הגן על עצמך מפני הקור בעונת הסתיו

בוא עונת הסתיו פירושה טמפרטורה קרה ורוח
בוא עונת הסתיו פירושה טמפרטורה קרה ורוח, שיש להם נטייה להשפיע על בריאותנו.
האם ניתן להימנע מהצטננות ומחלות אחרות המגיעות יחד עם עונת הסתיו? למרבה המזל, ישנם הרגלים טובים שגם ילדים וגם מבוגרים יכולים ליישם כדי לשמור על בריאות טובה.

כאשר הקיץ מסתיים, השינוי בטמפרטורה ניכר למדי. בוא עונת הסתיו פירושה טמפרטורה קרה ורוח, שיש להם נטייה להשפיע על בריאותנו. למשל, שיעול והצטננות מתחילים לצוץ בכל מקום.

אבל האם באמת הטמפרטורות הקרות מעמידות אותנו בסיכון לחלות? האמת, הטמפרטורות הנמוכות לא ממש אשמות. במקום זאת, זה היחס שאנו נוקטים כלפיהם. המשך לקרוא כדי לגלות למה אנחנו מתכוונים.

מדוע הצטננות נפוצה יותר בעונת הסתיו?

כשמגיע הקור, הלחות בסביבה יורדת וזה תורם להעברת וירוסים באוויר. מכיוון שלאנשים יש נטייה לחפש חום כשקר בחוץ, אנו נוטים לבלות יותר זמן בבית. צבירה זו מקלה על נגיפים להתפשט מאדם אחד למשנהו.

יתר על כן, טמפרטורות קרות נוטות להפוך את מעברי האף שלנו ליובשים. במצב זה, הרבה יותר קל לוירוסים לחדור לדרכי הנשימה שלנו. מסיבה זו, אנו נוטים להתייחס לתסמיני ההצטננות שלנו כ"הצטננות. "

יחד עם זאת, מזג אוויר קר מביא את ההגנות שלנו מתחת לנורמה. בעיקרון, טמפרטורות קרות יוצרות סדרה של תנאים המעדיפים את התפשטות תסמיני השפעת.

פרספקטיבה על הגנות נמוכות

יש אנשים המאמינים ששינויים במעברי האף שלנו קשורים לירידה במערכת החיסון שלנו בגלל הקור. כאשר טמפרטורת הגוף שלנו יורדת, כלי הדם הממוקמים בגרון ובאף שלנו מתכווצים.

מאמינים שמחזור הדם של תאי הדם הלבנים בדרכי הנשימה שלנו תלוי בכלי הדם הללו. כאשר כלי השיט הללו מצטמצמים בגודלם, אנו עשויים להיות פחות מוגנים באזורים אלו. כלומר וירוסים וזיהומים יכולים לחדור לגופנו ביתר קלות.

כשמדובר במדינות חמות יותר שיש להן רק שתי עונות, זה קורה במהלך העונה הגשומה. ובדיוק כמו שכלי דם מתכווצים בקור, החום גורם להם להתרחב. הבעיה היא שמכיוון שהנגיף כבר חדר לגופנו, הוא מתרבה ומשפיע עלינו.

האם נטילת ויטמין C עוזרת?

האם ניתן להימנע מהצטננות ומחלות אחרות המגיעות יחד עם עונת הסתיו
האם ניתן להימנע מהצטננות ומחלות אחרות המגיעות יחד עם עונת הסתיו?

האמת, המדע עדיין לא הוכיח את הקשר בין ויטמין C לשיפור הגנות. אם הבעיה כבר נמצאת בדרכי הנשימה שלך, ויטמין C לא יעשה שום הבדל בבריאות שלך.

בניגוד למה שרבים מאמינים, גם שתיית מים מרובה לא עוזרת במניעת התפשטות הנגיפים. עם זאת, שתייה מרובה של נוזלים ברגע שאתה כבר חולה עוזרת להוציא את הנגיף דרך השתן שלך.

לתזונה מאוזנת, עם ויטמינים ומינרלים יש השפעה חיובית על המערכת החיסונית של האדם. תהליך הריפוי דואג לעצמו. רוב התרופות רק עוזרות לשלוט בהשפעת הסימפטומים, אבל למעשה לא עוזרות לך להחלים מהר יותר.

"טמפרטורות קרות יוצרות סדרה של תנאים המעדיפים את התפשטות תסמיני השפעת".

אמצעים למניעת התפשטות הצטננות בעונת הסתיו

הנחיות אלו יעילות מאוד במניעת התפשטות שיעול והצטננות בעונת הסתיו:

  • צרור לפני היציאה: אנחנו כבר יודעים ששינויי טמפרטורה משפיעים על כניסת וירוסים. לכן, באופן הגיוני, עלינו להישאר חמים ולהגן על עצמנו.
  • אכלו פירות הדר: פירות הדר הם מקור טבעי של ויטמין C ומינרלים אחרים גם כן. העושר התזונתי שלהם עוזר לשמור על מערכת החיסון שלנו חזקה.
  • שטפו ידיים ופנים ללא הרף: הידיים שלנו מהוות כלי תחבורה של וירוסים וחיידקים. אם תיגע במעקה או בידית דלת שגם חולה נגע בה, ולאחר מכן נוגע בפנים או בפה, תתפוס את החיידקים.
  • אווררו את הבית ואת חלל העבודה: גם בבית וגם במקום העבודה חשוב לפתוח את החלונות. זרימת האוויר מאפשרת אוויר צח במקומות סגורים, ומונעת גדילת חיידקים.

טיפים נוספים להגנה על עצמך בעונת הסתיו

במהלך ימים קרים וגשומים, האמצעים שאתה נוקט כדי להגן עליך ועל ילדיך צריכים להיות קפדניים יותר. הכל מתחיל באורח חיים בריא, מלווה בהרגלי אכילה טובים.

במהלך חודשי הסתיו, ההרגלים הפשוטים ביותר יכולים לעזור. לדוגמה, חשוב לקבל לפחות 8 שעות מנוחה בכל לילה. מאמץ יתר של הגוף או הקול שלך יכול להקל על כניסת וירוסים וליצור שיעול והצטננות.

כמו כן, מומלץ להחליף סדינים לעתים קרובות ולכבס את כל הבגדים שבהם אתה משתמש כדי לצאת. המשימה שלך היא לחטא הכל ולנסות למנוע ממיקרואורגניזמים להתרבות בקלות. שמירה על ניקיון הבית שלך היא המפתח.

גם אם תעשה את כל הדברים האלה, עדיין יש לך סיכוי לתפוס זהב בשלב מסוים. הדבר הטוב הוא שאתה כבר יודע מה מסתתר מאחורי שיעול והצטננות. מעתה, תוכל להתגונן טוב יותר מהקור בעונת הסתיו.

פופולריים