האם זה רע אם תינוק לא זוחל?

אבל האם זה דבר רע
אם התינוק שלך לא זוחל, סביר להניח שיתרחש מצב חריג, אבל האם זה דבר רע?
אם תינוק לא זוחל, זה יכול להיות שם נרדף למשהו חשוב שקורה. שימו לב לתהליך ההתפתחות של ילדיכם.

אם התינוק שלך לא זוחל, סביר להניח שיתרחש מצב חריג, אבל האם זה דבר רע?

בניסיון האישי של משפחות רבות, הזחילה בולטת כאחד השלבים הרלוונטיים ביותר בהתפתחות הפסיכומוטורית של ילדים. למעשה, אנשים רבים יודעים שתינוקות נוטים לקרטע תחילה, אחר כך לזחול ולבסוף ללכת. אבל כשילד קטן מדלג על שלב הביניים, זה יכול לגרום לדאגה מסוימת אצל המטפלים שלהם.

מכל הסיבות הללו, היום אנו מזמינים אתכם לדעת עד כמה חשובה אבן דרך זו בהתפתחות המוטורית ומה מייצג היעדרו.

"התינוק שלי לא זוחל"

כאמא, זה נורמלי עבורך לדאוג אם התינוק שלך לא יזחל. הדבר הראשון שעולה לכם בראש הוא שמשהו רע קורה לילדכם או שתהליך ההתפתחות הפסיכומוטורי שלו מתעכב.

עם זאת, אחת הסיבות העיקריות לכך שהילד הקטן שלך עדיין לא זוחל היא בגלל שהם לא מוכנים לעשות זאת. זכרו שתהליך הלמידה שונה עבור כל אחד ושגורמים רבים נכנסים לתמונה.

שימו לב לעצות הבאות ויישמו כמה שצריך.

אל תשווה את התהליך שלהם לזה של אחרים

הקשר עם הורים אחרים הוא נורמלי ומשמש לשיתוף חוויות, עצות והמלצות. אבל הקשר הזה גם מוביל להתבוננות מתמדת בתינוקות של אחרים, הן בהתפתחותם והן בהתנהגותם. לכן, סביר להניח שככל שהזמן עובר, אתה מתחיל להשוות את ילדך לאלו של אחרים.

אם אתה קולט שילדים אחרים זוחלים ללא קושי ושהקטן שלך עדיין לא, סביר להניח שתדאג. עם זאת, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להימנע מהשוואות מסוג זה ולהתייעץ עם רופא הילדים שלך לגבי מה לצפות לגיל זה. כמו כן, אל תכריח את התינוק שלך מעבר ליכולתם רק בגלל שאחרים כבר השיגו את ציון הדרך הזה.

לעורר אותם, אבל לא להכריח אותם

כאמא, את יכולה לעורר את תינוקך בהיבטים שונים, במיוחד כדי לחזק את מבני השרירים והשלד השונים. עם זאת, המטרה לעורר אותם מתמקדת בסיוע להם להשיג מטרות בעצמם. ולשם כך, עליך להיות סבלני ורגוע.

אתה לא יכול ולא צריך לנסות להכריח את התינוק שלך לעשות תנועה שהוא לא רוצה לעשות או לא מוכן לעשות. במקום זאת, עדיף להניע אותם לגייס את הידיים, הרגליים והראש כדי לתרום לחיזוק השרירים ולא לזחול מהר יותר. ניתן ליישם משחקים או תרגילים עם צעצועים, המסייעים לעידוד תנועת הילד בחלל.

זכרו להתאזר בסבלנות ולתת להם להחליט מתי לסיים את הפעילות. המתינו קצת לפני התרגיל הבא ואם ילדכם לא מגלה עניין להמשיך, דחו אותו למחר.

הימנע מהגנת יתר

"התינוק שלי לא זוחל"
"התינוק שלי לא זוחל".

החשיבות של זחילה להתפתחות הפיזית והפסיכולוגית של הילד היא שסוג זה של תנועה מאפשר לו לחקור את הסביבה בעצמם.

תינוקות נולדים עם צורך לקיים אינטראקציה עם מה שמקיף אותם ולדעת איך חפצים עובדים. לכן, בהיותם בשטח, הם צריכים לזוז כדי להשיג את מטרתם.

אם את אמא מפוחדת או מגוננת מדי, את עשויה להגביל את היוזמה של תינוקך לשוט או לזחול. לכן, חשוב שתשקול את עמדותיך לגבי הטיפול בילד שלך לפני שתחשוד שיש לו בעיה בהתפתחותו.

קבל טכניקות זחילה חריגות כשוות ערך

יש סיכוי שהתינוק שלך יזחל בצורה פחות קונבנציונלית. עליכם להבין שלמרות ששלב הזחילה נמצא בתוך רצף אבני הדרך המוטוריות, הדרך לביצוע תנועה זו אינה ידועה מראש.

יש תינוקות שזוחלים בצורה אחידה ואחרים לא, אבל ההיבט הבסיסי הוא שהם מצליחים לנוע בסביבה ויש להם אפשרות לחקור אותה בחופשיות.

מה אם התינוק שלך לא זוחל?

למרות שזחילה נחשבת לחלק חשוב בהתפתחות הפסיכומוטורית, תינוקות רבים עוברים ישירות מזחילה לאמבולציה (הליכה על שתי רגליים). גם תינוקות המדלגים על שלב הזחילה ללא כל שינוי אחר בהתפתחותם מתבגרים ללא השלכות פסיכולוגיות ומוטוריות שליליות.

כפי שצוין לעיל, הדבר החשוב באמת הוא שהתינוק שלך יצליח בדרך כלשהי לזוז בעצמו כדי ליצור אינטראקציה עם הסביבה כאשר הוא רוצה.

עם זאת, על פי פרסום של Acta de investigación psicológica, זחילה יכולה להיות קשורה קשר הדוק להתפתחות הפסיכומוטורית של האדם. מחקר זה מציע שורה של נתונים ותוצאות רלוונטיים, אותם יש לאמת לעומק באמצעות מחקרים במסגרות חברתיות שונות.

אם התינוק שלך לא זוחל, אל תדאג

התפתחות פסיכומוטורית קשורה קשר הדוק לתנועת השרירים של הילד, אך לא ספציפית לזחילה. זה לא אומר שזה לא חשוב, אלא שזה לא אבן דרך בסיסית להתבגרות.

לכן, כל ילד שמעורר כל הזמן ויכול לנוע באופן אוטונומי, כנראה יקבל התפתחות פסיכומוטורית נאותה.

עם זאת, במקרה שיש לך ספקות בנושא, אנו ממליצים לך לברר אותם עם רופא הילדים שלך.