ביטויים של רוזה ז'ובה להורות מאושרת

המשפטים הבאים מאת Rosa Jové מסכמים את המהות של הורות מאושרת
המשפטים הבאים מאת Rosa Jové מסכמים את המהות של הורות מאושרת.
המשפטים הבאים מאת Rosa Jové מסכמים את המהות של הורות מאושרת. הפילוסופיה שלה מבוססת על אהבה ללא תנאי והבנת השלבים האבולוציוניים של הילד.

רוזה ז'ובה היא אחת מפסיכולוגיות הילדים המפורסמות ביותר בספרד בתקופה האחרונה. מחברת ספרים חיוניים כמו Dormir sin lágrimas (שינה ללא דמעות) או Ni rabietas ni conflictos (ללא התקפי זעם, ללא קונפליקטים), היא דוגלת בחינוך שמח, מכבד ומבין עם השלבים האבולוציוניים של הילד.

העקרונות שלה שימשו מדריך ותמיכה להורים רבים במשימה הקשה של גידול ילדים שמחים ובריאים רגשית. לכן, היום אנחנו רוצים להציל כמה מהביטויים המסכמים בצורה הטובה ביותר את הפילוסופיה שלה. אין ספק שהם יספקו לכם את ההדרכה והעידוד שאתם צריכים כדי להמשיך בעבודה הנפלאה שאתם עושים עם ילדיכם.

המשפטים של Rosa jové לחינוך שמח

Rosa jové: "ילדים מאמינים להורים שלהם".

אם את אמא, אולי לא הבנת את ההשפעה העצומה שאת מפעילה על ילדיך. הם מאמינים בך באמונה בלתי מעורערת; אתה ההתייחסות האולטימטיבית שלהם, ומאותה סיבה הם מקבלים את הדעות והמילים שלך ללא עוררין. עם זאת בחשבון, עליך לדעת שכל מה שאתה אומר על ילדך הופך לחלק המוצק ביותר באישיות שלו.

אם תגידו לילדכם שהם אמיצים, אינטליגנטים, טובים ואוהבים, הם יהיו כל הדברים האלה. אבל, באותו אופן, כשאתה חוזר על כך שהם רעים, אנוכיים, עצלים או לא צייתניים, אתה דוחף אותו להפוך למה שאתה ממשיך לאשר. התוויות ושמות התואר שבהם אתה משתמש על הקטנים שלך מעצבים את אישיותם, אז נסה לבחור את השפה שלך בחוכמה.

Rosa jové: "איננו יכולים לשפוט את מעשיו של ילד מבלי לדעת את הסיבות שלהם".

עבור רוזה ז'ובה, חינוך מאושר מבוסס ביסודו על אמפתיה. חיוני להיות מסוגלים לשים את עצמנו במקומו של הילד, לחוש מה הם מרגישים, מה הם חושבים ומה הדעות שלו, במיוחד באותם רגעים קשים יותר.

עם זאת, לפעמים אנחנו שוכחים את הצעד החשוב הזה ושופטים אוטומטית את הקטנים שלנו, תוך הסקת מסקנות נמהרות ושגויות.

לפיכך, אנו עשויים להאמין שהתינוק שלנו מתעורר בלילה כדי להתגרות בנו, שכאשר הוא בוכה ונרגע כאשר אנו מחזיקים אותם בזרועותינו, הוא מתמרן אותנו. או שכאשר לילד יש התקף זעם הוא עושה את זה כי הוא מפונק או כי הוא רוצה להתריס נגדנו.

לפי רוזה ז'ובה
לפי רוזה ז'ובה, אם מעשיך מונעים מאהבה, הפעולות שלך תמיד יהיו נכונות.

מה אם נעצר לחשוב שלקטנה שלנו אין דרך אחרת להסביר לנו שהם מפחדים בלילה? מה אם היינו מבינים שהם צריכים רק את המגע שלנו כי זה גורם להם להרגיש בטוחים? ומה אם התעשתנו והבנו שהתקף זעם של ילדנו הוא הביטוי הטבעי של תסכול שהוא עדיין לא למד להתמודד איתו?

אם ננסה להבין את ילדינו לפני שאנו שופטים אותם, נגלה שאין זדון או סחיטה במעשיהם. הם רק לומדים לחיות והם צריכים שנדריך אותם בדרכם.

Rosa jové: "אם אתה רוצה שהילד שלך יהיה עצמאי, פנק אותו כמה שאתה יכול."

נשמע סותר, לא? נראה שאם אנחנו רוצים לטפח עצמאות אצל ילדינו, עלינו לדרבן אותם לצאת בכוחות עצמם. אהבה, הגנה ופינוק מתנגשים עם הרעיון שלנו על הדרך לעצמאות הילד. עם זאת, על מנת לרכוש עצמאות, אבטחה חיונית, וניתן להשיג זאת רק באמצעות התקשרות מאובטחת.

במילים אחרות, ילד צריך להרגיש מסופק, אהוב ומוגן על ידי הוריו כדי לפתח את הביטחון לחקור את העולם. אם הם חסרים את האלמנטים הבסיסיים האלה, רחוק מלהיות חזקים, אנחנו רק נהפוך אותו לחוסר ביטחון. וחוסר הביטחון הזה ימנע מהם להתפתח באופן אוטונומי כי הם לא יבטחו בעצמם.

"תמיד תבהיר להם שאתה אוהב אותם ותמיד תאהב אותם ללא תנאים".

אם אתה רוצה שילדך יפתח הערכה עצמית חזקה ומוצקה שתאפשר לו להתקדם גם ברגעים שליליים, הם צריכים לדעת שהם יכולים לסמוך על האהבה הבלתי מותנית שלך. כולנו טועים ולומדים מהן, לכן חייב להיות ברור לילדכם שתמיד תהיו לצידם, גם כאשר הם עושים טעויות, גם כאשר אינכם אוהבים את ההתנהגות שלהם ברגע נתון.

הורות מאושרת היא אורח חיים

בקיצור, ומעבר להנחיות ספציפיות, הורות מאושרת מבוססת על כבוד, תקשורת ויכולת להסתכל דרך עיניו של הילד. לפי רוזה ז'ובה, אם מעשיך מונעים מאהבה, הפעולות שלך תמיד יהיו נכונות.

פופולריים