יתרונות פסיכולוגיים של לידה בבית

נדבר על היתרונות הפסיכולוגיים של לידה בבית
עכשיו אחרי שקראתם קצת על חווית הלידה של אישה בבית חולים, נדבר על היתרונות הפסיכולוגיים של לידה בבית.
לידה בבית הופכת לאופציה פופולרית יותר בקרב נשים. קרא על היתרונות הפסיכולוגיים כדי לראות מדוע נשים בוחרות בו.

פעם לידה הייתה חוויה אינטימית ופרטית שהתקיימה בבית. עם זאת, עם ההתקדמות הטכנולוגית, בתי החולים הפכו לאופציה הראשונה וכמעט המקום היחיד שבו נשים מביאות ילדים לעולם. למרות שהבטיחות הרפואית עשויה להיות גדולה יותר בבית חולים, הגורמים האנושיים והרגשיים מוזנחים לרוב. לכן, לידה בבית הופכת לאופציה פופולרית יותר בגלל היתרונות הפסיכולוגיים שלה.

למרות העובדה שנוהג זה עדיין לא נפוץ במיוחד, מקומות רבים מכירים ביתרונות של לידה בבית. לדוגמה, במדינות כמו בריטניה, פינלנד והולנד, זה מכוסה בביטוח.

מדוע יותר נשים בוחרות ללדת בבית?

יותר ויותר נשים בוחרות ללדת את ילדיהן בבית, בעיקר בגלל שימוש לרעה במשאבים רפואיים וטכנולוגיים בבתי החולים. רוב הלידה בבית החולים היא מכנית, רפואית וחסרת אמפתיה. בנוסף, מי שיולד את התינוק עוקב אחר פרוטוקולים נוקשים שלעיתים הם פולשניים ומיותרים.

אנשי המקצוע הרפואיים יתחילו לעקוב אחר צעדים שגרתיים מיד עם הגעתכם לבית החולים. לדוגמה, הם יבצעו חוקן וגילוח, שלעתים קרובות אינם אופציה עבור האם.

בנוסף, הם ינטרו אותך באופן רציף, מה שמאלץ את האם להישאר באותה תנוחה במשך שעות. ישנה גם התערבות רפואית מוגזמת מכיוון שלעתים קרובות הם ישתמשו באוקסיטוצין סינתטי ויבצעו אפיזיוטומיות, גם אם הן לא נחוצות.

כתוצאה מכך, אמהות מצפות ממלאות תפקיד משני ופסיבי לחלוטין. הרופאים לא לוקחים בחשבון את הרגשות שלהם. בנוסף, במקרים רבים, הרופא אפילו לא יודיע לה על המתרחש או יבקש את הסכמתה לפני הליכים מסוימים. כל האלימות המיילדותית המנורמלת הזו מובילה נשים לרצות להחזיר את השליטה והאינטימיות ברגע כה חשוב בחייהן.

יתרונות פסיכולוגיים של לידה בבית

יתרונות פסיכולוגיים של לידה בבית
יתרונות פסיכולוגיים של לידה בבית.

עכשיו אחרי שקראתם קצת על חווית הלידה של אישה בבית חולים, נדבר על היתרונות הפסיכולוגיים של לידה בבית.

אינטימיות גדולה יותר

לידת תינוק היא חוויה מאוד אישית. לכן, כשמדובר ברגע כל כך פגיע, אתה צריך להיות במקום מוכר, נוח וחמים. תהליך זה דורש אינטימיות, חברות, תמיכה והבנה. לכן לידה בבית, מוקפת באהובים, ובהנחיית אנשי מקצוע אמפתיים, מועילה מאוד ליולדת.

תהליך משלוח טבעי יותר

לידה בבית הופכת את התהליך לטבעי יותר. גוף האישה מוכן מבחינה פיזיולוגית ללדת, אבל צריך את זמנו כדי שיכבדו אותו. לכן התערבות מוגזמת עלולה להזיק.

כאשר מדובר בלידת בית, איש המקצוע הרפואי יעקוב מעת לעת אחר האם והתינוק, אך לא באופן רציף. זה מאפשר לאם לנוע ולעשות פעילויות אחרות, במקום להיות מרותקת למיטה ולהתמקד אך ורק בכאב שהיא חשה. בנוסף, תוכלי לבחור ללדת במים או לשים את עצמך בתנוחות שונות שאולי הגוף שלך ירצה להיות בהן במהלך התהליך.

יותר שליטה וחופש

היתרון הפסיכולוגי הגדול ביותר של לידה בבית הוא בהחלט מידת השליטה והחופש שיש לאישה. למשל, את יכולה להמציא תוכנית לידה ספציפית משלך ולוודא שכולם עומדים בה.

תוכל גם למלא תפקיד פעיל במהלך הלידה על ידי קביעת הקצב וקבלת החלטות. אנשי מקצוע בתחום הבריאות יהיו שם כדי לתמוך בך, לשתף איתך פעולה ולפעול לטובתך. בנוסף, היולדת תמיד תהיה מעודכנת ותוכל להחליט על כל שלב, מה שיעניק לה תחושת שליטה וביטחון שלא יסולא בפז.

האם בטוח ללדת בבית?

חשוב להדגיש כי לא תמיד לידת בית היא אופציה ראויה. ההריון חייב להיות בסיכון נמוך, והתינוק צריך להתפתח כרגיל. בנוסף, חיוני להצטייד באנשי מקצוע מוסמכים בלידת הבית שלך, כמו גם תוכנית העברה למקרה חירום.

עם כל הדברים האלה בחשבון, לידה בבית היא בטוחה והיא חוויה הרבה יותר מספקת מבחינה רגשית עבור נשים רבות. זכור, האם צריכה להיות הגיבורה של הלידה שלה, וזו הסיבה שמעורבותה הפעילה היא חיונית. לכל אישה יש את הזכות לזכור אהבה מרגע חשוב כל כך בחייה.

פופולריים