הבדלים בין או-פיר, מטפלת ובייביסיטר

מטפלת או או-פיר
בהתאם להם, אתה יכול להחליט אם אתה צריך בייביסיטר, מטפלת או או-פיר.
או-פאר, מטפלת ובייביסיטר... למרות שכל העבודות הללו סובבות סביב טיפול בילדים, הן לא בדיוק אותו הדבר. אנו נראה לך את ההבדלים העיקריים כדי שתוכל לבחור מה שהכי מתאים לך.

לאזן בין עבודה לחיי משפחה זה לא קל. לפעמים אתה עלול להרגיש שאין לך מספיק זמן אפילו למשימות הבסיסיות ביותר. אם אתה רוצה קצת זמן פנוי, אולי תרצה לשקול לשכור מישהו שיעזור לשמור על הילדים שלך. אבל מי הכי מתאים לתפקיד? מה ההבדל בין או-פיר, מטפלת ובייביסיטר?

אנו נוהגים להשתמש בביטויים מטפלת, בייביסיטר ואו - פיר לסירוגין. עם זאת, הם לא בדיוק זהים. לכל אחת מהעבודות הללו יש הבדלים חשובים, למרות שכולן קשורות לטיפול בילדים.

לפני שתשקול את העלות, עליך לדעת את ההבדלים בין התפקידים הללו ולהחליט איזה שירות מתאים ביותר לצרכים שלך. אז הגיע הזמן לחפש את האדם הטוב ביותר עבור ילדיכם. כל משפחה צריכה סוג אחר של טיפול בילדים.

מטפלת: עובדת במשרה מלאה

"למטפלות יש לוח זמנים קבוע לעבודה, כך שהן יהיו קבועות בחיי הילד שלך."

מטפלות נשכרות לעבוד לפי לוח זמנים קבוע. כלומר, הם עובדים כמות קבועה של שעות. זה נקבע בחוזה ובחוקי העבודה לכל מדינה. לכן, שכרם חייב להתאים לפחות לשכר המינימום במדינה.

עם מטפלות, אתה יכול לקבוע לוח עבודה קבוע. עבודתם מורכבת בעיקר מטיפול, צפייה ואירוח של הילדים. אבל, הם יהיו קבועים בצמיחה ובחינוך של ילדך.

כמו כן, מטפלת טובה תהיה כזו שתוכל לטפל בתינוקות. זה רעיון טוב לשכור אחד עם הכשרה ספציפית לעבודה זו. לדוגמה, מישהו שלמד חינוך לגיל הרך, טיפול בילדים או להיות סייעת סיעודית.

לזמן מסוים, בחר בייביסיטר

שלא כמו מטפלות או או-פיר , בייביסיטר עובדות בזמנים ספציפיים. הם האדם שאליו תתקשר כשתצטרך לעזוב ותצטרך מישהו שישמור על הילדים. לפעמים, ייתכן שיהיה לך מקרה חירום ואתה צריך לעזוב. הם בדרך כלל עובדים לפרקי זמן קצרים, אז אתה משלם להם לפי שעה.

תפקידם הוא אך ורק לצפות ולבדר ילדים במשך כמות מסוימת של שעות. או, אם הילדים ישנים, הם יישארו איתם עד שתחזרו הביתה.

או-פאר, מטפלת ובייביסיטר
או-פאר, מטפלת ובייביסיטר.

בדרך כלל, נערות צעירות ובני נוער הופכות לבייביסיטר. זה בגלל שאתה צריך אותם רק מדי פעם. זה עובד היטב עם לוחות הזמנים של בית הספר שלהם. התכונות העיקריות של בייביסיטר צריכות להיות אחריות ואמינות.

Au pair: מועיל במספר דרכים

או-פאר הם זרים ונוטים להיות סטודנטים. בדרך כלל הם מחפשים סוג זה של עבודה כדי לרכוש ידע שפה ותרבותי בצורה בטוחה.

בגלל זה, אתה תעסיק אותם לתקופה ארוכה של זמן. בדרך כלל הם מסוגלים לעבוד בזמני חופשות כמו במהלך חופשת הקיץ או החורף. עם זאת, רבים מוכנים לחיות איתך עד שנה אחת.

"השגת או-פיר יכולה לעזור מאוד. זה גם יכול להביא יתרונות חינוכיים גדולים".

הם עושים מטלות בית ומטפלים בילדים בתמורה לדיור, אוכל ומשכורת קטנה. מכיוון שהם יגורו בביתך, הם יהפכו לבני משפחתך. בגלל זה, אתה יכול לבקש עזרה מהאו-פיר בכמה משימות שונות.

אתה צריך לזכור, כמובן, שהם לא עבדים. הם צריכים את הזמן הפנוי שלהם ושניכם צריכים להסכים על עבודתם. הם לא יכולים לעבוד כל היום, כל יום.

אולי יהיו לך כמה ספקות לגבי הבאת או-פיר. אולי אתה אפילו מודאג מהחיים עם אדם זר. עם זאת, זה גם מביא יתרונות גדולים. זה מאוד חסכוני, ומציע הזדמנויות נהדרות לכל מי שנמצא בבית שלך.

כל המשפחה יכולה ללמוד שפה חדשה. הם יכולים לתרגל את זה כל יום במצבים אמיתיים, יומיומיים. הדרך הטובה ביותר ללמוד שפה היא באמצעות תרגול אותנטי.

זו גם הזדמנות טובה ללמוד על תרבויות ומנהגים שונים. יש גם מרכיב חינוכי: ילדים ילמדו כבוד ועריכו גיוון.

הגדירו את מצבכם

כפי שציינו קודם לכן, לפני שאתם בוחרים באחד מהשירותים הללו, עליכם לדעת מה אתם צריכים. כל משפחה היא ייחודית ויש לה נסיבות שונות. בהתאם להם, אתה יכול להחליט אם אתה צריך בייביסיטר, מטפלת או או-פיר.

ההבדל העיקרי בין המקצועות הללו הוא כמה זמן הם עובדים ואיך הם מאורגנים. עם זאת, ישנם ניואנסים רבים שתצטרך לזכור.

ההחלטה הקשה ביותר תהיה לבחור את האדם הנכון לטפל בילדים שלך. מעל לכל, אתה רוצה להיות בטוח שהוא או היא ערוכים לתפקיד, אחראי, מסור ואמין.