מפתחות חשובים לקריאה מקיפה

חשוב להיות מודעים וליישם את המפתחות לקריאה מקיפה
לכן, חשוב להיות מודעים וליישם את המפתחות לקריאה מקיפה.
האם יש לך פעם הרגשה שאתה לא באמת מבין את מה שאתה קורא? במאמר זה תלמדו כמה מפתחות חשובים לקריאה מקיפה.

לאדם הקורא מדי יום כתחביב, כמו גם לתלמידים בגילאי בית ספר שונים, חשוב להבין את התכנים בצורה טובה ומהירה. הנאה מקריאה והיכולת ללמוד כרוכים בהבנה ובחיבור משמעותי למה שאתה קורא. לכן, חשוב להיות מודעים וליישם את המפתחות לקריאה מקיפה.

מה המשמעות של קריאה מקיפה?

הבנה מתייחסת ליכולת לתפוס ולהבין את מה שאנו שומעים, קוראים או מה קורה סביבנו. כאשר אנו קוראים, הבנה פירושה יכולת לגלות ולהבין את המשמעות העמוקה של הטקסט ולפרש את כל תוכנו.

לפיכך, קריאה מקיפה מתייחסת לגישה הדרגתית למשמעויות של טקסט. מתקדמים בהדרגה מהפשוט למורכב ביותר, כלומר מהרעיונות הכלליים ביותר לספציפיים ביותר.

כאשר אדם מצליח לקרוא בצורה מקיפה, הוא מסוגל ליצור מערכת יחסים ודיאלוג אינטראקטיבית עם הטקסט ומחברו. יתר על כן, הם מסוגלים להשתמש בידע הקודם שלהם כדי להבין את המסר ואת המשמעויות שטקסט מתכוון להעביר.

מפתחות לקריאה מקיפה: התחבר למה שאתה קורא

כדי להבין לעומק טקסט, הצעד הראשון הוא להתחבר למה שאתה קורא. לשם כך, נטייה טובה לחומר היא בסיסית, תוך שימוש בסדרה של הצעות או אסטרטגיות שיעזרו לנו להשיג את הקשר הזה. לפיכך, המפתחות לקריאה מקיפה כוללים את השלבים הבאים:

היפטר מכל הסחת הדעת והרעש

כאשר אנו מגיעים למלאכת הקריאה, בין אם לשם ההנאה או משום שעלינו ללמוד, עלינו להיפטר מכל סוג של הסחת דעת, כגון טלוויזיה, מוזיקה, טלפונים סלולריים ומחשב, במקרה של טקסט בכתב יד.. בנוסף, אנו יכולים לבקש ממשפחתנו ומחברינו את שיתוף הפעולה שלהם, תוך מתן כבוד לריכוז שלנו כאשר אנו מגיעים לעבודה.

קבל מושג כללי על הטקסט

קריאת המבוא או העמודים הראשונים של הטקסט היא חיובית מאוד. זה יכול לעזור לנו לקבל מושג כללי על הנושא או נושאי הקריאה שלנו וכיצד הם יטופלו, ולאחר מכן להעמיק בהם. חשוב גם, ככל שאתה מתקדם בקריאת הטקסט, שתחזור אחורה ותקרא שוב פסקאות ושורות כאשר אתה לא מאוד ברור לגביהן.

מצא פינה אידיאלית לקריאה מקיפה שלך

המפתחות לקריאה מקיפה כוללים את השלבים הבאים
לפיכך, המפתחות לקריאה מקיפה כוללים את השלבים הבאים.

למרות שזה אולי לא נראה כך, יצירת אווירה נעימה למפגש קריאה טוב יכולה לעשות הבדל משמעותי. חיפוש אחר מקום נוח לשבת או לשכב בו כשאנחנו קוראים, ומציאת האור הנכון והטמפרטורה הנכונה הם כולם גורמים חשובים. זה יעזור לנו לא רק להימנע מהסחות דעת, אלא גם להפוך את זמן הקריאה שלנו למקלט נחמד.

שיהיה לך מילון טוב בהישג יד

כאשר אנו קוראים כל סוג של טקסט או כאשר אנו לומדים, זה נורמלי להיתקל במילים שאיננו יודעים את משמעותן. לכן, שימוש במילון יעזור לנו להבין טוב יותר את רעיונות הטקסט. חוץ מזה, שליטה באוצר מילים טוב תהיה הכרחית להבנת טקסטים מורכבים יותר ויותר.

קח זמן לקרוא

כאשר עוסקים בטקסטים ארוכים או קשים יותר, כדי לאחוז בהם ולפרש אותם נכון, חשוב להשהות לאורך הקריאה או הלימוד. כך, זה יאפשר לנו להיות יותר מרוכזים, קשובים יותר, ובנוסף, לנוח את העיניים. לכן, נסו לקחת מרווחי זמן קצרים ולנצל לשתות מים, לאכול משהו או למתוח מעט את הרגליים או הגב.


"אני עוצר את הקריאה כדי לשאול את עצמי אם אני מבין."

עזור לעצמך עם הערות

עבור אנשים רבים, רישום הערות או הערות, על דף נפרד או על אותם דפים שאתה קורא, הוא טוב מאוד להבנת הנקרא. הערות אלו יכולות להיות הבהרות, משמעויות של מילים חדשות או קשות יותר.

אתה יכול אפילו לעזור לעצמך על ידי כתיבת הסברים משלך לחלקים מסוימים של הטקסט. למשל, על ידי הסתמכות על מצבים ודוגמאות קרובים ומוכרים.

המפתח החשוב ביותר לקריאה מקיפה: חיבור ולדמיין

בין אם אנו לומדים או קוראים ספרים להנאתנו, המפתח העיקרי להבנת מה טקסט רוצה לספר לנו הוא, למשל, לחפש בזיכרון שלנו ידע קודם ולחבר אותו עם ידע חדש. אנחנו צריכים לעשות זאת בצורה כזו שהידע שאנחנו כבר מכירים יעזור לנו להבין טוב יותר מידע חדש.

ובו בזמן, כדי להבין טוב יותר כשאנחנו קוראים, הסוד הוא לתת לדמיון שלנו לעוף, לתת לתוכן החדש אליו אנו ניגשים דרך הקריאה להעביר אותנו למקומות אחרים ובכך לאפשר לנו להכיר ולהבין טוב יותר חוויות אחרות ואנשים אחרים.

פופולריים