הישאר חיובי כאשר ילדך בודק את הגבולות שלך

אלא במציאת דרך לומר לא בצורה חיובית
לא מדובר בקבלת הבלתי מקובל, אלא במציאת דרך לומר לא בצורה חיובית.

האם ילדכם בודק את הגבולות שלכם כל יום? האם הוא לא מבין את מושג הגבולות או הסטנדרטים? אל תתייאשו, כי יש מפתח פשוט להצליח להישאר חיובי מבלי לאבד את קור הרוח או הסבלנות.

"אני לא רוצה אמבטיה", "אני לא אשן לבד", "לא רוצה" ושאר הבדיקות של ילדים אינן בלתי אפשריות להתמודדות. זה מיתוס לחשוב שיש ילדים בלתי ניתנים לשליטה. שימו לב, כי במאמר זה את אמא, נראה לכם כיצד לפעול בצורה חיובית לפתרון קונפליקטים משפחתיים.

כי בסופו של דבר, זה נורמלי לחלוטין שילדים יערערו ויבדקו גבולות. זה נותן להם לחוות כמה רחוק הם יכולים ללכת. לכן כל כך חשוב לא רק לקבוע גבולות, אלא לתחום אותם בצורה הטובה ביותר.

בואו נעבור מחשיבה חיובית לפעולה חיובית.

-בעילום שם-

למה לפעול בצורה חיובית?

תשכח מלהיות קפדן לחלוטין. אין מדובר בביסוס עליונותו הבלתי מעורערת של הענישה, בין אם פיזית או רגשית. זה יוצר פגיעה בחיי כולם.

קח את הזמן שלך, עם סבלנות, שלווה, שלווה ומעל הכל, הרבה אהבה. רק כך תוכלו סוף סוף להבין מה באמת קורה. מה עומד מאחורי ההתנהגויות הילדותיות העוינות הללו?

אלא לתחום אותם בצורה הטובה ביותר
לכן כל כך חשוב לא רק לקבוע גבולות, אלא לתחום אותם בצורה הטובה ביותר.

אין ספק, הסיבות לכך שילדך מאתגר אותך הן חלקים קטנים של פאזל. הפתרון כולל לא פחות מפעולה חיובית. זה משהו שעם חיי היום יום של כל מבוגר יכול להיות מסובך ביותר.

אתה תראה שבין הסיבות הנפוצות ביותר ליחס שהילד שלך נותן לך הוא צורך בתשומת לב. אם זו לא הבעיה, הבינו שילדכם פשוט בודק את המחסומים או מרגיש מתוסכל ממשהו שקרה בבית הספר או אפילו אתכם.

5 טיפים להצבת גבולות ולהישארות חיובית

הצבת גבולות מבלי להיות קשוחים מדי אפשרית, וכך גם גמישות. כמובן, זה לא אומר לאפשר לילד שלך לעשות הכל, אלא לחנך אותו מדוע דברים מסוימים אסורים.

למד את ילדך במקום להזמין אותו כל הזמן. השתמש בעצות אלה כדי להתמודד עם מצבים מורכבים:

כאשר אנו כועסים, התגובה הראשונה שלנו היא לעתים קרובות שגויה.

-ריק וורן-

  • תמיד לבנות חיוביות. שבח להישגים וניצחונות היא בדרך כלל דרך חזקה ובעלת ערך לחנך. אל תחיו במחשבה שכל מה שהילד עושה הוא לא בסדר. עליך גם לזהות ולשפר את הפעולות החיוביות וההתנהגות הטובה שלהם. זה מגרה ומעודד את הילד לשמור על סוגי התנהגויות ופעולות רצויות.
  • צור "היפך חיובי". אפשר להימנע מלומר את המילה "לא", והאפקטים מדהימים. לא מדובר בקבלת הבלתי מקובל, אלא במציאת דרך לומר לא בצורה חיובית. כלומר, למצוא דרך לומר "לא" עם "כן". לדוגמה, אל תגיד "אל תשאיר את הבגדים שלך שוכבים על הרצפה", ובמקום זאת אמור "קח את הבגדים לסל הכביסה המלוכלך ".
  • תמיד היה ברור לגבי חוקי הבית והערכים. היה ברור גם בעת הגדרת גבולות. לא משנה גילו, כל ילד צריך לדעת את חוקי הבית בוודאות. כללים אלו קובעים את לוח הזמנים של הארוחות, שעות המשחק והשינה, מעניקים לילד מטלות בית ויוצרים התנהגויות והתנהלות מקובלות.
  • אמצו את כוח הפעולה, לא התגובה. אל תתעצבן מההתנהגות של ילדך. תראה לו שאתה בכלל לא מאשר את הגישה הזו. הישארו רגועים וחשבו על הדרך הטובה ביותר להעביר לילדכם את מה שעליו ללמוד כדי לתקן את מעשיו. אל תיקלע לריב ללא סיבה, כי אתה נותן לו הזדמנות להמשיך ולאתגר אותך. תגיד, "כבר דיברנו על ההשלכות של המעשים שלך. אני לא אדון בזה".
  • תגיד לא להזדמנות שנייה, כן לחלופות. מגיל צעיר מאוד כדאי להציע חלופות לילד על מנת להימנע ממתן הזדמנות שנייה. להיות עקבי ואיתן בהחלטה חיוני על מנת לחזק הרגלים טובים. לכל פעולה יש השלכות, שחלות תמיד! על ידי הענקת הזדמנות חדשה, אתה מלמד את ילדך שלמילה שלך אין משקל. אתה לא רציני והוא יכול לברוח מזה כי אין חוקים נוקשים.

פופולריים