4 דרכים לעזור לילדים להתיידד

ישנן מספר דרכים לעזור לילדים להתיידד וללמוד כיצד להיות חברותיים
ישנן מספר דרכים לעזור לילדים להתיידד וללמוד כיצד להיות חברותיים.
ישנן מספר דרכים לעזור לילדים להתיידד וללמוד כיצד להיות חברותיים. רוצה לדעת איך? אל תחמיצו את ההצעות שנביא לכם היום.

ככל שילדינו מתבגרים, הסוציאליזציה הופכת חשובה יותר ויותר. חברים נותנים להם ביטחון, מטפחים את ההערכה העצמית שלהם והופכים לנקודת התייחסות עבורם לפיתוח הכישורים החברתיים שישרתו אותם לאורך כל חייהם.

עזרה לילדים להתיידד דורשת מעט התבוננות והרבה טאקט מצידך.

למה כל כך חשוב לעזור לילדים להתיידד?

נכון שעד גיל 3, אינטראקציה עם ילדים אחרים אינה חיונית לחלוטין. עם זאת, בין הגילאים 4 עד 11, השתלבות בקבוצה חברתית הופכת חשובה יותר ויותר, והופכת מכרעת בהגעה לגיל ההתבגרות.

חברות מקדמת את ההערכה העצמית של הילד, הודות לעובדה שרק דרך מערכות יחסים עם אחרים הם מתחילים לרכוש ידע עצמי. זה מרמז על מודעות ליכולות שלהם, למגבלות שלהם, והתדמית שיש לאחרים כלפיהם וכו'.

כשהם לומדים לתקשר עם בני גילם, ליצור קשרים ולשתף פעולה, אז הם מתחילים לפתח את יכולת האמפתיה שלהם. אין ספק שזו תכונה חשובה מאוד להתפתחותם הרגשית.

מערכות יחסים עם אנשים שאינם בני משפחה עוזרים לילדים להתבגר. הם מכריחים אותם לפתח מיומנויות ואסטרטגיות, לחפש פתרונות ולתמיד, זה מרחיב את החזון שלהם על העולם.

עם זאת, מה שעבור חלקם מאוד קל וטבעי, עבור אחרים נראה כמשימה בלתי אפשרית. אם ילדכם שייך לקבוצה שמתקשה להתייחס לאחרים, אז אנחנו כאן כדי לספר לכם שיש טכניקות בהן תוכלו להשתמש כדי לעזור לילדים להתיידד.

איך לעזור לילדים להתיידד

1. אל תתנו לרגשות שלכם להפריע

אנחנו שונאים לראות את הילדים שלנו מסתיימים כקורבנות ביחסים שלהם עם אחרים, ואנחנו מתחילים להיות מעורבים...לטוב ולרע. למרות שאתה כואב להם, ייתכן שלמרות שהם נדחו, ילדך לא חווה רגשות שליליים.

עם זאת, אם אתה מסתבך אז אתה יכול למעשה לגרום ליותר בעיות ממה שהיו מלכתחילה. אם אתה אומר להם "מסכן, אתה בטח מרגיש רע", או אם אתה אומר להם שהילד שדחה אותם הוא אדם "רע", אז המסר שאתה נותן להם הוא לא מאוד בונה.

דחייה עשויה להיות בעיה שמשפיעה עליך, אבל אתה לא חושב שילדך צריך ללמוד להגיד "לא" לאחרים? כך הם יכולים לחוות איך זה להגיד "לא", ואיך זה להידחות על ידי מישהו אחר. האמת היא שאנחנו לא תמיד רוצים ליצור אינטראקציה עם הסובבים אותנו.

מצד שני, בהזדמנויות רבות, החוויות שילדינו חווים מזכירות לנו לא פעם דברים שקרו גם לנו. הם מזכירים לנו מצבים שהיו טראומטיים עבורנו בעבר ושאנחנו מאמינים שחייבים להיות גם טראומטיים עבורם.

איך לעזור לילדים להתיידד
איך לעזור לילדים להתיידד.

עם זאת, עליך לזכור שילדך יגיב אחרת, וזה דבר חיובי מאוד לתת לו את ההזדמנות לעשות זאת.

2. זמן לחקור

לאחר שהפרדת את עצמך מהרגשות שלך, אתה באמת צריך לחקור איך הילד שלך מרגיש לגבי זה. נסה לשוחח רגוע, אולי במהלך טיול בפארק או לשבת לנשנוש. נסו למצוא מקום בו תוכלו לשתף לזמן מה ללא לחץ או הפרעות.

היו טקטיים, אל תשאלו שאלות נקודתיות; הוא עלול להרגיש מאוים או אפילו לחשוב שמשהו רע קורה. הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת הוא האם חוסר החברים שלהם מפריע להם, ואיזה רגש הוא יוצר בתוכם: כעס, עצב, תסכול, אדישות ועוד.

ברגע שתגלה זאת, יהיה לך קל יותר לעזור להם. זה חיוני לדעת מה זה שמונע מהם להתייחס לאחרים. זה יכול להיות בגלל שהם ביישנים, הם עשויים להיות מתקדמים יותר מבני גילם, או שהם מעדיפים לבלות עם מבוגרים ולא עם ילדים.

הם עשויים גם להיות מחוברים למשחקים המבודדים אותם מהסובבים אותם. זה קורה הרבה עם משחקי וידאו, כמובן.

אפשרות נוספת כאן היא שילדכם עשוי להיות קורבן לבריונות. עליך להיות מודע לכך שזה יכול להיות המקרה של ילדך, ותצטרך לעקוב אחריהם כדי לראות אם מציקים לו, ולאחר מכן להחליט כיצד עליך לפעול.

" כשילדים לומדים לתקשר עם בני גילם, ליצור קשרים ולשתף פעולה, אז הם מתחילים לפתח את יכולת האמפתיה שלהם".

3. נקיטת מעשה

ברגע שיש לך מספיק מידע כדי לדעת מה קורה ומדוע הילד שלך מתקשה להתייחס לאחרים, אז אתה יכול להתחיל לעבוד עם כמה אסטרטגיות פשוטות שבדרך כלל עוזרות מאוד לעזור לילדים להכיר חברים.

הנה שתי דוגמאות:

תחומי עניין משותפים: נניח שיש לך בת שאוהבת גיבורי על ואתה רואה שילד בכיתה שלה לובש לעתים קרובות חולצת טריקו של ת'ור. אולי תוכל למשוך את תשומת לבה לאותה בחורה כדי לראות אם יש להן דברים משותפים. "הילד הזה לא בכיתה שלך? זה נראה כאילו היא מתה על גיבורי על כמוך."

סביבה בטוחה: השתמשו במקומות שבהם הילדים מרגישים בנוח, כמו הבית שלהם. הציעו להם להזמין כמה ילדים הביתה כדי להראות להם את הצעצועים שלהם. במקביל, אתה יכול להכין כמה חטיפים נחמדים להנאת כולם. לאחר מכן הם יכולים לתרגל את הכישורים החברתיים שלהם בסביבה בטוחה ומבוקרת.

4. פתחו את האופקים שלהם

ודא שילדך יהיה מעורב בפעילויות מחוץ לבית הספר. ייתכן שהיא תרצה לשחק ספורט או אפילו ללמוד לנגן בכלי נגינה.

שיתוף תחביבים ותחומי עניין ספציפיים מחוץ לסביבת בית הספר הוא צעד חיובי מאוד לילדים. בדרך זו הם כבר יתגברו על המכשול הראשון, שהוא למצוא משהו משותף עם אנשים אחרים.

פופולריים