תקופה שלאחר לידה: איך לשרוד אותה

רמת תשומת לב זו צריכה להישמר במהלך התקופה שלאחר הלידה
בעוד שלעיתים קרובות נשים מטופלות באופן מלא במהלך ההריון, רמת תשומת לב זו צריכה להישמר במהלך התקופה שלאחר הלידה.
במהלך ההריון אנו חווים מספר שינויים הקשורים לגוף שלנו, לנפש שלנו, למשפחה שלנו ולבן הזוג שלנו. למד כיצד להכין את עצמך לתקופה שלאחר הלידה.

לתקופה שלאחר הלידה אין הרבה קשר עם סדינים טריים, צמר גפן מתוק, בקרים שקטים, והאווירה הוורודה שאתה רואה מוצג ברשתות החברתיות.

כאב, לילות ללא שינה, ספקות, עייפות, תנודתיות רגשית, הסתגלות מחודשת למצבים חדשים ושינוי בתפקידים, כולם ישחקו תפקיד בשבועות שלאחר הלידה. כמובן, יהיה גם אושר, צחוק, רוך, והרבה אהבה.

בעוד שלעיתים קרובות נשים מטופלות באופן מלא במהלך ההריון, רמת תשומת לב זו צריכה להישמר במהלך התקופה שלאחר הלידה. יהיו שורה של שינויים ברמה הפיזית והפסיכולוגית, כמו גם מבחינת יחסי משפחה ובני זוג. חשוב להיות מוכנים לזה.

אסור להטעות אותנו בהפצצת התמונות והמידע שאנו מקבלים באמצעות רשתות חברתיות המציירות תמונה לא מציאותית של התקופה שלאחר הלידה. עלינו גם להימנע מהסיכון של רצון להאיץ את התהליך ולהתעלם מתחושות ותחושות מסוימות.

בתקופה זו עלינו לדאוג לעצמנו, לכבד את תהליך ההחלמה, להיות קשובים לשינויים במצב הרוח, לפנק את עצמנו ולתת לעצמנו להתפנק.

אנו זקוקים לתמיכה מהשותפים שלנו, מהמשפחה שלנו ומהחברים שלנו, ולפעמים מקבוצות תמיכה להורות.

איך לקבל תקופה טובה יותר לאחר לידה

במאמר זה, נבחן כמה דברים שאתה יכול לעשות במהלך התקופה שלאחר הלידה כדי לעזור לך להתאושש לאחר הריון ולידה. אלו כוללים:

לתת לאחרים לעזור

רבים מאיתנו נופלים בפח של ניסיון להיות סופרוומן. אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לדאוג להכל ושאנחנו יכולים לטפל בתינוק טוב יותר מכל אחד אחר (מה שאולי נכון, אבל לא אומר שאחרים לא יכולים לעשות עבודה טובה). אנחנו רוצים שיהיה לנו בית נקי, לקבל אורחים בברכה, ולהיראות יפה.

עם זאת, טיפול ביילוד דורש את מלוא תשומת הלב שלנו בימים הראשונים. לכן, הקיפו את עצמכם באנשים שיתנו לכם יד למשימות פחות חיוניות. אלה כוללים מטלות בית, ארוחות והחלפת חיתולים. תהיו בטוחים שתרגישו הרבה פחות לחוצים אם תקבלו עזרה מאחרים.

מנוחה

אין ספק ששמעת את העצה, "נסה לישון כשהתינוק כן." פיסת החוכמה המקובלת הזו נכונה מאוד.

הגוף שלך חוזר למצב שלפני ההריון. היא צריכה להתאושש מהלידה, הכרוכה במאמץ עצום. זה גם צריך לענות על הצרכים של התינוק. אם תבחרי בהנקה, רק את תוכלי להאכיל את ילדך.

כדי לעשות את כל זה, הגוף שלך צריך אנרגיה, זמן התאוששות ומנוחה. אל תנצלו את השעות שהתינוק שלכם ישן לעשות עבודות בית. פשוט תנוח, תישן ותנוח עוד קצת. אתה צריך להתאושש הכי טוב שאתה יכול, במיוחד במהלך השבועות הראשונים.

תתאמן, אבל בזהירות

מחקר רב נעשה על השפעת פעילות גופנית בתקופות ספציפיות בחייהן של נשים. אלה כוללים הריון, גיל המעבר והתקופה שלאחר הלידה. אינך צריך לחכות עד שתקופת הכליאה תסתיים כדי להתחיל בפעילות אירובית בעלת השפעה נמוכה, כגון הליכה או שימוש באליפטיקל.

נבחן כמה דברים שאתה יכול לעשות במהלך התקופה שלאחר הלידה כדי לעזור לך להתאושש לאחר הריון ולידה
במאמר זה, נבחן כמה דברים שאתה יכול לעשות במהלך התקופה שלאחר הלידה כדי לעזור לך להתאושש לאחר הריון ולידה.

כמו כן, מומלץ: תרגילים להפחתת לחץ הפועלים על חלקים ספציפיים בגוף שעברו הכי הרבה שינויים. אלה כוללים את הבטן ורצפת האגן.

אנו תמיד ממליצים לבצע בדיקת רצפת האגן אצל מיילדת או פיזיותרפיסט מומחה. הם יכולים להמליץ על הפעילויות הטובות ביותר ועל הזמן הטוב ביותר להתחיל אותן.

סקס במהלך התקופה שלאחר הלידה

סקס יכול להתחדש בכל פעם שאתה מרגיש מוכן, תוך התחשבות שקיום יחסי מין לא יתאפשר בהתחלה. אתה צריך לחכות עד שהכליאה והדימום יסתיימו.

מתאימות כל מיני חיבה ואינטימיות (נשיקות, ליטופים, עיסויים וכו'). עם זאת, עליך לזכור שדברים מסוימים השתנו. החשק המיני של האישה בדרך כלל נמוך מאוד בגלל מספר גורמים, ביניהם הורמונים, עייפות, האנרגיה המושקעת בטיפול בתינוק ונוחות עם גופה. כל זה משפיע על רמת הרצון של האישה, כמו גם על זו של בן זוגה.

כאשר אנו חוזרים לחדירה, אנו עשויים להבחין במידה רבה יותר של רגישות ואי נוחות באזור. לפעמים, זה יכול אפילו להיות כואב בגלל התכווצויות, עומסים על צלקות ויובש בנרתיק (שגובר אם את מניקה).

אם הכאב לא חולף, יש לפנות לרופא מומחה לרצפת האגן (מיילדת או פיזיותרפיסטית) על מנת להעריך את המצב ולעזור לפתור אותו.

זכור שהנקה אינה אמצעי מניעה. אם אינך מתכננת להיכנס להריון שוב, השתמשי באמצעי מניעה הורמונליים (התייעצי עם רופא נשים או מיילדת, במיוחד אם את מניקה) או בסרעפת.

היגיינה בתקופה שלאחר הלידה

הימנעי מאמבטיות, בריכות, שטיפה בנרתיק, שימוש בטמפונים וכו' עד שישה שבועות לפחות לאחר הלידה. בתקופה זו, עדיין יהיה לרחם פצע באזור שבו הייתה מחוברת השליה. אזור זה יכול להזדהם, מה שמוביל לדלקת רירית הרחם. אתה יכול לשמור על שגרת ההיגיינה היומית שלך על ידי מקלחת.

בהתייחס ללוצ'יה (ההפרשה הנרתיקית שנפלטה במהלך הכליאה), אנו ממליצים להשתמש ברפידות כותנה חד פעמיות ובתחתוני כותנה כדי שהאזור יוכל לנשום כמה שיותר.

אכלו טוב והישארו לחות

התקופה שלאחר הלידה היא לא הזמן הטוב ביותר לעשות דיאטה. במקום זאת, אתה צריך לאכול בזהירות. אל תגביל את הצריכה שלך או תאכל יותר מדי. תזונה מאוזנת היא אידיאלית.

גם הידרציה חשובה, במיוחד אם את מניקה. הקשב לגוף שלך ושתה מים בכל פעם שאתה צמא.

בקיצור, כל אישה חווה את ההריון ואת התקופה שלאחר הלידה אחרת. אין נוסחאות קסם. שמירה על הרגלי חיים בריאים היא תמיד חשובה, אבל במיוחד בתקופה זו.

אם אתה בהריון, נסה לחיות בריא מבלי להיות אובססיבי ולהוסיף לחץ נוסף. הדברים יהפכו לקלים יותר, אז תנו לעצמכם זמן ואל תשפטו את עצמכם בחומרה רבה מדי. בהצלחה!