצוץ פחדים, ספקות ודחף בלתי נשלט לבכות. נשים בהריון רגישות יותר וזה משפיע על כל מה שמסביבן.

חשוב מאוד לנשים בהריון שהסובבים אותן יבינו את מצבן. שותפים, חברים ובני משפחה צריכים לתרגל סבלנות וחמלה. כמו כן, עליהן לסמוך על הגינקולוג ורופא המשפחה שלהן על מנת להפיג כל ספק וחשש שעולים במהלך ההריון.

שינויים מתמשכים במצב הרוח ושכחה קלה הם נורמליים עבור נשים הרות רבות ואמהות בפעם הראשונה
שינויים מתמשכים במצב הרוח ושכחה קלה הם נורמליים עבור נשים הרות רבות ואמהות בפעם הראשונה.

אם מצבה הנפשי של אישה בהריון מדאיג ומשפיע ברצינות על חיי היומיום שלה, עליה לפנות תמיד לעזרה פיזיולוגית מהרופא שלה כדי להימנע מכך שזה יהפוך לדיכאון. אל תהססו והתייעצו עם רופא המשפחה לפני שזה יהפוך לבעיה משמעותית.

פחד והריון

נשים רבות מבלות חלק גדול מההריון בהתמודדות עם פחדים גדולים. מעל לכל, הם דואגים שהמשלוח יעבור כשורה. מצב מתמיד זה של פחד יכול ליצור מצב מלחיץ ומעורר חרדה. אמהות לעתיד חוששות אם התינוק שלהן ייוולד בריא, וגם לגבי האפשרות שלא יוכלו להניק את תינוקן. לפעמים הם נלחצים על קשיי הסתגלות מחדש לעבודתם לאחר חופשת הלידה, או על כך שהם לא מקבלים בחזרה את הגזרה שלהם.

לפעמים נשים בהריון מושפעות מדי ממה שאמהות או סבים אחרים אומרים על ההריון או הלידה שלהן. אל תדאג לחוויות של אחרים, כי אין סיבה להניח שדבר דומה יכול לקרות איתך. אותו דבר לגבי מה שאתה קורא במגזינים או באינטרנט. כל הריון ולידה הם שונים.

שכחה קלה

נשים הרות רבות עלולות לסבול גם מ"מומנזיה" המורכבת מאובדן זיכרון תכוף. בעיה זו יכולה להופיע החל מהשבוע ה-26 להריון, כל הדרך לשנת חייו הראשונה של הילד. זה בדרך כלל כרוך בשכחה תכופה של משימות, מידע או חוויות יומיומיות. לדוגמה, אנו עלולים לשכוח את המפתחות שלנו, או היכן היינו אתמול אחר הצהריים.

על פי מחקרים מדעיים שונים, שכחה זו נובעת מרמות גבוהות של הורמונים כמו פרולקטין, אסטרדיול, פרוגסטרון וקורטיזול. עם הלידה וההנקה נכנס לפעולה אוקסיטוצין, המעורב בקשר בין האם לתינוק. זה גם מתגבר עם חוסר שינה במהלך ההריון והחודשים הראשונים של התינוק.

לדברי מומחים, האם משקיעה כל כך הרבה מתשומת הלב שלה לתינוק שלה שהיא שוכחת את מה שלא נחשב בראש סדר העדיפויות. אמהות לעולם לא שוכחות לטפל בתינוק שלהן בכל עת, וגם לא שוכחות את הצרכים הרבים שלהן כמו האכלה או תרופות. אבל מדי פעם, דברים קטנים כמו השקיית הצמחים או התקשרות לחבר ביום ההולדת שלו נשכחים.

שינויים מתמשכים במצב הרוח ושכחה קלה הם נורמליים עבור נשים הרות רבות ואמהות בפעם הראשונה. אל תתיחסי לזה יותר מדי ותנסי ליהנות מכל רגע בהריון. הרגעים האלה קסומים ולא יחזרו על עצמם.

פופולריים