מדוע לידה קיסרית יכולה להשפיע על רגשותיהן של נשים?

לידה קיסרית יכולה להשפיע על רגשותיהן של נשים אם הן מטופלות בצורה גרועה
לידה קיסרית יכולה להשפיע על רגשותיהן של נשים אם הן מטופלות בצורה גרועה, אם לא ניתן להן מידע בזמן, או אם לא מכבדים את זכויותיהן.
לידה קיסרית יכולה להשפיע על רגשותיהן של נשים אם מתעלמים מהזכויות והצרכים שלהן. למידע נוסף במאמר הבא.

לידה קיסרית יכולה להשפיע על רגשותיהן של נשים אם הן מטופלות בצורה גרועה, אם לא ניתן להן מידע בזמן, או אם לא מכבדים את זכויותיהן.

זה לא עניין של רומנטיזציה של לידה נרתיקית או גינוי לידה קיסרית. מדובר בקבלת שני ההליכים כתקפים בכל הנוגע ללידה, שכן לכל סוג יש את היתרונות שלו. כמו כן, בכל אחד מהם, יכולה להיות חוויה מעיקה וכואבת אם לא מכבדים את זכויותיה של האישה העומדת ללדת. עלינו לזכור שהיא נמצאת ברגע מאוד מיוחד ומיוחד בחייה והיא ראויה לליווי טוב.

עבור חלק מהנשים, הלידה הייתה חוויה מלחיצה בגלל הטיפול שקיבלו. עבור אחרים, זו הייתה חוויה רגועה מכיוון שהם השיגו את המידע והתמיכה המתאימה מצוות הבריאות שלהם.

נורמליזציה של התעללות מיילדותית או אינפנטיליזציה אינה חלופה מקובלת. לכן, עלינו לנסות לשפר את הטיפול באמהות כדי לא לגרום להן נזק רגשי בזמן עז כמו לידת ילד.

לידה קיסרית יכולה להשפיע על רגשותיה של נשים

קודם כל, צריך לדעת שחווית הלידה כרוכה במגוון רגשות: שמחה, התרגשות, פחד, ייסורים, חרדה ואדרנלין. לכן, אם ניקח זאת בחשבון, נוכל להבין שכל אישה נותנת את הטון הרגשי שלה לחוויה.

עם זאת, חוויה זו יכולה להיות מותנית גם בגורמים חיצוניים. במובן הזה, האנשים שמלווים אותנו (רופאים, מרדימים, אחיות ועוד) והטיפול שהם נותנים לנו יכולים לעשות שינוי עצום.

כאשר הטיפול הזה משפיל, תוקפני או אלים, אנו מתמודדים עם סוג מסוים של התעללות שנקרא אלימות מיילדותית.

"זה מורכב מהתעללות פיזית, השפלה והתעללות מילולית, הליכים רפואיים בכפייה או לא בהסכמה, אי בקשת הסכמה מדעת, קבלת סירוב למתן תרופות נגד כאבים, הזנחת טיפול או הפרות חמורות של הפרטיות".

- ארגון הבריאות העולמי-

להיפך, לידה מואנשת , בין אם נרתיקית ובין אם בניתוח קיסרי, היא כזו המכבדת את העומדת ללדת באוטונומיה שלו, בהחלטה על זמנה ובסיפוק צרכיו הרגשיים ושל תינוקו..

לידה קיסרית יכולה להשפיע על רגשותיה של נשים
לידה קיסרית יכולה להשפיע על רגשותיה של נשים.

מצד שני, אדם שזה עתה ילד יכול להיות מושפע גם מההערות כמו "זה לא כזה נורא", "אם הרופאים החליטו לעשות דברים ככה, הייתה להם סיבה טובה", או "שים בצד את הסנטימנטליות שלך. ". אלה ואחרים יכולים להיות סוג של התעללות עדינה שמסוגלת להשפיע על המצב הרגשי של האישה.

אולי יעניין אותך: השפעות אבולוציוניות של חתכים קיסריים על גופן של נשים

כמה מפתחות שכדאי לזכור כדי להבטיח לידה קיסרית מכובדת

לידה מכובדת או אנושית מתייחסת לאותו מודל של טיפול שאחראי על ייעוץ, טיפול וליווי צרכיהם של אנשים שעומדים ללדת, את התינוקות שלהם. ומשפחותיהם.

לאחר מכן, נשתף כמה נקודות חיוניות של לידה מכובדת:

  • נשים בהריון חייבות לקבל את כל המידע לגבי ההליכים. הצוות הרפואי לא יכול להחליט עבור המטופל שלו מבלי לתת לו תחילה את כל העצות ולהסביר את החלופות הקיימות. תפקידם להמליץ על פי אופן הצגת התיק, אך לא להכריע באופן שרירותי.
  • נשים בהריון יכולות להשלים את תוכנית הלידה שלהן כדי לשקף את העדפותיהן לגבי הליכים מסוימים, תנוחות, בנות לוויה והיבטים אחרים הקשורים לרגע הלידה.
  • כאשר הלידה מתרחשת, חשוב שהאם תוכל להכיר את תינוקה ולבלות את הדקות הראשונות לחייו במגע עור לעור. יוצאים מן הכלל הם אותם מקרים שבהם מתרחש מקרה חירום או חייו של אחד מהשניים בסכנה. ניתן לדחות כל פעולות שאינן דחופות על מנת לקדם את האינטימיות והמפגש בין האם והילוד.
  • לנשים בהריון יש את הזכות להיות מלווה באדם לפי בחירתן, אלא אם יש נסיבות וסיכון מיוחדים שמונעים זאת.
  • צוות רפואי צריך להימנע מכל טכניקות פולשניות ובקרה שאינן נחוצות. כמו כן, עליהם להודיע לאישה ממה הם מורכבים ולהסביר את הסיבות לכך.

היכונו למשלוח מכובד

אנשים שעומדים ללדת יכולים להגיע מוכנים יותר אם יקבלו את המידע הדרוש מראש ויודע את זכויותיהם. רק אז הם יכולים לטעון ולכבד אותם.

ישנן אגודות וקבוצות רבות המעוניינות לתת רגישות לאוכלוסייה לגבי לידה מכובדת, כמו גם להפיץ את ההמלצות של ארגון הבריאות העולמי וארגוני בריאות אחרים.

כאשר יש ספק, תמיד תוכל להתייעץ עם מומחה בנושא. כך ניתן לקבל החלטות טובות ובטוחות יותר. בנוסף, עדיף לגרש את המיתוסים הקיימים סביב הלידה, התקופה שלאחר הלידה או הנקה.

אם האישה נמצאת בזוגיות, טוב שגם לבן זוגה יקבל את המידע הדרוש ושהם מודעים להחלטות של מי שהולכת ללדת. הליווי הרגשי של הסביבה האינטימית הוא המפתח בלידה ובתקופה שלאחר הלידה, לכן עדיף לבקש עזרה מחברים או בני משפחה.

לבסוף, כדאי גם לעבוד על הפחדים והחרדות שלך מהמצב. תרגול טכניקות הרפיה ונשימה יכול לתמוך ברגע זה.

כל חוויה המנוגדת לאוטונומיה וכבוד יכולה להשפיע על רגשותיה של האישה, בין אם בלידה נרתיקית או בניתוח קיסרי. אסור לשכוח שנשים בהריון הן אנשים שהולכים ללדת את ילדן ובעלות היכולת המלאה להיות גיבורות פעילות בתהליך הזה.