מהי למידה מבוססת אתגר?

האתגר של למידה מבוססת אתגר הוא להשיג שיתוף פעולה בין התלמידים
עם זאת, האתגר של למידה מבוססת אתגר הוא להשיג שיתוף פעולה בין התלמידים.
למידה מבוססת אתגר היא אחת מתודולוגיות הלמידה הפעילה החדשות. במאמר זה תגלו את המאפיינים העיקריים שלו, כמו גם את היתרונות שלו. תמשיך לקרוא!

למידה מבוססת אתגר (CBL) היא גישה פדגוגית שמטרתה ליצור למידה פעילה, אמיתית ומשמעותית. לפיכך, הלמידה מתוכננת ומאורגנת סביב אתגר או מצב בעייתי שהתלמיד חייב למצוא לו פתרונות אפשריים.

מאפיינים עיקריים של למידה מבוססת אתגר (CBL)

CBL קשור למתודולוגיות למידה אקטיביות אחרות, כגון למידה מבוססת פרויקטים, למידה מבוססת בעיות או למידה חווייתית. כמו במתודולוגיות אלו, CBL מתמקדת בפעילויות של התלמיד כך שישיגו חשיבה עמוקה, יחד עם השתתפות יעילה בתהליך הלמידה שלו.

כפי שהזכרנו לעיל, המטרה של מתודולוגיה המבוססת על אתגרים היא שהתלמידים ינתחו ויעריכו פתרונות שונים כדי להגיב לשורה של אתגרים. בנוסף, מדובר במתודולוגיה שניתן להתאים לגילאים ולרמות השכלה שונות. למעשה, יש התנסויות בלימודים עם שיטה זו מרמות יסוד ועד אוניברסיטה.

החשיבות של CBL היא בכך שהיא דורשת שילוב של ידע שונה, ולכן, של נושאים שונים. זה מורכב מפעולות מחקר מתודיות ומחקר. בנוסף, היא יוצרת למידה שיתופית ושיתופית המשלבת עמדות ודעות שונות של כל חברי הכיתה.

לגבי המחנך, הם ממלאים את תפקיד המומחה, המדריך, המגשר והמנחה של המידע. המחנך הוא זה שמעודד את השתתפותם של כלל התלמידים והמנחה את הצעדים שיש לבצע במסגרת המבנה הכללי של הגישה.

היתרונות העיקריים של מתודולוגיית CBL

להלן כמה מהיתרונות העיקריים של עבודה עם מתודולוגיית הלמידה מבוססת האתגרים בכיתה:

  • מאפשר לתלמידים לנתח בעיה בצורה מורכבת ומקיפה יותר, תוך התייחסות למשתנים שונים זה לזה ולהקשרים ספציפיים.
  • עוזר לפתח יצירתיות ודמיון בחיפוש אחר פתרונות אפשריים.
  • מעמיד את התלמידים במגע עם מצבים בעייתיים האופייניים לסביבתם, לקהילה או למציאות הקרובה ביותר שלהם.
  • משיג עבודה שיתופית ובינתחומית כדרך להתמודד עם האתגרים המוצבים.
  • יוצר קשר אמיתי יותר בין תכנים אקדמיים לבין מצבי חיים ספציפיים.
  • מפתח תקשורת, מיומנויות מחקר, מיומנויות, הקשבה ואמפתיה להבנת דעות ועמדות מגוונות.
  • מטפח אצל התלמידים גישה חיובית ללמידה, תוך כיבוד האוטונומיה שלהם.

אתגר של למידה מבוססת אתגרים...

המטרה העיקרית של מתודולוגיית למידה מבוססת אתגר היא לאפשר לתלמידים ללמוד בצורה משמעותית כאשר הם מתמודדים עם בעיה. על התלמידים להיות מסוגלים לגשת אליו בפרספקטיבה ביקורתית ואנליטית כדי למצוא פתרונות.

עם זאת, האתגר של למידה מבוססת אתגר הוא להשיג שיתוף פעולה בין התלמידים. מדובר בקידום עבודה שיתופית שבה התלמידים חולקים מידע, דו-שיח ודנים בנושאים שונים ומגיעים להסכמות בהסכמה.

בקיצור, חילופי תקשורת ופיתוח מיומנויות חברתיות הם, ללא ספק, האתגר העיקרי של מתודולוגיה זו. לצורך כך, הדיון ברעיונות ובדעות הוא יסוד לניתוח מעמיק של הבעיה ולקבלת החלטות, ועוד יותר כאשר מדובר בבעיות אמיתיות הדומות לחוויות החיים של התלמידים.

פופולריים