7 המיתוסים הנפוצים ביותר על חינוך

7 המיתוסים הנפוצים ביותר על חינוך
7 המיתוסים הנפוצים ביותר על חינוך.
יש מיתוסים על חינוך בכל חברה. יש אמונות שמנוסחות כאמיתות והן מועברות לרוב מדור לדור.

יש אנשים שמאמינים שהחינוך הוא פשוט ושיש נוסחה מושלמת שמובילה להצלחה. בשל דעות מסוג זה, הופיעו כמה מיתוסים על חינוך. יש לחשוף תפיסות שגויות כדי לשבור פרדיגמות ולהשיג חינוך אינטגרלי.

כולם יודעים שמשימת החינוך אינה פשוטה. יש לזה עליות ומורדות והתקדמות תלויה ברצון ובמוטיבציה של התלמידים.

זה לא הכל באחריות המורה. הורים חייבים גם ללמד את הילדים על ההרגלים והסטנדרטים הדרושים להתנהגות וביצועים מיטביים בבית הספר.

מערכת חינוכית מצליחה היא מערכת המשלבת את בית הספר, הבית והקהילה. רק כך ניתן להגיע לאיזון עקבי ויציב לתלמיד.

ביחס למיתוסים הקיימים על חינוך, קיימות דעות ושאלות רבות ושונות המקיפות אותם.

7 המיתוסים הנפוצים ביותר על חינוך

לסטודנטים המגיעים ממשקי בית עם הכנסה נמוכה יהיו ביצועים אקדמיים גרועים

כל תלמיד מתפתח לפי האמצעים והיכולות האישיים. לתלמידים יש כישורים ויכולות שהם יכולים לפתח בקצב שלהם. לסוג הדיור בו מתגורר סטודנט אין שום קשר ללמידה.

במקרים מסוימים, סטודנטים בעלי הכנסה נמוכה מסורים יותר מעמיתים בעלי הכנסה גבוהה יותר. הסיבה לכך היא שתלמידים אלה עשויים לקבל מוטיבציה לתנאי חיים טובים יותר שניתן להשיג על ידי רכישת מקצוע טוב.

כמובן, תרבות משפחתית ומרחב לימודי הולם יכולים להשפיע על הביצועים האקדמיים של הסטודנט. עם זאת, אלה לא בהכרח גורמים מכריעים.

פחות תלמידים בכיתה מתורגמים לביצועים טובים יותר

הגורם שבאמת חשוב הוא איכות המורים, לא מספר התלמידים. מובן מאליו שאם בכיתה יהיו פחות תלמידים, תשומת הלב תהיה מותאמת יותר. עם זאת, אם המורה אינו מעורב, ייתכן שלא משנה כמה תלמידים יש להם בכיתה.

חשוב להשקיע במורים שמעבר לבעלי תואר יש להם ייעוד להוראה. מורה בעל ייעוד ישתתף באופן שווה לכל התלמידים בין אם מדובר בכיתה גדולה או קטנה. הוא או היא ילמדו ויאהבו את התלמידים בנחישות ובלהט הדרושים.

התלמיד החכם ביותר יקבל את הביצועים האקדמיים הטובים ביותר

למרות שחלק מהאנשים מאמינים שהביצועים האקדמיים של סטודנט תלויים בירושה האינטלקטואלית שלו ולא במאמץ שהושקע בלימודים, זה ידוע שזה לא לגמרי נכון.

כל התלמידים מסוגלים להגיע לתוצאות טובות אם משקיעים מספיק מאמץ ומסירות בלימוד.

זה יכול להיות אחד המיתוסים הנפוצים ביותר על חינוך
זה יכול להיות אחד המיתוסים הנפוצים ביותר על חינוך.

כישרון מולד יכול לעזור לתלמיד בתחום מסוים. עם זאת, זה לא מבטיח הצלחה. הצלחה במידה רבה תלויה במסירות ובנכונות של התלמיד להשיג ידע ותוצאות טובות בכיתה.

"על בית הספר לבנות, ברוח המלומד, על יסוד האמת ועל בסיס הטוב, את העמוד של כל חברה: הפרט".
-Eugenio Maria de Hostos-

תלמידים שמצליחים יותר בטכנולוגיה הם חכמים יותר

בעולם של היום, הגלובליזציה והמודרניזציה מקיפות את כולנו בכל יום. לדעת כיצד להשתמש בטכנולוגיה כראוי יכול להביא יתרונות רבים.

עם זאת, למרות שזה נכון שככל שסוג זה של ידע נרכש מהר יותר, ככל שהתלמיד מוכן טוב יותר לעתיד, הצלחה בכל הנוגע לשימוש בטכנולוגיה היא לא האינדיקטור היחיד לאינטליגנציה של התלמיד.

חלק מהסטודנטים עשויים להצטיין בתחומים שונים כגון ספרות, שפות ומדעים. העובדה שתלמיד אינו יודע כיצד להשתמש בטכנולוגיה מסוימת אינה מעידה על חוסר אינטליגנציה. תלמידים יכולים להיות אינטליגנטים בתחומים שונים.

לילדים המוכשרים בכל הנוגע לטכנולוגיה מומלץ להשתמש בכישוריהם ככלי ללימוד שפות.

חינוך גופני לא חשוב

פעילות גופנית מביאה יתרונות רבים ברמה הנוירולוגית. לדוגמה, פעילות גופנית יוצרת מוליכים עצביים כגון דופמין וסרוטונין המסייעים בפיתוח המוטיבציה והתשומת לב של התלמיד.

זה יכול להיות גם כלי שימושי לסטודנטים הסובלים מהפרעות קשב והיפראקטיביות מכיוון שהוא שומר אותם פעילים וקשובים. פעילות גופנית מחזקת את הגוף והנפש כאחד.

חינוך פרטי הרבה יותר טוב מבית ספר ציבורי

כל מוסדות החינוך מקנים את אותו תוכן, הדבר היחיד שמשתנה הוא הסביבה. איכות החינוך לא בהכרח תלויה בתשתית.

האמת היא שהייעוד של המורה והדחף של התלמידים ללמוד הם שמציינים את ההבדל. אם תלמיד רוצה ללמוד, הוא יעשה זאת בחדר ממוזג או מתחת לעץ.

תיכון קשה יותר מבית ספר יסודי

זה יכול להיות אחד המיתוסים הנפוצים ביותר על חינוך. זה חוזר על עצמו מדור לדור. לכל רמות החינוך יש קושי משלהם. אופן עמידה בקשיים אלו תלוי בבשלות התלמיד.

בית הספר היסודי עשוי להיות קשה יותר עבור חלק מהתלמידים מכיוון שהם רגילים להיות בבית עם ההורים. ההלם של יציאה מהבית והיותך מוקף בתלמידים אחרים עלול להיות טראומטי בהתחלה.

גם התיכון יכול להיות קשה מכיוון שבשלב זה התלמידים חווים שינויים בפיזיולוגיה ובזהות. בנוסף, במהלך שלב זה ייתכן שיתבקשו מהתלמידים להיות עצמאיים יותר וייתכן שיהיו להם יותר שיעורי בית ככל שהם מתקדמים, מה שעלול להגביר את רמות הלחץ.

סביבת בית הספר מלאה בתפיסות שגויות שחוזרות על עצמן מבלי שהן בהכרח נכונות. חשוב להורים להכיר את הגורמים האמיתיים כדי לתקן בעיות אפשריות.

פופולריים