פעילויות בכיתה להגברת ההערכה העצמית בקרב ילדים

לכן כל כך חשוב לנסות פעילויות שתוכננו במיוחד להגברת ההערכה העצמית בקרב ילדים
לכן כל כך חשוב לנסות פעילויות שתוכננו במיוחד להגברת ההערכה העצמית בקרב ילדים.
חלק מהוראת אינטליגנציה רגשית בכיתה כרוך בשימוש בפעילויות המטפחות הערכה עצמית חיובית. היום אנו רוצים להציג מגוון הצעות פשוטות ויעילות לחיזוק הביטחון העצמי של הילדים.
תלמידים רבים בסופו של דבר מאבדים את האמון בעצמם וחווים רגשות חדשים כשהם מתחילים להתרועע בבית הספר. לכן כל כך חשוב לנסות פעילויות שתוכננו במיוחד להגברת ההערכה העצמית בקרב ילדים.

ילדים עלולים להיות ביישנים או עצבניים כשהם סובלים מדיכאון או דימוי עצמי ירוד. חוסר ביטחון עצמי יכול לחולל שינויים רגשיים חזקים שבוודאי אף הורים לא רוצים עבור ילדם.

במאמר הבא, נציע רשימה של פעילויות שנועדו לבנות הערכה עצמית. הם נהדרים לשימוש בכיתה, אבל אתה יכול להשתמש בהם גם בבית. המטרה שלהם היא לעודד ילדים קטנים ולהחזיר להם את האנרגיה והביטחון העצמי שלהם.

5 פעילויות בכיתה להגברת ההערכה העצמית

חשוב למורים לשמור על מוטיבציה ואנרגטיות של תלמידיהם בזמן השיעור. כך, התלמידים יהיו בעלי סבירות גבוהה יותר להשתתף ולקיים אינטראקציה זה עם זה במהלך פעילויות בכיתה.

  1. המושב החם

פעילות זו כוללת ילד אחד יושב על כיסא מול חבריו לכיתה (גם בישיבה). כשהמורה אומרת לך, חבר אחד מהכיתה עומד מול הילד במושב החם ואומר עליו דבר חיובי אחד.

למרות שזה עשוי להרגיש קצת לא נוח ולגרום לילדים להסמיק, הם יסתלקו מרוצים. ומה גם שהתלמידים יתגאו בדברים ששמעו... ואמרו.

  1. תיבת אוצר נסתרת

לפעילות זו, המורה מחביאה מראה בתוך תיבת אוצר. לאחר מכן, הוא או היא קורא לכל תלמיד בנפרד להתקדם ולהציץ לתוך הקופסה. הילדים חייבים לשתוק לאורך כל הפעילות ואינם יכולים לראות מה קורה כאשר תלמיד הולך קדימה.

כשכל אחד הגיע תורו, המורה תסביר שהילדים עצמם הם האוצר. כל ילד הוא ייחודי.

  1. מעגל הניחושים

זהו חלק חשוב בהגברת ההערכה העצמית בקרב ילדים
זהו חלק חשוב בהגברת ההערכה העצמית בקרב ילדים.

במהלך פעילות זו הילדים ישבו על הרצפה במעגל. כל ילד חייב לקחת פיסת נייר ועיפרון, ולכתוב שלושה מאפיינים חיוביים על האדם מימין.

כשכולם מסיימים, התלמידים מערבבים את הניירות יחד בתוך שקית. אחר כך הם מעבירים את השקית סביב העיגול וכל ילד שולף פיסת נייר חדשה. לאחר מכן כל תלמיד צריך לנסות לנחש את מי מתארים המאפיינים.

  1. Charades

כל ילד צריך לחשוב על פעילות שהוא באמת טוב בה. לאחר מכן המורה תקרא לילדים להתקרב אחד אחד ולבצע את הפעילות שבחרת. שאר הכיתה, כמובן, צריכים לנחש.

  1. פסלים

לפעילות זו, המורה יצטרך רדיו או מכשיר קול אחר. המורה מזמין את התלמידים להתייצב בזה אחר זה. בעוד מוזיקה מתנגנת, הילד רוקד.

כשהמוזיקה נפסקת, התלמיד חייב לקפוא כמו פסל ולהפעיל רגש על פניו. שאר חברי הכיתה צריכים לנחש מה הרגש.

פעילויות שאתה יכול לנסות בבית כדי להגביר את ההערכה העצמית

אולי המקום הטוב ביותר להגביר את ההערכה העצמית של הילד הוא בבית. כאשר לילדים היה יום רע, כל מה שהם רוצים זה להירגע עם יקיריהם ולהרגיש טוב יותר. לכן, חשוב שהורים יקדישו זמן לקטנטנים בבית.

כאשר לילדים חסר ביטחון עצמי, חשוב לתת להם אהבה ולחזק את ההערכה העצמית שלהם. להלן שתי פעילויות שאנו מציעים לעשות בדיוק את זה.

"אמון עצמי הוא הסוד הראשון להצלחה"
-אמרסון-

מנה של אוטונומיה

כאשר לילד אין ביטחון עצמי, הדבר הטוב ביותר שהורים יכולים לעשות הוא לאפשר לו או לה לנסות משהו אחר. חשבו על משהו שילדכם רצה לעשות כבר הרבה זמן, ושאפשר לעשות לבד. למשל, אולי הגיע הזמן לתת לילדכם להתקלח בכוחות עצמו, או להלביש אותו בעצמו.

מתן עצמאות לילדים ממלא אותם בביטחון ובביטחון עצמי להמשיך ללמוד.

קריאה לפני השינה

בדיוק כמו שאנחנו רואים בסרטים, קריאת סיפור לילדים שלך לפני שהם הולכים לישון מועילה. זה משפר את מצב הרוח שלהם ועוזר להם לישון בתחושת ביטחון ואופטימיות. זהו חלק חשוב בהגברת ההערכה העצמית בקרב ילדים.