5 תרגילים להתאוששות מהלידה בהקדם האפשרי

נספר לכם על 5 תרגילים להתאוששות מהלידה בהקדם האפשרי
עם זאת בחשבון, במאמר זה, נספר לכם על 5 תרגילים להתאוששות מהלידה בהקדם האפשרי.
לאחר לידת תינוק מתחילה תקופת ההחלמה של גוף האם. להלן 5 תרגילים שתוכל לעשות כדי להתאושש מהלידה בהקדם האפשרי.

מעבר הריון כרוך בשורה של שינויים פיזיים ורגשיים בגוף האישה. לאחר הלידה, כל השינויים שהתרחשו במהלך 9 החודשים מתחילים להתהפך. עם זאת בחשבון, במאמר זה, נספר לכם על 5 תרגילים להתאוששות מהלידה בהקדם האפשרי.

6 עד 8 השבועות הראשונים לאחר לידת הילד, אמהות צריכות לנוח כמה שיותר כדי להחזיר את האנרגיה שנצרכה. זה גם שלב של הסתגלות לתפקידים החדשים של האמהות.

ההסגר הידוע, למשל, הוא תקופת מנוחה הנחוצה כדי שהרחם יחזור לגודלו המקורי. לאחר 40 הימים הראשונים הללו, אם הרופא שלך מאשר זאת, אתה יכול להתחיל להתאמן לאט ובהדרגה.

זכור שלמרות שהשינויים שעובר הגוף האימהי דומים אצל כל הנשים, הם לא יהיו זהים לאחר לידה נרתיקית כמו לאחר ניתוח קיסרי.

לצאת להליכה

יציאה לטיול היא אחת הפעילויות הבטוחות ביותר להתחיל להתאמן ולהתאושש לאחר הלידה. אתה יכול לצאת לבד לקחת הפסקה, או שאתה יכול לנצל את ההזדמנות לשאת את התינוק שלך ולצאת לטיול ביחד.

כדאי להתחיל ב-2 יציאות בשבוע, של 15 עד 20 דקות, ולהעלות בהדרגה את תדירות ומשך ההליכות.

במהלך ההליכה, זה מועיל להיות מודע לבטן שלך ולנסות להדק את השרירים האלה כל הזמן. אחת הדרכים היא להביא את הטבור לכיוון עמוד השדרה תוך כדי הליכה. זה יעזור לך להחזיר את כוח הבטן מהר יותר.

הליכה גם מקדמת את זרימת הדם, משפרת את המנוחה, מנקה את התודעה ומייצרת שינויים חיוביים במצב הרוח שלך.

כפיפות בטן

התאוששות שרירי הבטן תהיה תלויה במסלול הלידה (נרתיק או קיסרי).

במקרה הראשון, השיפור עשוי להתרחש מעט מהר יותר מאשר במקרה השני. הסיבה לכך היא שבניתוח, הרופאים חייבים לחתוך מספר שכבות של רקמות כדי להגיע לרחם. בנוסף, לאחר הניתוח הקיסרי, האישה תצטרך להקדיש זמן מה כדי להחלים את הרגישות באזור הפצע, שתשפיע על חוזק הבטן שלה.

סיטאפים רגילים

ישנן דרכים רבות לעשות תרגילי בטן. בתקופה שלאחר הלידה חשוב להתחיל לאט, להקשיב לגוף ולהיות מודע לנשימה.

בשכיבה על הגב, הנח חיזוק מתחת לברכיים. ואז לשאוף, להרים את כל האוויר לכיוון הבטן ולנשוף, "לנקות" את החלל הזה. במהלך הנשיפה, חשוב להדק את הבטן הישר. זהו התרגיל הראשון לביצוע.

ברגע שאתה מרגיש חזק יותר ותוכל לזהות כיצד הבטן מתהדקת, תוכל לעבור לתרגילים מורכבים יותר. לדוגמה, הנחת הידיים על העורף והורדת הכתפיים מהרצפה.

האופניים

להלן 5 תרגילים שתוכל לעשות כדי להתאושש מהלידה בהקדם האפשרי
להלן 5 תרגילים שתוכל לעשות כדי להתאושש מהלידה בהקדם האפשרי.

בשכיבה על הגב, עליך לחקות דיווש עם הרגליים כשאתה מרימה את תא המטען, מנסה ליצור מגע בין המרפק בצד אחד עם הברך בצד השני.

כדור אימון

כדור התעמלות הוא מרכיב מצוין לביצוע תרגילים לאורך כל התקופה הסב-לידתית. אתה יכול להשתמש בו כדי להרים את הרגליים שלך בזמן ביצוע כפיפות בטן רגילות.

כאשר אתה מחזיר יותר שליטה על היציבה, אתה יכול לבצע את כפיפות הרגליים עם הרגליים על הרצפה והגב על הכדור. זה יקשה על התרגיל.

תרגול רצפת האגן

במקרה של לידות קיסריות, רצפת האגן תושפע פחות מאשר בלידות נרתיקיות. הסיבה לכך היא שהתינוק מותח את שרירי האגן בזמן שהוא עובר בתעלת הלידה.

כדי להפעיל את רצפת האגן, חיוני שתשמור על שליטה טובה בנשימה ותהיה מודע לאזור איברי המין. במהלך ההשראה, אזור זה נרגע וכאשר אתה נושף, הוא מתכווץ. עליך להחזיק את הנשיפה למשך 8 שניות לפחות, ולרכז את כוחך בשרירים המקיפים את הסוגרים.

תרגיל זה יכול להיעשות בישיבה, עמידה או שכיבה. אתה יכול אפילו לעשות את זה בזמן שאתה עושה פעילות אחרת, כגון הנקת התינוק שלך. ניתן לשלב אותו גם עם הליכה או כפיפות בטן.

עבודה על האגן

כל תרגילי האגן שעשיתם לפני הלידה יהיו שימושיים מאוד בתקופה שלאחר הלידה. אתה יכול לשבת על כדור פילאטיס, או על כרית, וברכיך כפופות מעט, לבצע תנועות סיבוביות עם האגן. אתה יכול גם לזוז על ידי הטיית האגן קדימה ואחורה.

שמירה על ניידות אגן טובה משפרת את זרימת הדם באזור, מה שעוזר להפחית אי נוחות לאחר לידה.

תרגילי אירובי מתונים

תרגילי אירובי להתאוששות לאחר לידה עוזרים לשפר את מצב הרוח ותחושת הסיפוק. כדאי להתחיל בהדרגה, עם פעילויות בעצימות נמוכה, ולהגביר בהדרגה.

חשוב שלא תעשה תרגילים בעלי השפעה רבה עד שהרופא שלך אומר שזה בסדר.

יש מגוון רחב של תרגילי אירובי שאת יכולה לעשות בתקופה שלאחר הלידה, לכן אנו ממליצים לך להתייעץ עם איש מקצוע בתחום כדי להתאים את הפעילות לאפשרויות שלך.

לגבי פעילות גופנית כדי להתאושש מהלידה, זכרו ש...

החלמה לאחר לידה כוללת ריפוי של רקמות שעברו שינויים גדולים במהלך ההריון. בדיוק כשהרחם משחזר את גודלו והאיברים שלך חוזרים למיקומם, השרירים שלך חייבים להחזיר את הכוח והתפקוד שלהם. התייעצות עם פיזיותרפיסטית המתמחה ברצפת האגן תסייע להנחות נשים בהחלמה.

זהו שלב מורכב פיזית ורגשית ולכן חשוב להתאזר בסבלנות ולקחת את זה בקלות. יש לכבד את הזמנים הביולוגיים, שכן מהירות ההחלמה תהיה תלויה במצב הבריאותי של כל אישה.