טיפול בכאבי לידה: מה שאתה צריך לדעת

למרות שזה מפחית כאבים בזמן צירים
למרות שזה מפחית כאבים בזמן צירים, התרחבות וגירוש, חשוב לזכור שזה לא מבטל אותם.
העבודה והכאב הם מבוגרים כמו המין האנושי. עם זאת, הם לא צריכים ללכת תמיד יד ביד.

במהלך ההריון, נשים חוות פחדים וחששות שונים. ובסוף ההריון, נראה כי צירים וכאבים הולכים יד ביד. מסיבה זו, נשים מפחדות מכאב ומסיבוכים אפשריים. אף על פי שאבותינו הולידו אותנו, ולכן, אנחנו כאן, נראה שכאבי לידה הם משהו בלתי נמנע.

זה לא אומר שאסור לנו לנצל את ההתקדמות ברפואה, ששינתה את הדרך בה אנו יולדות. עם זאת, אל תשכח שכל אישה מסוגלת ללדת.

טכניקות לניהול כאב פותחו כדי להקל על הכאב, ולא כדי לתרום למדיקליזציה של הלידה. זכרו שלנשים יש את היכולת ללדת כאן ועכשיו, או באמצע הג'ונגל לפני מיליוני שנים.

כנראה, הטכניקה המפורסמת ביותר היא זריקת אפידורל, ששינתה את ההיסטוריה של הלידה. למרות שזה מפחית כאבים בזמן צירים, התרחבות וגירוש, חשוב לזכור שזה לא מבטל אותם.

טיפול בכאבי לידה: אמצעים לא תרופתיים
טיפול בכאבי לידה: אמצעים לא תרופתיים.

למעשה, נשים צריכות להיות מסוגלות להרגיש את הצירים בצורה נסבלת. כאשר זה לא קורה, הרופאים נוטים להשתמש במכשירים כדי לסייע בלידה (מלקחיים, שואבי אבק וכו').

חשוב לבטל את האמונה שבגלל האפידורל לא תרגיש כאב. מצד שני, לא צריך לחשוב שלידה זה הדבר הכי כואב בעולם. לכל אישה יש גוף אחר. למעשה, לכל אישה יש חוויה שונה בכל פעם שהיא יולדת. אז, זכרו: הרגע הזה יהיה רק שלכם.

במהלך הרחבה וגירוש, יהיו לך אפשרויות רבות. בחירה אלו יכולה להיות תרופתית ולא תרופתית.

טיפול בכאבי לידה: אמצעים לא תרופתיים

  • טכניקות הרפיה ונשימה. אתה צריך להיות בסביבה שקטה. בנוסף, יהיה טוב מאוד להיות תמיד עם אותה מיילדת. כך תרגישו בטוחים ובסביבה בטוחה, אינטימית ונוחה. תשכחו מההרגלים הישנים של בתי החולים של אנשים באים והולכים מחדר לידה, בעת החלפת משמרות. זכור שהם צריכים תמיד לבקש את רשותך ולהציג את עצמם.
  • טבילה במים. בבתי חולים מסוימים יש אמבטיות לידה. על פי מספר מחקרים, טבילה במים בזמן הרחבה מפחיתה כאבי התכווצות, מיטיבה עם הרחבה ומפחיתה קריעה. עם זאת, לא בהרבה בתי חולים יש אמבטיות לידה, ולא הרבה אנשי מקצוע יודעים איך לסייע בלידות מים.
  • חופש התנועה. חשוב שתוכל לנוע בחופשיות, כדי למצוא את התפקיד שאתה הכי אוהב. ניתן להשתמש בכדור הפילאטיס להזיז את האגן או כל מכשיר אחר שגם יעזור לתינוק. פעמים רבות, הצורך במעקב עוברי או בטיפול תרופתי מפריע לחופש התנועה שלך.
  • עיסויים, ארומתרפיה, היפנוזה, תרפיה במוזיקה, TENS (גירוי עצבי חשמלי דרך העור), חום וקור. אתה צריך לעשות כל מה שאתה חושב שהוא מועיל.

אמצעים פרמקולוגיים

  • חסם עצבי. חסימת אפידורל ועמוד שדרה (או בשילוב). זריקת האפידורל נוצרה בשנת 1921. היא מורכבת מהחדרת הרדמה מקומית באזור האפידורל, החוסמת את העצבים הסופיים ממח העצם. לאחר מכן, הם מבצעים ניקור מותני להנחת צנתר, השומר על הזילוף עד לסיום הלידה. לכן, זכרו שהאפידורל נמשך עד סופו. זה לוקח בערך 20 דקות כדי לגרום להשפעה. האפידורל ההליכה הוא בחירה טובה מכיוון שהוא מפחית כאב, אך אתה עדיין יכול לנוע וללכת בחופשיות. למרות זאת, לזריקת האפידורל עשויות להיות תופעות לוואי מסוימות, כגון יתר לחץ דם, כאבי גב, גירוד, כאבי ראש ובאופן חריג, נזק עצבי, בעיות נשימה ומוות. זו הסיבה שאתה צריך לחתום על אטופס הסכמה מדעת לפני קבלתו.
  • חסימת עצבים היקפיים. Paracervical ופודנדל. בלוק פרצורבי נעשה שימוש רק בשלבים הראשונים של ההרחבה. יש לזה השפעה מהירה, אבל יש לו יותר סיכויים לגרום לתופעות לוואי. מצד שני, הרופאים משתמשים בחסימה הפודנדלית בזמן הגירוש, כאשר הם משתמשים במכשירים לסיוע בלידה, כאשר הם מבצעים אפיזיוטומיה או כתרומה לאפידורל.

אמצעים תרופתיים נוספים

  • חמצן דו חנקני. הגז נשאף ויש לו השפעה מהירה (50 שניות). זה יכול לשמש בכל שלב של הלידה וזה לא משפיע על התינוק. יתר על כן, יעילותו תלויה בכל אדם. זה יכול לגרום לבחילות וחולי. עם זאת, תסמינים אלה נעלמים ברגע שאתה מפסיק להשתמש בו.

לסיכום, הדבר החשוב ביותר הוא להיות מודע לכל האפשרויות הקיימות בכל מקום בו תבחרי ללדת. חוץ מזה, אתה צריך להיות פתוח לכל אפשרות. לפעמים, אתה יכול לשנות את דעתך במהלך התהליך, וזה יכול להיות מתסכל. לכן כדאי להכיר את כל האפשרויות ולהחליט על הדרך.

פופולריים