אלימות מיילדותית היא גם אלימות מגדרית

אלימות מיילדותית היא גם אחד מסוגי האלימות המגדרית הרבים
אלימות מיילדותית היא גם אחד מסוגי האלימות המגדרית הרבים.
אלימות מיילדותית היא גם אחד מסוגי האלימות המגדרית הרבים. ממה זה מורכב ואיך נוכל למנוע את זה.

אלימות מיילדותית, אם כי לעתים קרובות מושתקת, היא גם אלימות מגדרית. לרוע המזל, נשים רבות נחשפו למצבים שכללו סוג זה של עינויים פיזיים או רגשיים. כמובן שסוג זה של תרגול פוגעני מאפיל על אחד הרגעים היפים בחייה של אמא.

כאב, חוסר אונים, כעס, כעס ועצב. רק חלק מהרגשות שמשתלטים על אמהות שצריכות להתמודד בשקט עם הנסיונות הפוגעניות הללו. כל יולדת מניחה ועוברת את מכאובי הלידה הניכרים מתוך אהבה לילד שלה. אבל אתה לא צריך לסבול או לסבול את ההתעללות הזו.

מילים אכזריות ופוגעות כמו שצריך ויותר פוגעות ממכה. הבדידות המוחלטת וההתרחקות של ילד שאין לו חדשות ממנו כאמצעי ענישה. צעקות, אתגרים, חוסר מידע, התעללות ושיטות לקויות מכל הסוגים הם גורמים ידועים לשמצה במחלקות מיילדות ויילוד רבות.

מסיבה זו, מזה שנים רבות, מקודם את מה שמכונה " לידה מכובדת ". אנחנו מדברים אולי על אחד הקמפיינים החשובים והחשובים ביותר שהובילו אמהות. העובדה היא שנשים בעולם התעייפו והן אומרות "די". זה כבר לא עניין של לשתוק על אירועים קונקרטיים ומצערים כאלה.

לפיכך, הכרחי לדעת מהן הזכויות שיש לנו כאמהות לעתיד ולקבל את המידע הנכון לגבי אילו שיטות עבודה נחוצות ואילו אגרסיביות ופוגעניות. בתי חולים ציבוריים או מרפאות פרטיות, זה לא משנה כשמדובר במציאות המוחשית יותר ויותר.

אלימות מיילדותית: מה זה בדיוק?

אלימות מיילדותית היא לא יותר ולא פחות מעוד סוג של אלימות מגדרית. זה לא מפלה לפי גיל או מעמד חברתי. כאשר אנו מדברים על סוג זה של נסיבות, אנו מתכוונים לפרקטיקות מגוונות מאוד. הם נעים בין שלילת מידע חשוב להזרקת תרופות כאשר לא מתאים, ללא התייעצות או הודעה מוקדמת.

התעללות פיזית ומילולית וניתוחים קיסריים מיותרים משלימים את הפנורמה המורכבת והכואבת הזו. זה לא משנה מתי זה קורה. זה יכול להתרחש לפני, במהלך או אחרי הלידה עצמה.

האמת היא שלכל אישה יש את הזכות ליהנות מ"לידה אנושית", עם האפשרות לבחור ולקבל החלטות לגבי הלידה שלה. מדובר בבחירת מה שנחשב הכי טוב לגוף של האם עצמה, וההתערבויות שלדעתה הן נוחות או מיותרות.

"אלימות היא הפחד מהאידיאלים של אחרים"
-מהטמה גנדי-
אלימות מיילדותית
אלימות מיילדותית, על אף שהרבה פעמים מושתקת, היא גם אלימות מגדרית.

כידוע, רגע הלידה כרוך ברגעים של פגיעות קיצונית. מסיבה זו, גם אמהות וגם יילודים או תינוקות שטרם נולדו ראויים לכבוד וטיפול הולם. למרבה הצער, חלק מאנשי מקצוע בתחום הבריאות מציבים את עצמם מעל לרצונות האימהיים ובאמצעות מנגנונים שונים הם מבטלים את רצונותיהם "לטובתם".

מכיוון שאלימות מיילדותית היא סוג של אלימות מגדרית, היא מוטלת בספק וניתנת להכחשה כמו כל אלימות אחרת. שמירה על שתיקה הופכת אותך לחלק מזה, אז אל תפחד לדווח על כך. זה חיוני שנילחם ונלחם בהתעללות הזו כדי שאמא לא תראה רגע כה מכריע וייחודי בצל באכזריות ורשלנות.

איך להילחם באלימות מיילדותית?

אם ילדכם כבר הגיע לעולם הזה והפכתם לעוד קורבן של אלימות מיילדותית, הגישו תלונה למשרדי הבריאות או המשפטים של ארצכם. אתה כנראה יכול להגיש את התלונה במקביל לוועדה או למועצה המתמחים באלימות מגדרית.

אם ילדכם בדרך, אל תשכח שבתי חולים ומרפאות בדרך כלל מאפשרים סיורים מודרכים או פגישות מידע. שם תכירו גם את המתקנים וגם את פרוטוקול הטיפול בהם. כך תוכלו לבחור את המוסד שנראה לכם מתאים בהתאם לציפיות שלכם.

הבע תמיד את רצונותיך לפני מועד הלידה. כמו כן, בדוק את התהליך שיש לבצע בכל פעם שאתה חושב שצריך. כמובן, במקרים מסוימים הדורשים מהירות מקצועית, היבטים אלה קשים. עם זאת, כל שינוי הכרחי חייב להיות מוסבר מראש, תוך קבלת הסכמתך.

גם אם הם מכחישים אותך, יש לך את הזכות להיות מלווה באותו רגע מפתח. אווירה נינוחה, רגועה והרמונית חיונית בשלב ההתרחבות. בשום שלב הם לא יכולים לאסור עליך את הניידות ואת הבחירה החופשית של התפקיד שנראה לך נוח.

אין צורך להיכנע כל הזמן לאותן בדיקות נרתיק מעצבנות או מישוש צוואר הרחם. יש להגביל את מה שנעשה בדרך כלל כדי לבדוק את מצב תהליך הלידה. פעם בארבע שעות זה מספיק.

לבסוף, בדיקות, חיסונים וניקיון יכולים לחכות. מה שהכי חשוב הוא חיזוק הקשר ללא רבב עם ילדכם. העדיפו תמיד מגע עור לעור עם ילדכם במהלך השעה הראשונה לאחר הלידה. תעדוף הנקה במידת האפשר, ולעולם אל תשכח שזה הלידה שלך והילד שלך.

פופולריים