האם זה נורמלי להרגיש אשמה על כך שהשארתי את הילד שלי עם מישהו אחר?

בדרך זו, לא תרגיש אשם או תגרום לילדך להרגיש רע
בדרך זו, לא תרגיש אשם או תגרום לילדך להרגיש רע.
אם אי פעם הרגשת רע כשהשארת את הילד שלך עם מישהו אחר, שנה את נקודת המבט שלך! אתה לא עושה שום דבר רע.

אני עדיין זוכר את הפעם הראשונה שהשארתי את הילד שלי עם מישהו אחר, הרגשתי נורא. בכיתי כשהוא לא יכול היה לראות אותי וחשבתי שאני האמא הכי גרועה בעולם שעשתה את זה. "אם הוא הילד שלי, למה אני צריך להשאיר אותו עם מישהו אחר שיטפל בו?" חשבתי שאני צריך להיות מסוגל להתמודד עם הכל ולהתמודד עם זה, אבל הרגשתי אשמה על כך שלא יכולתי.

אם אתה אמא או אבא, אולי גם הרגשת כך בשלב מסוים. אבל לפני שאמשיך הלאה, אני רוצה לומר לך שההרגשה שלך נורמלית לחלוטין. עם זאת, הכרחי שתלמד כיצד לנהל את הרגשות שלך כדי שתוכל להיות הורה טוב מבלי לתת לאשמה לרדוף אותך כל הזמן. כי תחושת אשמה לא עוזרת לך בכלל ומונעת ממך להגיב ולחשוב ברור. ובטווח הארוך, זה יכול לגרום לך לקבל החלטות שגויות.

אתה תצטרך לעשות את זה מתישהו, גם אם אתה מרגיש אשם

לפעמים, תצטרך להשאיר את ילדך עם מישהו אחר, בין אם זה ההורה השני, סבא וסבתא, מורה או בייביסיטר. אין בזה שום דבר רע, ולהפך, זה נחוץ במובנים רבים. למשל, כדי שתוכל לעשות פעילויות אחרות, כמו עבודה או להוריד את דעתך מדברים.

כפי שאמרנו, תחושת האשמה לא עוזרת כלל: היא לא פותרת את ההליכה או ההישארות. חוץ מזה, זה לא שאתה נוטש את התינוק שלך כשאתה עוזב, אתה פשוט מאציל את הטיפול בו זמנית לאנשים אחרים שאתה סומך עליו.

וגם אם תרצו להתנתק, הטלפון יהיה בקרבת מקום למקרה שתצטרכו ותמצאו דרך להיות נוכחים יותר ממה שבאמת צריך. עם הפרט הזה בלבד, אתה צריך להבין שאתה לא חסר אחריות.

לילדך, את האמא הכי טובה בעולם!

גם אם אתה לא מבין זאת, אתה האמא (או האבא) הכי טובה שהקטנה שלך יכולה לבקש. אתה עושה מה שאתה צריך ומה שאתה יכול כדי לוודא שלא חסר להם כלום.

אתה צריך להרגיש טוב כדי שילדך ירגיש בנוח כשאתה עוזב
אתה צריך להרגיש טוב כדי שילדך ירגיש בנוח כשאתה עוזב.

אבל אתה צריך לעשות רציונליזציה לעובדה שלקחת זמן מהקטן שלך לא הופך אותך לגרוע יותר מהורים אחרים בבית. גם אם תשאירו את הילדים שלכם עם בייביסיטר כי אתם רוצים לבלות זמן זוגי ביחד (כמו לצאת לאכול ולהתחבר עוד קצת), גם זה בסדר.

זכור שאם אתה נפרד מהילדים שלך ואתה מתקשה עם זה, הם ישימו לב. לכן, הם צריכים להרגיש איתנים, בטוחים ומשוכנעים שאתה הולך רק לכמה שעות.

אמור להם באיזו שעה תחזור, וכמובן, תחזור בשעה היעודה. אם אתם מאחרים, התקשרו בטלפון והודיעו להם על השעה שתגיעו כדי שידעו שאתם בדרך ושתזכרו אותם כל הזמן.

אל תרגיש אשמה ונרמל את המצב

תנרמל שאין לך כוחות על להצליח להתמודד עם הכל לבד, וזה יחסוך לך הרבה אי נעימות. אולי בהתחלה זה יהיה קצת מסובך להשגה, אבל עם הזמן והחזרות, זה יהפוך לשגרה יומיומית עבור אבקת טלק לתינוקות המשמשת לעתים קרובות בשגרת היגיינה. עם זאת, האם זה בטוח לשימוש עם ילדים קטנים? הנה מה שאתה צריך לדעת.

כדי להפחית את האשמה, אתה יכול לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

  • הכירו את ילדכם עם המטפל לפני שהאירוע מתרחש. כלומר, אתה לצידם קודם. כך ילדכם ירגיש יותר בנוח כאשר תצטרכו לעזוב לכמה שעות, ולא תרגישו כל כך אשמים.
  • אם ילדכם מבין שפה ויודע כיצד להביע את עצמו, אז צפו באיזה יום או ימים תצטרכו להיעדר ולמה. כמו כן, הבהירו מתי תחזרו ושאם תאחרו, תתקשרו ליידע אותם.
  • שמור תמיד את הטלפון עליך ועם הצליל מופעל כדי שתוכל להיות מודע למתרחש ותוכל להגיב למקרה חירום. כך תרגיש טוב יותר ולא תהיה לך תחושת ה"נטישה" הזו שגורמת לך להרגיש רע.
  • ודא שהאדם שאליו אתה משאיר את הטיפול בילדך אמין. אם אתה צריך לשכור בייביסיטר, בחר מישהו מוכר או מומלץ ושאתה יודע שיש לו את היכולת לטפל היטב בילד שלך.
  • שמרו תמיד על תקשורת טובה עם המטפל האחראי על הילד. כמו כן, בכל פעם שאתה עוזב, היפרד מילדך, אך אל תיפרד יותר מדי זמן. בדרך זו, לא תרגיש אשם או תגרום לילדך להרגיש רע.

קבל את הרגשות שלך ושל ילדיך

בנוסף לכל זה, חשוב שתשלוט ברגשות הכי עזים שלך כשאתה מרגיש אשם ותנסה לראות בזה משהו זמני שיחלוף. אתה צריך להרגיש טוב כדי שילדך ירגיש בנוח כשאתה עוזב. תעשה את זה בשבילם, אבל גם בשביל עצמך.

פופולריים